Alpha bank bonus

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συγγνώμη μάλλον δεν το έγραψα σωστά. Επειδή θέλω να κάνω μια μικρή εξαργύρωση για να μπορώ να μαζεύω ξανά πόντους από επιχειρήσεις που δεν είναι συνεργάτες του προγράμματος, γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να κάνω μια μικρή τέτοια εξαργύρωση (και να μην δώσω π.χ. 2000 πόντους); Βλέπω για το Box 500, υπάρχει κάτι άλλο;
Δεν νομίζω να βρεις μικρότερη εξαργύρωση από αυτήν του Βοx.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.847
Likes
7.343
Εξαργύρωση θεωρείται και η μετατροπή πόντων σε μίλια για όσους έχουν κάρτες της Αιγαίου. Άρα 4 πόντοι είναι αρκετοί. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εξαργύρωση θεωρείται και η μετατροπή πόντων σε μίλια για όσους έχουν κάρτες της Αιγαίου. Άρα 4 πόντοι είναι αρκετοί. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Νομίζω όχι δεν ισχύει. Έπρεπε να κάνω εξαργύρωση σε αγορά. Οι πόντοι μετατρέπονταν σε μίλια σε μηνιαία βάση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εγω εξαργυρωνω BP καυσιμα , 4000 ποντοι δινουν 10ευρω κουπονι. Νομιζω συμφερει.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.847
Likes
7.343
Νομίζω όχι δεν ισχύει. Έπρεπε να κάνω εξαργύρωση σε αγορά. Οι πόντοι μετατρέπονταν σε μίλια σε μηνιαία βάση.
Δεν έχω κάνει ποτέ εξαργύρωση πόντων παρά μόνο χειροκίνητη μετατροπή στην Αιγαίου και οι πόντοι μπαίνουν κανονικά απο οποιαδήποτε αγορά στον λογαριασμό μπόνους. Αν έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία ας το αναφέρει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Συγγνώμη μάλλον δεν το έγραψα σωστά. Επειδή θέλω να κάνω μια μικρή εξαργύρωση για να μπορώ να μαζεύω ξανά πόντους από επιχειρήσεις που δεν είναι συνεργάτες του προγράμματος, γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να κάνω μια μικρή τέτοια εξαργύρωση (και να μην δώσω π.χ. 2000 πόντους); Βλέπω για το Box 500, υπάρχει κάτι άλλο;
Αν έχεις κάρτα της Aegean, μετατρέπεις 4 bonus πόντους σε μίλια. Ίσως η ελάχιστη δυνατή εξαργύρωση. Το ανέφερε και ο tatooine.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.440
Likes
7.908
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Δεν έχω κάνει ποτέ εξαργύρωση πόντων παρά μόνο χειροκίνητη μετατροπή στην Αιγαίου και οι πόντοι μπαίνουν κανονικά απο οποιαδήποτε αγορά στον λογαριασμό μπόνους. Αν έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία ας το αναφέρει.
Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Ποτέ εξαργύρωση πόντων, μόνο μετατροπή σε μίλια. Κι ουδέποτε είχα θέμα με την λήψη πόντων από οποιαδήποτε πηγή.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπορεί να παίζει ρόλο το "χειροκίνητο" που λέτε. Τότε είχα την αυτόματη μετατροπή σε μίλια και μάλλον δεν μετρούσε για εξαργύρωση;! Και δεν σκέφτηκα να κάνω χειροκίνητα μετατροπή πόντων σε μίλια, είναι αλήθεια.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Όντως. Αλλά δεν μέτραγε;
Φαντάζομαι πως μέτραγε. Δεν θυμάμαι το θέμα που αντιμετώπισες, αν αφορούσε παύση συλλογής πόντων στις λοιπές συναλλαγές, ίσως εκείνη την περίοδο δεν είχες ενεργή την αυτόματη μετατροπή. Αλλά θυμάμαι και το εξής: Κάποια στιγμή που εισήχθη ο όρος αυτός για την εξαργύρωση (το 2021; ) και εστάλη ενημερωτικό e-mail από την Τράπεζα, πολλοί εδώ θεώρησαν το e-mail προσωπικό και προειδοποίηση από την Τράπεζα ότι έπαψε για αυτούς η συλλογή και έσπευσαν να κάνουν εξαργυρώσεις. Μήπως αυτό συνέβη;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.017
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom