Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
...προηγείται.....χμ:roll:....χμ:roll:....σε όλα....Αδελφέ μου...σε παρακαλώ........η τοποθέτησή μου δεν είναι προς απάντηση. Φυσικά και αστειευόμαστε (ή όχι?) και ο καθένας μας για χίλιους λόγους ...έχει τις συμπάθειές του. Με αγάπη, να είστε όλοι καλά και μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε όλοι μαζί ένα μεγάλο ολοήμερο τσιμπούσι (La grande abuffata, Marco Ferreri, Ugo Tognazzi, Michel Picolli, Marcello Mastroianni, Philippe Noiret) σε όποια πρωτεύουσα θέλετε...........
Κατι τετοιο εννοεις; Δεν εχω αντιρρηση αρκει να μην με εχετε στη θεση του βαρδου. (Παντως κατα την γνωμη μου τραγουδω υπεροχα!) :haha: Και ενας εκπροσωπος του Παρισιου καθως και ενας εκπροσωπος της Ρωμης θα εχουν αντιστοιχως τη θεση του σιδερα και του ψαρα!
 

Attachments

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ξέρω αν διαβάζετε τη στηλη στα δεξιά "Γνωρίζατε ότι...". εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ. πριν από λίγο είχε:

<DIR>Γνωρίζατε ότι... ;
</DIR>Υπάρχει από μία πόλη σε κάθε ήπειρο της γης που ονομάζεται Ρώμη.

ουδέν σχόλιο...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ετσι για να μπαινουν τα πραγματα στην θεση τους επιτελους!:clap::clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μμμμ, σε τοσες λιγες χωρες?? εμας ειναι ΣΕ ΟΛΟ τον κοσμο!!:haha:
Εσεις βεβαια εχετε και την Paris Hilton , μην το ξεχνατε αυτο το σουργελο:bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά την έχετε ψωνίσει με το μαύρο που έχετε φάει και λέτε ότι σάχλα σας κατέβει στο μυαλό...
οουυυ την έχουμε ψωνίσει ναι...και μεις και το Conde Nast Traveller...

According to its 2006 Readers' Travel Awards, Conde Nast Traveler named Rome the top city in the world, using a criteria of various measures, such as Cleanliness, Value, Culture, Architecture, Food, Friendliness, etc. Readers' votes were tabulated and averaged. Here are the top 10:

Story

1. Rome - 94.22%
2. Barcelona - 93.67%
3. Sydney - 93.17%
4. New York - 92.29%
5. Paris - 91.63%
6. Venice - 90.20%
7. Dublin - 88.91%
8. Florence - 87.44%
9. Dubai - 86.80%
10. Singapore - 86.67%

Rome also won in 2003.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
οουυυ την έχουμε ψωνίσει ναι...και μεις και το Conde Nast Traveller...

According to its 2006 Readers' Travel Awards, Conde Nast Traveler named Rome the top city in the world, using a criteria of various measures, such as Cleanliness, Value, Culture, Architecture, Food, Friendliness, etc. Readers' votes were tabulated and averaged. Here are the top 10:

Story

1. Rome - 94.22%
2. Barcelona - 93.67%
3. Sydney - 93.17%
4. New York - 92.29%
5. Paris - 91.63%
6. Venice - 90.20%
7. Dublin - 88.91%
8. Florence - 87.44%
9. Dubai - 86.80%
10. Singapore - 86.67%

Rome also won in 2003.
Και είστε και περίφανοι δηλαδή που κερδίσατε σε μια διαδικασία που ανέδειξε τη Βαρκελώνη στη δεύτερη θέση, και το Dubai στην 9η ??? Προφανώς αόματοι....
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και είστε και περίφανοι δηλαδή που κερδίσατε σε μια διαδικασία που ανέδειξε τη Βαρκελώνη στη δεύτερη θέση, και το Dubai στην 9η ??? Προφανώς αόματοι....
η διαδικασία είναι ψηφοφορία αναγνωστών (όπως κι εδώ δηλ) με πολύ μεγάλο δειγμα και βασίζεται σε σειρά κριτηρίων..το Dubai θριαμβεύει στο friendliness (όπως και η Ρώμη), τομέας που το Παρίσι πατώνει..
δεν άλλαξε φυσικά κάτι από το 2003 ή το 2006, προφανώς η Ρώμη θα κέρδιζε ισόβια αλλά οι ψηφοφόροι της ψηφίζουν και άλλες πόλεις για αλλαγή..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
η διαδικασία είναι ψηφοφορία αναγνωστών (όπως κι εδώ δηλ) με πολύ μεγάλο δειγμα και βασίζεται σε σειρά κριτηρίων..το Dubai θριαμβεύει στο friendliness (όπως και η Ρώμη), τομέας που το Παρίσι πατώνει..
δεν άλλαξε φυσικά κάτι από το 2003 ή το 2006, προφανώς η Ρώμη θα κέρδιζε ισόβια αλλά οι ψηφοφόροι της ψηφίζουν και άλλες πόλεις για αλλαγή..
Για κάνε ένα κόπο να ρίξεις μια ματιά σε πιο πρόσφατα αποτελέσματα (2009, 2009) των ίδιων βραβείων... Όχι ότι λέει κάτι για την αξιοπιστία των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας (και των Άγγλων που ψηφίζουν..), απλά για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις ότι η Ρώμη "κερδίζει", όταν μένει στην πραγματικότητα πολύ πίσω - ακόμα και στο διαγωνισμό που εσύ επέλεξες να παρουσιάσεις!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για κάνε ένα κόπο να ρίξεις μια ματιά σε πιο πρόσφατα αποτελέσματα (2009, 2009) των ίδιων βραβείων... Όχι ότι λέει κάτι για την αξιοπιστία των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας (και των Άγγλων που ψηφίζουν..), απλά για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις ότι η Ρώμη "κερδίζει", όταν μένει στην πραγματικότητα πολύ πίσω - ακόμα και στο διαγωνισμό που εσύ επέλεξες να παρουσιάσεις!
αν προσεχες τι λέω θα έβλεπες ότι έχω ρίξει τη ματιά πριν μου το πεις..

" προφανώς η Ρώμη θα κέρδιζε ισόβια αλλά οι ψηφοφόροι της ψηφίζουν και άλλες πόλεις για αλλαγή.."
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.796
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom