Τουρκία Κωνσταντινούπολη

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
(σορυ για το ακυρο τοπικ), θα ηθελα να μου πειτε αν εμφανιζεται σε σας η ανιστροφη μετρηση μου που εβαλα,γιατι σε μενα δεν εμφανιζεται :(
Θα πρέπει να βάλεις και υπογραφή. Εδώ θα βρεις τις οδηγίες:
http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...%F3%F4%F1%EF%F6%E7-%EC%DD%F4%F1%E7%F3%E7.html
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Καλημέρα παιδιά! Ετοιμάζω ταξίδι στην Πόλη για το καλοκαίρι του επόμενου έτους και θέλω μία βοήθεια σχετικά με τα χαμαμ καθώς δεν μπορώ να καταλήξω κάπου από το ιντερνετ.. Θέλω λοιπόν προτάσεις για παραδοσιακό χαμαμ, εννοώ ότι δεν με ενδιαφέρουν τα προγράμματα με αρωματοθεραπείες κλπ, σχετικά οικονομικό και να διαρκεί μισή ωρίτσα τουλάχιστον. Έχω δει στο ιντερνετ για το cemberlitas hamami που μου φαίνεται καλό αλλά το παραδοσιακό πρόγραμμα λέει ότι διαρκει ένα τέταρτο.. Δώστε τα φώτα σας όσοι έχετε εμπειρία :)
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εμπειρια δεν εχω αλλα θα αποκτησω σε 24 μερες απο souleimaniye hamam, στο οποιο πηγε ο αδερφος μου και μου ειπε οτι ηταν πολυ ωραια, δεχεται αντρες και γυναικες μαζι, ζευγαρια,αλλα οχι καποιον μονο του!!(αυτη ειναι η πολιτικη του),αποτι διαβασα σε καποια ιστορια ερχονται και σε παιρνουν απο το ξενοδοχειο και σε πανε,δωρεαν.Διαρκει 90' και κοστιζει 35ε εκαστος!!!!μπορεις να μπεις και στο site του!!!!
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
εμπειρια δεν εχω αλλα θα αποκτησω σε 24 μερες απο souleimaniye hamam, στο οποιο πηγε ο αδερφος μου και μου ειπε οτι ηταν πολυ ωραια, δεχεται αντρες και γυναικες μαζι, ζευγαρια,αλλα οχι καποιον μονο του!!(αυτη ειναι η πολιτικη του),αποτι διαβασα σε καποια ιστορια ερχονται και σε παιρνουν απο το ξενοδοχειο και σε πανε,δωρεαν.Διαρκει 90' και κοστιζει 35ε εκαστος!!!!μπορεις να μπεις και στο site του!!!!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ το είδα αυτό στο ίντερνετ αλλά δεν ήμουν σίγουρη για το πόση ώρα διαρκεί. Προς τα εκεί κλίνω κι εγώ, πάντως θα με βοηθούσες πολύ αν μου έγραφες και την δική σου γνώμη όταν με το καλό το επισκευτείς.. Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια!! Θα σου στείλω και πμ όταν περάσει ο καιρός και είναι να πάω κι εγώ να μου πεις την εμπειρία σου απ το χαμαμ!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Margialex said:
εμπειρια δεν εχω αλλα θα αποκτησω σε 24 μερες απο souleimaniye hamam, στο οποιο πηγε ο αδερφος μου και μου ειπε οτι ηταν πολυ ωραια, δεχεται αντρες και γυναικες μαζι, ζευγαρια,αλλα οχι καποιον μονο του!!(αυτη ειναι η πολιτικη του),αποτι διαβασα σε καποια ιστορια ερχονται και σε παιρνουν απο το ξενοδοχειο και σε πανε,δωρεαν.Διαρκει 90' και κοστιζει 35ε εκαστος!!!!μπορεις να μπεις και στο site του!!!!
35 ευρώ για χαμαμ δεν είναι και λίγα όμως !!
Το Hagia Sofia hamam είναι εξίσου ακριβό αλλα απείρως καλύτερο
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Εγώ είχα πάει πέρσι στο Souleimaniye hamam και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Είμασταν ζευγάρι και θέλαμε να ζήσουμε αυτή την εμπειρία μαζί. Ήταν πολύ καθαρό, οργανωμένο και αρκετά εξυπηρετικό, αφού σε πηγαινοφέρνει στο ξενοδοχείο και έτσι χαλαρώνεις. Οι γυναίκες πάρτε δικό σας μαγιώ, αυτά που δίνουν εκεί δεν είναι για όλα τα μεγέθη... ;)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
35 ευρώ για χαμαμ δεν είναι και λίγα όμως !!
Το Hagia Sofia hamam είναι εξίσου ακριβό αλλα απείρως καλύτερο
Σίγουρα καθόλου λίγα δεν είναι για τα δεδομένα της Τουρκίας κυρίως, αλλά υπάρχουν και πιο ακριβά όπως το Cemberlitas πχ. Το Hagia Sofia Hamam κοστίζει κι αυτό 35Ε; Γιατί στο σαιτ του δεν βλέπω να λέει κάπου τις τιμές και με ανησυχεί αυτό..
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Εγώ είχα πάει πέρσι στο Souleimaniye hamam και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Είμασταν ζευγάρι και θέλαμε να ζήσουμε αυτή την εμπειρία μαζί. Ήταν πολύ καθαρό, οργανωμένο και αρκετά εξυπηρετικό, αφού σε πηγαινοφέρνει στο ξενοδοχείο και έτσι χαλαρώνεις. Οι γυναίκες πάρτε δικό σας μαγιώ, αυτά που δίνουν εκεί δεν είναι για όλα τα μεγέθη... ;)
Χαίρομαι που σου φάνηκε οκ εσένα το Souleimaniye και χρήσιμη η πληροφορία για το μαγιώ, το σκεφτόμουν κι εγώ ότι ίσως να είχα θέμα με το μέγεθος γιατί δεν είναι και εύκολο το νούμερό μου, άρα θα πάω προετοιμασμένη;)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
612
Likes
908
Παραδοσιακό οθωμανικό χαμάμ μαζί άντρες γυναίκες μου φαίνεται εντελώς ξενέρα. Μου ακούγεται πολύ τουριστικό, ζευγάρια στο χαμάμ. Προτιμώ ξεχωριστά άντρες γυναίκες. Cemberlitas κορυφή φυσικά και Cinili στο Uskudar αξιοπρεπέστατο και φτηνό.
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Παραδοσιακό οθωμανικό χαμάμ μαζί άντρες γυναίκες μου φαίνεται εντελώς ξενέρα. Μου ακούγεται πολύ τουριστικό, ζευγάρια στο χαμάμ. Προτιμώ ξεχωριστά άντρες γυναίκες. Cemberlitas κορυφή φυσικά και Cinili στο Uskudar αξιοπρεπέστατο και φτηνό.
Τουριστικό σίγουρα, τώρα για το ξενέρωτο εξαρτάται τι θέλει ο καθένας ;) Εγώ δεν ένιωσα καθόλου έτσι. Ήταν όπως το περίμενα. Πάντως όταν θα ξαναπάω θα ήθελα να δοκιμάσω και ένα πιο παραδοσιακό οθωμανικό χαμάμ...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
thessaris said:
Παραδοσιακό οθωμανικό χαμάμ μαζί άντρες γυναίκες μου φαίνεται εντελώς ξενέρα. Μου ακούγεται πολύ τουριστικό, ζευγάρια στο χαμάμ. Προτιμώ ξεχωριστά άντρες γυναίκες. Cemberlitas κορυφή φυσικά και Cinili στο Uskudar αξιοπρεπέστατο και φτηνό.
Προσυπογραφω 100%
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.011
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom