Διατροφή, λαοί και άλλα.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στη Γαλλια ειναι εντυπωσιακο οτι και στο τελευταιο κωλοχωρι βρισκεις εστιατοριακια με δημιουργιες γενατεε φαβτασια, ειναι εμπειρια το φαγητό, ως ιεροτελεστια. Στην Ιταλια ενταξει, θα φας. (εκτος αν ειναι αργα... οποτε παιζει και να μη φας)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Στη Γαλλια ειναι εντυπωσιακο οτι και στο τελευταιο κωλοχωρι βρισκεις εστιατοριακια με δημιουργιες γενατεε φαβτασια, ειναι εμπειρια το φαγητό, ως ιεροτελεστια. Στην Ιταλια ενταξει, θα φας. (εκτος αν ειναι αργα... οποτε παιζει και να μη φας)
Η δεν έχεις πατήσει το πόδι σου στη γη των Ιταλών η τρως όπου να ναι η σου συνέβηκε κάτι πολύ κακό και τους μισείς. Δεν εξηγείτε τέτοια πόρωση. Εχει παντου να φας ακόμα και σε κατσικοχώρια. Ειναι στην κουλτούρα τους. Η κουζίνα κλείνει στις 10 γιατί οι άνθρωποι εργάζονται και σέβονται τα ωράρια. Μετά τις 10 τρως πίτσα. Νηστικός Δεν Μένεις. Επίσης είναι ολοι στιλάτοι, άρα διατροφικά κάτι κάνουν καλά. Δεν κυκλοφορούν με μπάκα ούτε οι γυναίκες ούτε οι άντρες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η δεν έχεις πατήσει το πόδι σου στη γη των Ιταλών η τρως όπου να ναι η σου συνέβηκε κάτι πολύ κακό και τους μισείς. Δεν εξηγείτε τέτοια πόρωση. Εχει παντου να φας ακόμα και σε κατσικοχώρια. Ειναι στην κουλτούρα τους. Η κουζίνα κλείνει στις 10 γιατί οι άνθρωποι εργάζονται και σέβονται τα ωράρια. Μετά τις 10 τρως πίτσα. Νηστικός Δεν Μένεις. Επίσης είναι ολοι στιλάτοι, άρα διατροφικά κάτι κάνουν καλά. Δεν κυκλοφορούν με μπάκα ούτε οι γυναίκες ούτε οι άντρες.
Ντοναλντ, μην εισαι θυμωμενος, τελειωσε εχθες το ντιμπεη.

Και δεν τους μισω καθολου, μου ριναι συμπαθεστατοι οι Ιταλοι, πολυ περισσοτερο απο τους Γαλλους. Απλα απο κουζίνα δεν μπορουν τα παλικαρια.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Ντοναλντ, μην εισαι θυμωμενος, τελειωσε εχθες το ντιμπεη.

Και δεν τους μισω καθολου, μου ριναι συμπαθεστατοι οι Ιταλοι, πολυ περισσοτερο απο τους Γαλλους. Απλα απο κουζίνα δεν μπορουν τα παλικαρια.
Φαίνεται δεν έχουν κάνει τη σωστή παραμετροποίηση ώστε να ταιριάξει η κουζίνα τους με τα δικά σου γούστα. Ξύλο που θέλουν!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φαίνεται δεν έχουν κάνει τη σωστή παραμετροποίηση ώστε να ταιριάξει η κουζίνα τους με τα δικά σου γούστα. Ξύλο που θέλουν!
Τι να κανουμε ετσι ειναι τα γουστα, τοσο εξοργιστικο σου φαινεται που μου φαινεται μαπα η κουζινα τους?

 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αυτό λέγεται παιδικο τραύμα όχι γούστο.
Ήταν από φτωχή οικογένεια και τρώγαν πολύ μακαρόνι για να στουμπώσουν για αυτό τα μίσησε. Εμείς ευτυχώς στην οικογένεια μου είχαμε φράγκα οπότε τα αποφεύγαμε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό λέγεται παιδικο τραύμα όχι γούστο.
Αδιαφορη η ιταλικη κουζινα αλλα οχι και τραύμα. Υπερτιμημενη απατη να λες ενα τυρι και μια τοματα "σαλάτα" ναι, αλλα δεν τραυματιστηκε κανεις.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Ήταν από φτωχή οικογένεια και τρώγαν πολύ μακαρόνι για να στουμπώσουν για αυτό τα μίσησε. Εμείς ευτυχώς στην οικογένεια μου είχαμε φράγκα οπότε τα αποφεύγαμε.
Εσείς οι πλούσιοι είχατε παντεσπάνι. Εμείς η πλέμπα πάστα και φασόλια.

Αδιαφορη η ιταλικη κουζινα αλλα οχι και τραύμα. Υπερτιμημενη απατη να λες ενα τυρι και μια τοματα "σαλάτα" ναι, αλλα δεν τραυματιστηκε κανεις.
Πάνε κάνα δυο φορές κάτσε φάε σε σωστά μαγαζιά, και ξαναμιλάμε.
Δεν είναι η ιταλική κουζίνα, μόνο πίτσα αλ τάλιο για να κόβει την πείνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εσείς οι πλούσιοι είχατε παντεσπάνι. Εμείς η πλέμπα πάστα και φασόλια.


Πάνε κάνα δυο φορές κάτσε φάε σε σωστά μαγαζιά, και ξαναμιλάμε.
Δεν είναι η ιταλική κουζίνα, μόνο πίτσα αλ τάλιο για να κόβει την πείνα.
Τα ξαναεγραψα, πιτσες δεν τρωω καν (και ειδδικα στην Ιταλια) και πηγα κυριως σε εστιατορια που προτειναν οι γκουρου εδω μεσα. Μετριως μετρια στην καλύτερη.

Εσυ τωρα νομιζεις οτι πηγα μια φορα ή πεντε φορες στη ζωη μου στην Ιταλια, εφαγα μακαρονια με κιμα και δεν καταλαβα τι ειναι η κουζινα τους. Μου θυμιζεις κατι θειους που λενε κρυα αστεια στην ομηγυρη , δε γελαει κανεις και βγαζουν το συμπερασμα οτι δεν τα καταλαβαν κι αρχιζουν να τα εξηγούν... Δεν ειναι οτι δεν το καταλαβαν το αστειο, δεν τους αρεσε. Απλα ειναι ανοστη κουζινα για τα γουστα μου. Εσενα σου αρεσει μια χαρα, πηγαινε και φατη, διαβασε και Λενα Μαντα και Παουλο Κοελιο, ό,τι αρεσει στον καθενα καλο ειναι, ασε μας και μας να εχουμε τη γνωμη μας.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Τα ξαναεγραψα, πιτσες δεν τρωω καν (και ειδδικα στην Ιταλια) και πηγα κυριως σε εστιατορια που προτειναν οι γκουρου εδω μεσα. Μετριως μετρια στην καλύτερη.
Οι άλλοι σου φταίνε τώρα, αν εσύ δεν μπορείς να κρίνεις γεύσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.527
Μηνύματα
899.153
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom