Alpha bank bonus

kasiotis

Member
Μηνύματα
126
Likes
192
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Τέλεια αν και είμαι Αθήνα δοκίμασα αγορά από το σάιτ χωρίς να την ολοκλήρωσω και είδα ότι είναι από την alpha και σου βγάζει κανονικά τους πόντους που έχεις γιατί σκεφτόμουν να κάνω on-line αγορά επειδή έχει μέχρι 12 άτοκες να στοκαρω προϊόντα για κάνα χρόνο+. Εσύ δεν έβαλες δόσεις υπόθετω; Ερώτηση τους πόντους τους πήρες επιτόπου με τη συναλλαγή όπως στους μεγάλους συνεργατες η όταν οριστικοποιηθηκε η αγορά;

Όχι άτοκες δεν έκανα. Οι πόντοι μετά απο 2 ημέρες φάνηκαν κανονικά.

Τα υγρά(biotrue) που αγόρασα λήγουν σε 1 χρόνο και κάτι. και οι φακοί (soflens) το 2028.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Όχι άτοκες δεν έκανα. Οι πόντοι μετά απο 2 ημέρες φάνηκαν κανονικά.

Τα υγρά(biotrue) που αγόρασα λήγουν σε 1 χρόνο και κάτι. και οι φακοί (soflens) το 2028.
εντάξει ακριβώς τα ίδια προϊόντα θέλω κι εγώ οπότε μια χαρά όπως το περίμενα η λήξη τους, πάμε για μεγάλο stock γιατί το κωτσόβολο πια τον εξαντλήσαμε, δεν έχω να πάρω άλλα ηλεκτρικά πια :shock:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Η Vodafone προσφερει δωρεαν κουπονι 6 ευρω στο Occio Παπαβασιλειου για αγορα 6 φακων επαφης σιλικονης υδρογελης με 24 ευρω που ειναι οι καλυτερης ποιοτητας φακοι της αγορας συν 1×100.
Θα στοκαρω αυτους
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Όχι άτοκες δεν έκανα. Οι πόντοι μετά απο 2 ημέρες φάνηκαν κανονικά.

Τα υγρά(biotrue) που αγόρασα λήγουν σε 1 χρόνο και κάτι. και οι φακοί (soflens) το 2028.
Eπιβεβαιώνω κι εγώ για styloptic, πρώτη παραγγελία softlens για όσους παίρνουν (36,90€ το σετ δύο κουτιά) και δυο υγρά biotrue, σε μια μέρα παραλαβή. Λήξη 5/2028 φακοί και υγρό 06/2026.
Πλήρωσα με άτοκες δόσεις και όντως σημερα μπήκαν οι πόντοι της πρώτης δόσης μόνο όπως αναμενόταν αφού δε γίνεται ακαριαία όπως στους μεγάλους συνεργάτες.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Οσοι ανοιξατε λογαριασμο μισθοδοσιας δημοσιου η συντσξης στην Αλφα, ρωτηστε αν δικαιουστε καποια πιστωτικη bonus (οχι της Aegean) δωρεαν χωρις συνδρομη. Αυτο εμαθα χθες μετα απο επισκεψη στην Τραπεζα που υπαλληλος αδυνατουσε να θυμηθει οτι υπαρχουν δωρεαν πιστωτικες απο τις εποχες ΠΑΣΟΚ προ 20ετιας και επεμενε οτι ειναι "αυτη που δινει δωρεαν ο λογαριασμος μισθοδοσιας".

Μετά από σημερινή επικοινωνία με Αλφα Βανκ για διευκρινήσεις οσον αφορά την περίπτωσή μου ( νέο λογαριασμό σύνταξης στην Αλφα) η υπάλληλος που μίλησα μου είπε τα εξής.
1, Η κάρτα Premium Aegean από 80 ευρώ πέφτει στα 40,
2. Η κάρτα Mastercard Vodafon που αντικατέστησε την Diners Vontafon που είχα, από 40 ευρώ συνδρομή, μηδενίζετε.
3. Η έκδοση της απλής Aegean Bonus Visa δεν έχει συνδρομή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Μετά από σημερινή επικοινωνία με Αλφα Βανκ για διευκρινήσεις οσον αφορά την περίπτωσή μου ( νέο λογαριασμό σύνταξης στην Αλφα) η υπάλληλος που μίλησα μου είπε τα εξής.
1, Η κάρτα Premium Aegean από 80 ευρώ πέφτει στα 40,

3. Η έκδοση της απλής Aegean Bonus Visa δεν έχει συνδρομή.
Τι? Να διαπραγματευτω κι εγω τοτε για την Aegean Bonus Visa.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Φυσικά,
να πω επίσης ότι μπορώ να αιτηθώ την έκδοση της απλής Bonus Mastercard της Αλφα χωρίς συνδρομή.
Aυτό είναι γνωστό και αν δε κάνω λάθος στο βγάζει και μέσα στο web banking ότι το έχεις σα προνόμιο έκδοση απλής πιστωτικής χωρίς συνδρομή αν έχεις μισθοδοσία. Απλά μέχρι τώρα ήταν ξεκάθαρο ότι στις aegean δεν υπήρχε δυνατοτητα δωρεαν.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Aυτό είναι γνωστό και αν δε κάνω λάθος στο βγάζει και μέσα στο web banking ότι το έχεις σα προνόμιο έκδοση απλής πιστωτικής χωρίς συνδρομή αν έχεις μισθοδοσία. Απλά μέχρι τώρα ήταν ξεκάθαρο ότι στις aegean δεν υπήρχε δυνατοτητα δωρεαν.

Θα μιλήσω με την υπάλληλο του καταστήματος που με εξυπηρετεί να κάνω αίτημα να μειωθεί η συνδρομή της Premium από 80 σε 40, να καταργηθεί η συνδρομή της master vodafon kai θα κάνω και αίτηση για έκδοση της απλής Aegean Bonus αφού δεν έχει συνδρομή.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Θα μιλήσω με την υπάλληλο του καταστήματος που με εξυπηρετεί να κάνω αίτημα να μειωθεί η συνδρομή της Premium από 80 σε 40, να καταργηθεί η συνδρομή της master vodafon kai θα κάνω και αίτηση για έκδοση της απλής Aegean Bonus αφού δεν έχει συνδρομή.
Nομίζω για ένα απ' όλα έχεις δικαίωμα να ζητήσεις. Το σίγουρο είναι η δωρεάν απλή mastercard, φαντάζομαι όλα τα άλλα είναι σε αντικατάσταση αντί για τη δωρεάν κάρτα, η λογική αυτό λεει δηλαδή εκτός αν άλλαξε κάτι.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Nομίζω για ένα απ' όλα έχεις δικαίωμα να ζητήσεις. Το σίγουρο είναι η δωρεάν απλή mastercard, φαντάζομαι όλα τα άλλα είναι σε αντικατάσταση αντί για τη δωρεάν κάρτα, η λογική αυτό λεει δηλαδή εκτός αν άλλαξε κάτι.

Επειδή η δική μου λογική:lol: λέει άλλα, θα γίνει διασταύρωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.011
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom