Διατροφή, λαοί και άλλα.

tatooine

Member
Μηνύματα
1.802
Likes
7.224
Σήμα κατατεθέν της Γαλλίας είναι οι άπειρες και εκπληκτικές τάρτες που είναι γενικά ελαφριές.
Στην Ιταλία να δεις τι γίνετε με τις τάρτες όλων των μεγεθών στα διάφορα καφέ και ζαχαροπλαστεία.
Από τις στεγνές ( έτσι τις λέω εγώ αυτές τις τάρτες) οπού έχουν συνήθως κρέμα από διάφορους ξηρούς καρπούς ψημένες στον φούρνο σε αυτές με φρούτα όλων το ειδών και μεγεθών.
Αγαπημένη συνήθεια των γειτόνων καφές με τάρτα η μαρέγκα.
 
Last edited:

annoula

Member
Μηνύματα
367
Likes
866
Σήμα κατατεθέν της Γαλλίας είναι οι άπειρες και εκπληκτικές τάρτες που είναι γενικά ελαφριές.
Αχ ρε παιδια! Ποσο μ αρεσει οταν προβληματιζομαι να παω Ιταλία η Γαλλία! Να φάω πιτσα η tarte flambee!Να κλεισω ξενοδοχειο με πρωινο κρουασανακια? Μονο τετοια "αγχη" ευχομαι σε ολους!
P.S. Πολυ ωραιο το ιταλικο πρωινο αλλα εφαγα ενα με ρουμι στην Σαγκάη που το σκεφτομαι και μου τρεχουν τα σαλια! Πηρα 2 μπαλες, περπατησα και γυρισα και πηρα αλλες 2.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.874
Στην Ιταλία να δεις τι γίνετε με τις τάρτες όλων των μεγεθών στα διάφορα καφέ και ζαχαροπλαστεία.
Από τις στεγνές ( έτσι τις λέω εγώ αυτές τις τάρτες) οπού έχουν συνήθως κρέμα από διάφορους ξηρούς καρπούς ψημένες στον φούρνο σε αυτές με φρούτα όλων το ειδών και μεγεθών.
Αγαπημένη συνήθεια των γειτόνων καφές με τάρτα η μαρέγκα.
Δυστυχως στο πρωινο του ξενοδοχειου στο Τορινο σερβιραν 7-8 διαφορετικες σπιτικες καθημερινα, κατι που οδηγησε σε εκτροχιασμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.032
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom