Γενικά Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ξεκίνα από τα λιμά (Βερολίνο, Λονδίνο, Βρυξέλλες) και μελλοντικά πας στα ατού (Παρίσι, Ρώμη, Άμστερντάμ, Βαρκελώνη). Καρντάσι θύμωσες;

ΥΓ. Λιμά και ατού είναι όροι της πρέφας και όχι μόνο.
Αμα σε περιλαβω εσενα που εχεις στα λιμα Λονδινο, Βερολινο και στα ατου τη Ρωμη... ωραιες αγορες κανεις στην πρεφα...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.772
Αμα σε περιλαβω εσενα που εχεις στα λιμα Λονδινο, Βερολινο και στα ατου τη Ρωμη... ωραιες αγορες κανεις στην πρεφα...
Αφού κατάλαβες ότι το είπα για να σε τσιγκλίσω, εξάλλου για το Λονδίνο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αφού δεν έχω πάει.
Όσο για την πρέφα έχω να παίξω χρόνια. Δεν μπορείς να βρείς εύκολα παρέα για πρέφα.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αγαπητη φιλη, κατ'εμε το πρωτο ταξιδι στο εξωτερικο ειναι σαν την πρωτη φορα που κανεις ερωτα.. Πολυ καιρο το προετοιμαζεις, ψαχνεις τον καταλληλο..προορισμο και νομιζεις οτι πρεπει να ειναι μαγικο! Σιγουρα δεν θα ειναι η καλυτερη εμπειρια της ζωης σου, θα ακολουθησουν πολλα καλυτερα ταξιδια, ωστοσο (οπου κ αν πας) θα 'ναι κατι που θα θυμασαι για παντα.. Γι'αυτο απλα πηγαινε.. πηγαινε καπου που σου κανει κλικ.. Και κοιτα να το απολαυσεις!!!!
Δεν συμφωνώ καθόλου! Από τη στιγμή που υπάρχει το internet έχεις την ευκαιρία να οργανώσεις ένα ταξίδι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Και αν φοβάσαι υπάρχουν τα πρακτορεία που σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους!

ΥΓ, σε καμία περίπτωση δεν προτείνω για ευρωπαικό προορισμό να πας με πρακτορείο! Απλά αποφάσισε τη θες και αν έχεις χρόνο ξεκίνα το ψάξιμο και το διάβασμα!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν τα κάστρα και τα τοπία -εκεί κόλλησα εγώ- δεν είναι το βασικό ζήτημα,ε τότε Ρώμη και πάλι Ρώμη.Και το Βερολίνο ήταν σπουδαία ιδέα αλλά δεν έχω πάει οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πω πω ρε παιδια ...πονοκεφαλιασα.Εχουμε πει τοσα πολλα και φαντασου η τοπικ σταρτερ που δεν εχει παει σε καμια πολη απο αυτες οπως εμεις για να εχει ενα μετρο συγκρισης.
Λοιπον η κοπελα θα εστιασει να παει σε μια πολη και αντε να κανει καικαμια -δυο ημερησιες.Ξεχναμε τα αυτοκινητα..την υπαιθρο ...και τις βολτες στα χωρια.
Οποτε φθηνα -σχετικα-ειναι:
(η σειρα ειναι ψιλοτυχαια μην αρχισετε τις γκρινιες!)
Λονδινο
Ρωμη-ημερησια Φλωρεντια η Ναπολη
Βερολινο
Βουδαπεστη
Βενετια
Βαρκελωνη
Εδιμβουργο με εκδρομη σε Χαιλαντς(δες τα σαιτ που σου εστειλα)
Πραγα-εκδρομη σε Δρασδη η Τσεσκυ Κρουμλωβ.
Οριστε η λιστα σου
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!
εχεται πολυ πλακα!!
λοιπον παιδια επειδη δηστυχως απ'οτι βλεπω δεν μπορω να τα εχω ολα..και επειδη μπορω να αρκεστω στη γραφικοτητα ενος μερους και στην τελικη ας ειναι και κοσμοπολιτικο,κλινω περισσοτερο προς : Πραγα,Βενετια,Κωνστ/πολη,Βιεννη..και 2 ακομα...Βελγιο και Ολλανδια!!
ειναι πολλα το ξερω..αλλα ας ξεκινησω με κατι απο αυτα!!Μονο για αυτα θα ηθελα γνωμες για να αρχιζω να ξεκαθαριζω!! :shock: Τη Σκωτια θα την επισκευτω σιγουρα στο μελλον!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο τις 4 πολεις που βαζεις εχω παει μονο Πραγα και Κων/πολη. Νομιζω ομως οτι η Πολη ειναι και οικονομικη και μαγικη και θα περασεις τουλαχιστον σουπερ. Εκλεισε εκει θα πας...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτα τα Βελγιο -Ολλανδια για πρωτο ταξιδι τι τα θες?
αστα εξω προς το παρον.
Ασε και τη Βιεννη...υπαρχουν καλυτερες.
Καλα τις ναυαρχιδες Ρωμη-Λονδινο γιατι τις αφησες απ εξω.
Απ αυτα ξεκινα ο κοσμος .
Για να αναφερθω στη δικια σου λιστα το Βενετια-Πραγα =εγκρινονται:bleh::haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ειχα δει οτι θα παει με τον ερωτα.
Λοιπον Βενετια -τελος!
Θα με θυμηθεις!
Αντε σου δινω και δευτερη επιλογη Πραγα πριν σε ριξω στα λιονταρια:haha::haha::haha:
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.360
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom