Γενικά Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
To "μουντός" έχει να κάνει με τον καιρό. Και με την αρχιτεκτονική του Λονδίνου που βρίσκω πολύ τσιμεντένια για τα γούστα μου. Προσωπικά -όπως προέγραψα-εκείνες τις εποχές θα ήθελα κάτι πιο ανάλαφρο και φωτεινό. Πάντα προσωπικά.
What? και ξανα What? Ρε, πατε καλα; Η μια κοιτα τις καμερες, η αλλη τον καιρο. Γι' αυτο το βρισκεις μουντο. Το κεφαλι το 'χεις στραμμενο στα ουρανια φαινεται. Κι αυτο δεν γινεται. Δεν γινεται να 'σαι στο Λονδινο και να ασχολεισαι με τον καιρο, δεν γινεται ξαναλεω, δεν προλαβαινεις. Ασε που καλοκαιριατικα ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Το πολυ τσιμεντενια μου ακουγεται τουλαχιστον αστειο... το Λονδινο δεν εχει καποια συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη, αλλα τουλαχιστον την αρχιτεκτονικη του κεντρου του, τη ζηλευουν πολλες πολεις ανα τον κοσμο και εχει απειρα αξιολογα κτιρια, τοσο που τα περισσοτερα περνουν απαρατηρητα. Το Λονδινο ειτε το θελεις, ειτε οχι ειναι η χαρα του φωτογραφου.

Για να μην παρεξηγηθω, εσενα δικαιωμα σου να μην σ' αρεσει, παντα θα υπαρχουν ανθρωποι χωρις γουστο:bleh::bleh::bleh:
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι ψάχνεις περίπου;
1. Εναν προορισμό με πολλά μουσεία και αξιοθέατα;
2. Μια ατμοσφαιρική πόλη που θα την γυρίσεις και θα την περπατήσεις εύκολα;
3. Κάτι απόλυτα ρομαντικό;
4. Μια πόλη που θα σου δίνει τη δυνατότητα περιηγήσεων σε γύρω περιοχές;
5. για άνοιξη αρχές καλοκαιριού .
άριστο ποστ. δίνω εγώ τις απαντήσεις.
1. Ρώμη
2. Ρώμη
3. Ρώμη
4. Ρώμη
5. Ρώμη
1.Δεν γινεται να 'σαι στο Λονδινο και να ασχολεισαι με τον καιρο..Το Λονδινο ειτε το θελεις, ειτε οχι ειναι η χαρα του φωτογραφου.
2. Το πολυ τσιμεντενια μου ακουγεται τουλαχιστον αστειο... το Λονδινο δεν εχει καποια συγκεκριμενη αρχιτεκτονικη,
ο tripakias πάει να βγάλει το μαύρο άσπρο, να μας τρελλάνει τελείως. φάσκει κ αντιφάσκει εμφανέστατα. εγώ συμφωνώ με τη φίλη πιο πάνω. μουντή κ άραχνιασμένη πόλη. 1ο ταξίδι στο εξωτερικό Ρώμη κ μόνο.
 
Last edited by a moderator:

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κι εγώ Ρώμη πρωτοπήγα και γενικώς συμφωνώ απόλυτα,αλλά ειδικώς η κοπέλα ζήτησε κάστρα και όχι πολυκοσμία.Ε,δεν νομίζω ότι η Ρώμη την καλύπτει σε αυτά.

Μα που είναι κι αυτή η κοπέλα να μας πει τη γνώμη της;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ε,ας πάει μέχρι τον Πλαταμώνα να μην ξοδεύεται κιόλας.

Έχω την αίσθηση πως όταν μιλάμε για κάστρα δεν μας έρχεται η Ιταλία στο μυαλό.Η Σκωτία και ο Λίγηρας ανταποκρίνονται λίιιιιιγο περισσότερο στην εικόνα του μυαλού.

Μην γίνεσαι κι εσύ σαν τον άλλον με το Λονδίνο.Είπαμε we love Italy αλλά λίγο κράτει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω την αίσθηση πως όταν μιλάμε για κάστρα δεν μας έρχεται η Ιταλία στο μυαλό.Η Σκωτία και ο Λίγηρας ανταποκρίνονται λίιιιιιγο περισσότερο στην εικόνα του μυαλού.
ναι αλλά δεν μιλάμε μόνο για κάστρα. η Ρώμη έχει και κάστρα. και καθόλου μα καθόλου δεν υστερούν, απλά δεν είναι τόσο γνωστά ούτε και τόσο αξιοποιημένα σαν λούνα παρκ τύπου Warwick.
και η λέξη εξάλλου από την Ιταλία προέρχεται..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λιγο ελλειψα κι εγινε χαμος... βρηκε κι ο αλλος την ευκαιρια να πει για τη Ρωμη...:evil:
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια σας ευχαριστω ολους παααααααααααααααααρα πολυ!!! απλα για να καταληξω καπου πρεπει να παρω αρχικα ενα χαρτι και ενα στυλο και να βαλω ο,τι μου ειπατε κατω για να κρινω τι με συμφερει...
Πραγματικα,αυτες οι εκδρομες στα περιξ με αυτοκινητο πολυ θα μ αρεσαν αλλα δηστυχως 5 χρονια τωρα που εχω το διπλωμα καθεται και δεν εχω ξαναοδηγησει σοβαρα και μονη μου,οπωτε λογω φοβιας το αυτοκινητο ακυρο!:(
το μπατζετ μου επειδη ρωτησε μια κοπελα δηστυχως δεν ειναι μεγαλο
λογω ημιαπασχολησης και λογω του οτι δε θα ζητησω απο γονεις καποια βοηθεια.ισα ισα τα εισιτηρια ενα φθηνο σχετικα ξενοδοχειο(δεν με ενδιαφερουν τα λουσα)..ολα τα υπολοιπα φαγητα και ποτα δε ξερω ποσο κοστιζουν αλλα δεν ειμαι ουτε του γκουρμε αλλα ουτε και του οινοπνευματος!!:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.359
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom