Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις!
Πόσο το έκλεισες το εισιτήριο?

Κάθε φορά που βλέπω τον καιρό στη Μεσόγειο παρατηρώ ότι έχει σταθερά 7 με 8 βαθμούς πάνω από τις θερμοκρασίες της Αθήνας.
295 ευροπλα. Τελευταίο και τυχερό!
Ευχαριστώ. Μάλλον καλοκαιρινά θα πάρω, άντε και κανά μπουφανάκι...

1. Γενικά είναι φτηνά, μπορείς να ...
Ευχαριστώ, θα κοιτάξω...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Για τον καιρό δες εδώ http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=360630&la=2. Το χρησιμοποιώ για να βλέπω τον καιρό στην περιοχή μου και κατά 90% είναι πολύ αξιόπιστο. Στο ασθενής βροχή μην δώσεις και πολύ μεγάλη σημασία γιατί συνήθως σημαίνει δεν βρέχει καθόλου ή θα ρίξει λίγες στάλες.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Προσωπικά δεν έχω ταξιδέψει στην Αιγυπτο αλλά μια φίλη που πήγε μου είπε ότι αντιμετώπισε στομαχικά προβλήματα επειδή μάλλον έφαγε ωμά λαχανικά και σαλάτα ,πλυμένα με το δικό τους νερό που δεν το αντέχουν τα δικά μας στομάχια.Ισως πάλι και να ήταν τυχαίο .Αυτοί που έχουν πάει μπορούν ίσως να σου δωσουν μια δυο διατροφικές συμβουλές.
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
....Αυτοί που έχουν πάει μπορούν ίσως να σου δωσουν μια δυο διατροφικές συμβουλές.
Θα προσέχω, να σαι καλά για το ενδιαφέρον (είμαι και "εμβολιασμένο", λόγω Ινδίας σε ένα δυο μήνες, θα τη παλέψω μάλλον).
Για διατροφικές συμβουλές θα προτιμούσα να μου πείτε τι (και πού) να φάω.

Taver έκλεισα στο Happy City (δεν με πολυνοιάζει το δωμάτιο, για έναν ύπνο είναι, δε θέλω να φάω και πολύ χρόνο στο ψάξιμο ξενοδοχείου, έχω να ψαξω...)
Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση απάντηση και τη βοήθειά σας!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μια χαρά είναι όλα. Καλά να περάσεις...

 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Πως το πετάς έτσι χαλαρά αύτό για την Ινδία;Δεν είδες μάλλον οτι είναι το ταξίδι που ονειρεύομαι....Αχ τι μου κανες...μ'εστειλες...........................Ινδία.Υπάρχει θέμα που να αναφέρεις τα της προετοιμασίας σου;Αν όχι επιβάλλεται να ανοίξεις,αν ναι soory με έπιασε τόση ανυπομονησία που δεν πρόλλαβα να κοιτάξω
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Πως το πετάς έτσι χαλαρά αύτό για την Ινδία;Δεν είδες μάλλον οτι είναι το ταξίδι που ονειρεύομαι....Αχ τι μου κανες...μ'εστειλες...........................Ινδία.Υπάρχει θέμα που να αναφέρεις τα της προετοιμασίας σου;Αν όχι επιβάλλεται να ανοίξεις,αν ναι soory με έπιασε τόση ανυπομονησία που δεν πρόλλαβα να κοιτάξω
Ένα post για αναζήτηση πληροφοριών το έχω... βασικά δεν είναι ακριβώς Ινδία, είναι on the road από Δελχί μέχρι τη Λάσα (μέσω Νεπάλ). Άστα, 45 και σήμερα!:clap:
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Τελευταία ενημέρωση. Τελικά και η έτσι το παράτησε το χωριό (εεε θα τη δω τη μανούλα μου άλλη φορα, τώρα θα έχει και κίνηση στο δρόμο, άντε κλείσε και για μένα...) και ένας από τους "άλλοι" παράτησε τη Πάτρα (βγες, πιες, φάε, ξαναπιές, τα ίδια θα μου έρθουν, θα έχει και κίνηση στο δρόμο, άντε κλείσε και για μένα...) το φτιάξαμε το groupάκι. Γελάνε μαζί μου στο ξενοδοχείο που από ταπεινό μονόκλινο έφτασα σε τρίκλινο... και βλέπουμε.
(Εν τω μεταξύ έλεγα κάτι το κορίτσι κάτι οι φίλοι θα βρούμε δανεικά να περάσουμε το Μάρτη. Τώρα μας βλέπω όλους μαζί να βοσκάμε σε κανά χωράφι)
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
να νοικιάσεις ενα ταξί και να του πεις να σε παει βόλτα στην Πόλη των Νεκρών με τα κενοτάφια ..
εκτυπωσε το εξαιρετικό..
AthensNews onLine SEARCH
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
και να πιεις φρεσκους χυμους μανγκο και γκουάβα ( χωρις παγάκια φυσικά!)
εχει μια τοπικη σπεσιαλιτέ το γεμιστό ( με ρύζι ) πιτσουνάκι , αρκετά νόστιμο!
εγω λεω τα χριστουγεννα να κανω αυτό..
White Desert Adventure - G.A.P Adventures
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Τελευταία ενημέρωση. Τελικά και η έτσι το παράτησε το χωριό (εεε θα τη δω τη μανούλα μου άλλη φορα, τώρα θα έχει και κίνηση στο δρόμο, άντε κλείσε και για μένα...) και ένας από τους "άλλοι" παράτησε τη Πάτρα (βγες, πιες, φάε, ξαναπιές, τα ίδια θα μου έρθουν, θα έχει και κίνηση στο δρόμο, άντε κλείσε και για μένα...) το φτιάξαμε το groupάκι. Γελάνε μαζί μου στο ξενοδοχείο που από ταπεινό μονόκλινο έφτασα σε τρίκλινο... και βλέπουμε.
(Εν τω μεταξύ έλεγα κάτι το κορίτσι κάτι οι φίλοι θα βρούμε δανεικά να περάσουμε το Μάρτη. Τώρα μας βλέπω όλους μαζί να βοσκάμε σε κανά χωράφι)
Φέρε μας εσύ εικόνες και πληροφορίες από Κάιρο και σε αντάλλαγμα θα σου στείλω κανά λάχανο, κανά αυγό, κανά καρβέλι ψωμί και κανά μπουκάλι κρασί και θα την βγάλεις άρχοντας μέχρι να ξαναφύγεις! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.396
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom