Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παρεπιπτόντως, όποιος πάει αυτή την εποχή για ψώνια είτε στη Ρώμη είτε στο Παρίσι, είναι απλώς κορόιδο :) - Με τις ισοτιμίες να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται, μια βόλτα για σόπιγκ στο Λονδίνο ή στη ΝΥ επιβάλλεται!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παρεπιπτόντως, όποιος πάει αυτή την εποχή για ψώνια είτε στη Ρώμη είτε στο Παρίσι, είναι απλώς κορόιδο :) - Με τις ισοτιμίες να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται, μια βόλτα για σόπιγκ στο Λονδίνο ή στη ΝΥ επιβάλλεται!!
εντάξει τώρα μην υπερβάλλουμε..το ντεκουπάζ της Ρώμης πού θα το βρεις στον κόσμο?
καλά, όποτε και να πάει κάποιος USA λέει για ψωνια. η καλή τωρινή ισοτιμία μας υποδεικνύει να κάνουμε δολλάρια αμέσως ή να πάρουμε το 777 της ΑΖ από Ρώμη για Μiami ή άντε και για ΝΥ.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Δεν έχω πάει Παρίσι, το ομολογώ.
Ψήφισα Ρώμη απλά γιατί λατρεύω Ιταλία και κάθε τι Ιταλικό!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ψήφισα Ρώμη απλά γιατί λατρεύω Ιταλία και κάθε τι Ιταλικό!!!
και καλά έκανες.
πάντως να πας και κάπου αλλού στην Ευρώπη, υπάρχουν τόσα ωραία μέρη. να πας πχ Σικελία, Σαρδηνία, Ναπολη, Γκαργκάνο, val d' Aosta, Trento...
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
373
και καλά έκανες.
πάντως να πας και κάπου αλλού στην Ευρώπη, υπάρχουν τόσα ωραία μέρη. να πας πχ Σικελία, Σαρδηνία, Ναπολη, Γκαργκάνο, val d' Aosta, Trento...
οκ θα παμε μετα την τοση διαφημιση για ιταλια, ακομα εγω παντως, ενας ιταλοφιλος και δεν εχω ψηφισει.............. παντως γκαργκανο πηγα μετα απο δικη σου προτροπη.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
και καλά έκανες.
πάντως να πας και κάπου αλλού στην Ευρώπη, υπάρχουν τόσα ωραία μέρη. να πας πχ Σικελία, Σαρδηνία, Ναπολη, Γκαργκάνο, val d' Aosta, Trento...
Καλά όλα αυτά, αλλά πρέπει πρώτα να πάω εδώ:

adigilander.libero.it_MANUELINIK46_tavullia1.jpg


astatic.blogo.it_motoblog_cartello_tavullia.jpg


:D:D:D
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
αν και φουλ ιταλόφιλη, δεν μπορώ να μην προτιμήσω το Παρίσι από τη Ρώμη..με τίποτα όμως.. :) για πολλούς λόγους!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
είμαστε όλο αυτιά...Βρούτε..
στο χω πει ότι η Ρώμη δεν είναι και η αγαπημένη μου πόλη στην Ιταλία..
για να βρω τώρα έναν καλό λόγο να το δικαιολογήσω..
η αλήθεια είναι ότι το Παρίσι είναι σε γενικές γραμμές elegant. Τη Ρώμη τη βρίσκω πάρα πάρα πολύ τουριστική, κι αυτό είναι κάτι που με χαλάει. Επίσης μπορώ να πω ότι τη βρίσκω και λίγο κιτς
(δεν θέλω αν σε εξαγριώσω οπότε προσθέτω κι ένα-δυο χαμογελάκια :p:p:p)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.781
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom