The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

GTS

Member
Μηνύματα
7.008
Likes
20.195
Οχι θα ασχολουμαστε με κατσαβιδακηδες...

Μια φορα κι εναν καιρο ηταν δυο φιλοι. Ο ενας ηταν ηλεκτρολογος μηχανικος, ουτε κι ο αλλος ομως ειχε γκομενα.
Καλό. Αλλά έχουμε section με ανέκδοτα, έτοιμο να σε υποδεχθεί.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba

GTS

Member
Μηνύματα
7.008
Likes
20.195
Φαντάζομαι για τη γάτα του Schrödinger το έχετε εξαντλήσει ε...(α, χρόνια πολλά κι όλας, να τον χαίρεσαι!)

«Όποιος ισχυρίζεται ότι καταλαβαίνει την κβαντομηχανική ή λέει ψέματα ή είναι τρελός»

Richard Feynman (1918 – 1988)
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν είναι να ανοίξουμε και το θέμα αν είναι πιο χρήσιμη επιστήμη τα μαθηματικά ή η φυσική να δούμε λίγο αίμα. Γιατί το θέμα των αρχιτεκτόνων οι μηχανικοί πολύ εύκολα το προσπέρασαν.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Φαντάζομαι για τη γάτα του Schrödinger το έχετε εξαντλήσει ε...(α, χρόνια πολλά κι όλας, να τον χαίρεσαι!)

«Όποιος ισχυρίζεται ότι καταλαβαίνει την κβαντομηχανική ή λέει ψέματα ή είναι τρελός»

Richard Feynman (1918 – 1988)
Δεν την ξέρω τη παλιόγατα...προφανώς θα είναι από τις φορές που κάποιος μιλάει και κάνεις οτι ακούς με προσήλωση ενώ στην ουσία παρακαλάς να σταματήσει...:D
Πάντως τη googlara....:bleh:
Γάτα του Schr
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.008
Likes
20.195
Αν είναι να ανοίξουμε και το θέμα αν είναι πιο χρήσιμη επιστήμη τα μαθηματικά ή η φυσική να δούμε λίγο αίμα. Γιατί το θέμα των αρχιτεκτόνων οι μηχανικοί πολύ εύκολα το προσπέρασαν.
Οι αρχιτέκτονες, σεβαστοί μεν, αλλά μηχανικοί δεν είναι. Έχουμε τους μπετατζήδες για τα κτίρια....

Όσο για τη διαμάχη μαθηματικών-φυσικής, δεν υφίσταται. Η σύγχρονη θεωρητική φυσική άλλωστε είναι μαθηματικά. Ούτε μπορείς να δηλώνεις φυσικός χωρίς να κατέχεις πολύ καλά μαθηματικά (μηχανικός μπορείς ας πούμε).
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.008
Likes
20.195
Δεν την ξέρω τη παλιόγατα...προφανώς θα είναι από τις φορές που κάποιος μιλάει και κάνεις οτι ακούς με προσήλωση ενώ στην ουσία παρακαλάς να σταματήσει...:D
Πάντως τη googlara....:bleh:
Γάτα του Schr
Χαχαχαχα..ξέρω..κι εγώ κάνω πως ακούω τουλάχιστον τις μισές φορές που μου μιλάνε :haha:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom