Alpha bank bonus

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Φαντάζομαι πως μέτραγε. Δεν θυμάμαι το θέμα που αντιμετώπισες, αν αφορούσε παύση συλλογής πόντων στις λοιπές συναλλαγές, ίσως εκείνη την περίοδο δεν είχες ενεργή την αυτόματη μετατροπή. Αλλά θυμάμαι και το εξής: Κάποια στιγμή που εισήχθη ο όρος αυτός για την εξαργύρωση (το 2021; ) και εστάλη ενημερωτικό e-mail από την Τράπεζα, πολλοί εδώ θεώρησαν το e-mail προσωπικό και προειδοποίηση από την Τράπεζα ότι έπαψε για αυτούς η συλλογή και έσπευσαν να κάνουν εξαργυρώσεις. Μήπως αυτό συνέβη;
Είχα από την αρχή ενεργή την αυτόματη μετατροπή και δεν έπαιρνα πόντους στους μη συνεργάτες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
εγω εξαργυρωνω BP καυσιμα , 4000 ποντοι δινουν 10ευρω κουπονι. Νομιζω συμφερει.
Με 5000 ποντους βγαζεις ενα εισιτηριο Aegean εσωτερικου οταν προσφερει εξαργυρωση με τους μισους ποντους. Εγκλημα να εξαργυρωνετε σε ενα 10ρικο βενζινη.
Σε αλλα νεα, το Eye-Q εχει τους φθηνοτερους φακους επαφης σε σχεση με ολα τα μαγαζια της προσφορας 1×100, μολις ψωνισα.
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δίκιο... Αλλά αν δεν μένεις Αθήνα, συνήθως δεν πηγαίνεις κάπου εσωτερικό με αεροπλάνο... Εμείς τουλάχιστον....π.χ να κερδίσω Γιάννενα Αθήνα με πόντους κ ο συνταξιδιώτης μου να το πληρώσει 150? Πας με αυτοκίνητο.... Ειδικά αν συνυπολογίσεις και παιδιά μαζί.... Δεν σκέφτομαι κάποιο προορισμό εσωτερικου να μπορώ να πάω.... Κρήτη πχ που θα πάμε, θέλουμε αυτοκίνητο πάλι....
 

domino

Member
Μηνύματα
326
Likes
305
Δίκιο... Αλλά αν δεν μένεις Αθήνα, συνήθως δεν πηγαίνεις κάπου εσωτερικό με αεροπλάνο... Εμείς τουλάχιστον....π.χ να κερδίσω Γιάννενα Αθήνα με πόντους κ ο συνταξιδιώτης μου να το πληρώσει 150? Πας με αυτοκίνητο.... Ειδικά αν συνυπολογίσεις και παιδιά μαζί.... Δεν σκέφτομαι κάποιο προορισμό εσωτερικου να μπορώ να πάω.... Κρήτη πχ που θα πάμε, θέλουμε αυτοκίνητο πάλι....

γιατι να μην βγαλεις δυο εισιτήρια; Μαζεψε τους ποντους
Να πατε Κρήτη με αεροπλάνο και το αυτοκινητο στο πλοιο
 

giannis228

Member
Μηνύματα
83
Likes
55
θα μπορουσε καποιος που αγορασε ηλεκρονικα κατι απο τα καταστηματα με τα γυαλια *100 ποντους να μας ενημερωσει αν του μπηκαν οι ποντοι ?
επειδη κανεις δεν απαντησε ας σας ενημερωσω εγω που το εκανα ! τουλαχιστον στο eye q με ηλεκτρονικη αγορα δεν μπαινουν οι ποντοι !
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
επειδη κανεις δεν απαντησε ας σας ενημερωσω εγω που το εκανα ! τουλαχιστον στο eye q με ηλεκτρονικη αγορα δεν μπαινουν οι ποντοι !
Επειδή και εγώ ψάχνομουν μου είπαν μόνο σε όσα αναγράφει στο σαιτ της alpha ότι συμμετέχουν και για τις online αγορές. Ουσιαστικά μόνο ένα είναι απ' αυτά και πλέον μετά το μεσημέρι το πρόσθεσαν και στη σελίδα στους όρους κάτω κάτω το styloptic. Σε όλα τα άλλα είναι μόνο στο κατάστημα Styloptic-Bonus προσφορές | ALPHA BANK
 

giannis228

Member
Μηνύματα
83
Likes
55
Επειδή και εγώ ψάχνομουν μου είπαν μόνο σε όσα αναγράφει στο σαιτ της alpha ότι συμμετέχουν και για τις online αγορές. Ουσιαστικά μόνο ένα είναι απ' αυτά και πλέον μετά το μεσημέρι το πρόσθεσαν και στη σελίδα στους όρους κάτω κάτω το styloptic. Σε όλα τα άλλα είναι μόνο στο κατάστημα Styloptic-Bonus προσφορές | ALPHA BANK
βεβαια πριν λιγες μερες που καλεσα μου ειπαν οτι οχι ισχυει και ηλεκτρονικα λογικα !
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
126
Likes
192
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Λεει και το e shop. Η προσφορα ειναι διπλη, και για εξαργυρωση, και το λεει στο τελος της προσφορας. Ανοιξε το λινκ αυτο:
Styloptic-Bonus προσφορές | ALPHA BANK
View attachment 463323

Ειναι ακριβως αυτο που συζητουσαμε @MVSylvia για τη "διαυκολυνση" του Σκρουτζ με το δωρο μεταφορικα των 3-4 ευρω, οταν στοχευμενα αγοραζοντας για 70 ευρω ποσοτητα και χωρις καν μεταφορικα, παιρνεις ενα εισιτηριο εξωτερικου δωρο.

Επιβεβαιώνω για όσους είναι μακριά οτι οι online αγορές απο style optics δίνουν 100x πόντους!

Μόλις μπήκαν στον λογαριασμό μου.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Επιβεβαιώνω για όσους είναι μακριά οτι οι online αγορές απο style optics δίνουν 100x πόντους!

Μόλις μπήκαν στον λογαριασμό μου.
Τέλεια αν και είμαι Αθήνα δοκίμασα αγορά από το σάιτ χωρίς να την ολοκλήρωσω και είδα ότι είναι από την alpha και σου βγάζει κανονικά τους πόντους που έχεις γιατί σκεφτόμουν να κάνω on-line αγορά επειδή έχει μέχρι 12 άτοκες να στοκαρω προϊόντα για κάνα χρόνο+. Εσύ δεν έβαλες δόσεις υπόθετω; Ερώτηση τους πόντους τους πήρες επιτόπου με τη συναλλαγή όπως στους μεγάλους συνεργατες η όταν οριστικοποιηθηκε η αγορά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
γιατί σκεφτόμουν να κάνω on-line αγορά επειδή έχει μέχρι 12 άτοκες να στοκαρω προϊόντα για κάνα χρόνο+. Εσύ δεν έβαλες δόσεις υπόθετω;
Επειδη θα τρεχει αλλες 25 μερες η προσφορα, δεν δoκιμαζεις πρωτα τα προιοντα καθως και ελεγχο ημ/νιας ληξης πριν κανεις τοσο μεγαλη παραγγελια?
Εγω πηρα φακους απο Eye Q μονο για το καλοκαιρι που ακομη δεν τους δοκιμασα αλλα σαφως πολυ κατωτερης ποιοτητας απο τους generic του Mark Aalen στην ιδια τιμη που παιρνω χρονια. Και μαλλον θα περιορισω τις αγορες εδω, 3 μηνες καλοκαιρι, γιατι αν παω σε ιδιας ποιοτητας με ο,τι παιρνω παντα, η τιμη διπλασιαζεται.
Στο μαγαζι αυτο το Styloptic η επισκεψη δεν πηγε πολυ καλα, αφου δεν ειχαν το νουμερο μου και προσπαθουσαν επιμονα να μου πασαρουν αλλο νουμερο που ειχαν αποθηκη γιατι "εχει μικρη διαφορα" και εφυγα τρεχοντας. Δεν εχω ξανακουσει κατι τετοιο απο επαγγελματια ποτε.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Επειδη θα τρεχει αλλες 25 μερες η προσφορα, δεν δικιμαζεις πρωτα τα προιοντα καθως και ελεγχο ημ/νιας ληξης πριν κανεις τοσο μεγαλη παραγγελια?
Εγω πηρα φακους μονο για το καλοκαιρι που ακομη δεν τους δοκιμασα αλλα σαφως πολυ κατωτερης ποιοτητας απο τους generic του Mark Aalen στην ιδια τιμη. Και μαλλον θα περιορισω τις αγορες εδω γιατι αν παω σε ιδιας ποιοτητας με ο,τι παιρνω παντα, η τιμη διπλασιαζεται.
Εμένα ευτυχώς παίρνει συγκεκριμένη μάρκα που τη βολεύει χρόνια που σου έλεγα και την έχουν πού μίλησα και η τιμη είναι τύπου 1€ παραπάνω και αλλά στο υγρό που παίρνουμε είναι πιο φθηνό. Αυτό με λήξη το σκέφτηκα οπότε ίσως είναι κι ένας λόγος να πάω από το κατάστημα να δω τι θα πάρω και να ρωτήσω. Αλλά επειδή πάντα όλα τα χρόνια on-line παίρνω τέτοια προϊόντα η λήξη φακών δεν έχει θέμα είναι πάντα 3-4, χρόνια μετά οι τελευταίοι που πήραμε λήγουν σκέψου 1/2028 στα υγρά μόνο ανησυχήσω που λήγουν 1,5 χρόνο μετα.
Ενημερώνω ότι τα occhio δε μετέχουν on-line και επίσης τελευταία στιγμή σταμάτησα φίλο που πήγε να πάρει από το κατάστημα της Πειραιώς γιατί πρόσεξα στο ταμείο ότι δε το έλεγε στη bonus εφαρμογή το συγκεκριμένο κατάστημα και ρώτησα στο ταμείο και μας είπε ότι είναι μόνο συγκεκριμένα κατάστηματα που έχουν pos της alpha, όποτε προσοχή.

Eπισης μου είχε έρθει και μια προσφορά από ΙΚΕΑ προσωπική για 3000 bonus πόντους με αγορά 30€ και επιβεβαιώνω ότι μετατρέπονται κανονικά σε μίλια αν πληρωθεί με την aegean
 

Attachments

Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom