Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Παρεπιμπτώντος πήρα βιολογικά καρότα Θήβας από το σούπερ μάρκετ και είχαν σκουλικάκια μέσα!!
Αυτό είναι απόδειξη οτι πιθανότατα ήταν βιολογικά:haha:
Αν είχαν χρησιμοποιηθεί τα (δραστικότατα) παρασιτοκτόνα της συμβατικής καλλιεργειας, μάλλον δεν θα βρισκες τον μεζέ στο καρότο.
(Τα καροτα με σκουλήκια, ακομη και αν ειναι βιολογικά, δεν ειναι εμπορεύσιμα)
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Έχεις απόλυτο δίκιο vagantos;) γι΄αυτόν το λόγο ξαναπήρα την ίδια μάρκα(σε λίγο κινδυνεύω να μεταφερθώ σε ειδικό topic για λαχανικά:)).
Το συμπέρασμα πάντως κατά την γνώμη μου είναι να ξέρουμε τι θέλουμε από ένα προορισμό και τι θα βρούμε εκεί που θα πάμε, αν δεν είναι στα γούστα μας δεν το επιλέγουμε είναι απλό.
Επίσης rethymno δε νομίζω ότι πρέπει να πας ποτέ Ινδία, ξέρεις στο Βαρανάσι πλένουν τους νεκρούς στα γκατ ενώ δίπλα κάνουν μπάνιο, πλένουν τα δόντια τους κλπ..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Έχεις απόλυτο δίκιο vagantos;) γι΄αυτόν το λόγο ξαναπήρα την ίδια μάρκα(σε λίγο κινδυνεύω να μεταφερθώ σε ειδικό topic για λαχανικά:)).
Το συμπέρασμα πάντως κατά την γνώμη μου είναι να ξέρουμε τι θέλουμε από ένα προορισμό και τι θα βρούμε εκεί που θα πάμε, αν δεν είναι στα γούστα μας δεν το επιλέγουμε είναι απλό.
Επίσης rethymno δε νομίζω ότι πρέπει να πας ποτέ Ινδία, ξέρεις στο Βαρανάσι πλένουν τους νεκρούς στα γκατ ενώ δίπλα κάνουν μπάνιο, πλένουν τα δόντια τους κλπ..
ναι αγαπητο fellow- traveller ειδα το βαρανασι στη σειρα ' εικονες' του αλφα με το τασο δουση κοντεψα να παθω δυο εγκεφαλικα και τρια εμφραγματα του μυοκαρδιου....:roll: ιδιως στο σημειο που ελεγε οτι καινε τους νεκρους αναλογα με τι χρηματα διαθετουν για ξυλα και οσοι δεν καιγονται τελειως κατεβαινουν κατι φυλες απο τα δαση και τους τρωνε.....εμαθα επισης οτι η ινδικη πρεσβεια διαμαρτυρηθηκε που βγηκαν ολα στη φορα....τρεις τσικουδιες ηπια για να ξεχασω.....οχι να παω να τα δω λαιφ.....
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κρίμα να έχει...αραπάκια αυτή η χώρα.... Που πήγαν οι χανθοί δίμετροι με θεληματικά πηγούνια Αιγύπτιοι που κατοικούσαν κάποτε σε αυτή τη χώρα;;;;
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
μα τι λέμε τώρα ?? σε λίγο οι ελληνες θα βρίσκονται με το κυάλι...δεν βλέπετε τι γίνεται?? θα ειναι κράμα ελληνοαλβανοβουλγαρογεωργινοί.....μπορώ αυτή την σειρά να την μακρύνω όσο θέλεις !!!
η αιγυπτος μας μάρανε τώρα????
greekland έτσι ειναι ....
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
88
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Κρίμα να έχει...αραπάκια αυτή η χώρα.... ;;

Αφροαιγυπτίους έπρεπε να πει? Άραβες την κατοικούν αυτή τη χώρα.
Μην την πιάνουμε από τα μούτρα την κοπέλα επειδή δεν της άρεσαν ορισμένες καταστάσεις. Είναι και ευαίσθητη και το ρίχνει στις τσικουδιές.
 
Last edited by a moderator:

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δηλαδή τι περίμενε η φίλη μας να βρει στο Νείλο; Έλληνες να πίνουν φραπέ και να κρατάνε λάπτοπ; Σαν τους εγγλέζους που έρχονται για διακοπές στην Ελλάδα και κάνουν παράπονα ότι δεν βρίσκουν english breakfast.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Αφροαιγυπτίους έπρεπε να πει? Άραβες την κατοικούν αυτή τη χώρα.
Μην την πιάνουμε από τα μούτρα την κοπέλα επειδή δεν της άρεσαν ορισμένες καταστάσεις. Είναι και ευαίσθητη και το ρίχνει στις τσικουδιές.
οχι Ημαρ, δεν ειναι καθόλου έτσι τα πράγματα.Το να γράφεις ένα αφοριστικό και υβριστικό οδοιπορικό -με χλευαστικούς υπαινιγμούς για μια χώρα και έναν λαό οποιος και να ειναι αυτός, άν μη τι άλλο εγώ δεν το ανέχομαι!
το site αυτό έχει ένα επίπεδο και δεν μπορεί ο καθένας να γράφει με αυτόν τον βίαιο τρόπο...εκτός και άν συνενούμε όλοι,αυτό το site να πιάσει πατο όσον αφορά το επίπεδο του...
δεν σε υποχρεώνει κανένας να γράψεις ντέ και καλά κάτι για το μέρος που πηγαίνεις. και άν γράψεις τουλάχιστον να σέβεσαι τα άτομα που έχουν επισκευτεί το μέρος αυτό,και να μην παριστάνεις τον ξύπνιο και τον άγιο...κανένας δεν έχει δικαίωμα να δημοσιοποιεί με τέτοιο απαράδεκτο τρόπο σε ένα σοβαρό site τετοιες απόψεις ...ας τα πει στις φιλενάδες του στην γειτονιά.
λυπάμαι πολύ....
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
88
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
το site αυτό έχει ένα επίπεδο και δεν μπορεί ο καθένας να γράφει με αυτόν τον βίαιο τρόπο....
Με συγχωρείς αλλά και εμένα μου φάνηκε οτι επιτεθήκαμε με τον ίδιο βίαιο τρόπο σε έναν συνφορουμίτη που περιέγραψε με τον δικό του (προσβλητικό?) τρόπο μία άσχημη? ταξιδιωτική του εμπειρία.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Με συγχωρείς αλλά και εμένα μου φάνηκε οτι επιτεθήκαμε με τον ίδιο βίαιο τρόπο σε έναν συνφορουμίτη που περιέγραψε με τον δικό του (προσβλητικό?) τρόπο μία άσχημη? ταξιδιωτική του εμπειρία.
σκέψου περισσότερο αυτό που λές ...σε παρακαλώ.
επίσης ανάτρεξε σε ένα άλλο οδοιπορικό του μέλους ipanag για την αίγυπτο,και τί έγραψε εκεί κάποια φωτεινή για την αίγυπτο και τους ανθρώπους της ... .και άν εσύ νιώθεις καλά με όλα αυτά ,τι να πώ...ξαναλυπάμαι..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.474
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κάθε άνθρωπος έχει τις απόψεις του. Το ότι όλες οι απόψεις υπόκεινται σε κριτική, και μάλιστα σκληρή, δεν σημαίνει ότι μπορείτε να μιλάτε σε κάποιο μέλος με αυτόν τον τρόπο που κάνετε σε αυτό εδώ το θέμα. Όποιος έχει τις ενστάσεις του μπορεί να τις εκφράσει με πολιτισμένο τρόπο όπως έγινε στην αρχή του θέματος. Μετά παρεκτραπήκατε.

Σας παρακαλώ η κουβέντα αυτού του ύφους να σταματήσει εδώ. Οτιδήποτε παρόμοια ή άσχετα μηνύματα από δω και μπρος θα διαγραφούν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.400
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom