Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Διάβαζε για να μαθαίνεις αγαπητή... Die for υπάρχουν πολλά... το Tinelo των 40? το άτομο είναι μια τίμια λύση... καλό φαγητό για να ντερλικώσει και να ευχαριστηθεί μια παρέα...

Αν όμως η περίπτωση είναι special και το πρόσωπο die for σιγά μην πάω σε Ιταλικό... Σπρώχνεις 100? το άτομο και απολαμβάνεις το γεύμα της ζωής σου στη Σπονδή...
Εμείς οι Ιταλόφιλοι περνάμε καλύτερα και πιο οικονομικά, σε εστιατόρια με φινέτσα, primo gusto κι όχι σε δήθεν σνόμπ ψευτοκουλτουριάρικα φαγάδικα..Αυτή είναι η διαφορά μας!!!Ρώμη και πάλι Ρώμη...
Κράτα τα 100 σου και τράβα κανα Παρισάκι να στανιάρεις τώρα....
Χαιρετησμούς στο Μιτεράν...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Τι έγινε ρε παιδιά με τους Ρωμαιόφιλους κατάπιατε την γλώσσα σας? Εμείς προτείνουμε την Σπονδή με τα 100?, εσείς καμιά υπόγεια τρατορία με 15? όλα μέσα? Τι αστείοι που είσαστε όταν έρχετε η ώρα της κρίσης...
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλυτερα οι σνομπ γαλλοι παρα τα χαζοχαρουμενα ιταλα...
πες τα βρε Ερση και μεχρι τωρα νομιζα οτι εγω ειμαι η "περιεργη"
Γελας και εσυ με τους τους σνομπ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι έγινε ρε παιδιά με τους Ρωμαιόφιλους κατάπιατε την γλώσσα σας?Εμείς προτείνουμε την Σπονδή με τα 100?, εσείς καμιά υπόγεια τρατορία με 15? όλα μέσα? Τι αστείοι που είσαστε όταν έρχετε η ώρα της κρίσης...
μα καλά τα ίδια και τα ίδια θα λέμε? είπαμε η γαλλική κουζίνα είναι ένα άθροισμα καλών σεφ τίποτε παραπάνω. ένα El Bulli θα κάνει την ισπανική κουζίνα κορυφή? η ιταλική δεν είναι καθόλου έτσι. από την απλή τρατορία έως αυτα: Guida Michelin - Wikipedia
έχει κατακτησει όλο τον κόσμο. κανείς δεν αμφιβάλλει εκτός από σας.
για τα ιταλικά εστιατόρια της Αθήνας διαβάζεις εδώ:
Ο ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - αθηνόραμα.gr
Michelin? με τίποτε! εγώ βάζω πάντα μόνο Pirelli. και τα Diablo στο μηχανακι εδώ και χρόνια.
για τα υπόλοιπα μονο Gambero Rosso.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ πάλι θέλω να καταγγείλω ότι από τα τελευταία 10 thread τα 5 είναι με σκοπό αλλοίωσης του αποτελέσματος

  • ρωμη-ρώμη
  • ερωτήσεις για ρώμη
  • 7 μέρες στη ρώμη
  • ερωτήσεις για ιταλία
  • ρώμη decoupage!!!!! (ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ)
υ.γ.αυτή τη φαμεκ την έχω ικανή μέχρι καβάλα να έρθει για ντεκουπάζ:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
sapienza
τι έγινε επεσε λογοκρισία η μαχαιριές κάτω απο το τραπέζι ??????
φώτα παρακάλω !!!!!!!!
λοιπον παρίσι εχω παει ρώμη όμως οχι .
ψήφισα Παρίσι γιατι είναι απλά καταπληκτικά και συγκλονιστικά όμορφο και γιατι το πρώτο μου ιχ ηταν vive le sport
και δεν χρειάζετε να πάω στη σπονδή για να το διαπιστώσω ...
Ρώμη θέλω να πάω αλλά το μέλος FAMEK με έχει αγχώσει με τα διπλοτριπλοκλειδώματα που συναντησε και δεν ξέρω τι να κάνω ??????
ολοι εσεις οι ιταλόφιλοι πρέπει να κάνετε κατι
μου μυρίζει double score στο τέλος και το ντέρμπι να γίνετε περίπατος
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Συγκοινωνίες: Να συγκρίνω τότε με την Αθήνα? Σοβαρά τώρα, από τις πόλεις της ΕΕ στο μέγεθος της η Ρώμη είναι μάλλον η χειρότερη συγκοινωνιακά (και το Παρίσι μάλλον το καλύτερο, για το δικό του μέγεθος - ίσως μαζί με το Λονδίνο).....
μα δεν εχει αναγκη ταβερ η Ρωμη απο μετρο και καλα κανει και δεν ειναι τοσο ανεπτυγμενο, ειναι καλυτερα να βρισκεσαι απο πανω παρα απο κατω....:clap:

αν δεν μπορεις με τα ποδια, πας και με ενα μοτορινο, ειναι απιστευτη η αισθηση!
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Αντρες: Προτειμω εναν αντρα που θα μου μιλαει στην πιο ερωτικη γλωσσα του κοσμου απο καποιον που καθε φορα που πας να τον αγκαλιασεις φοβαται μηπως του χαλασεις τα μαλλια
Ερωτικη γλωσσα τα γαλλικα?? ολο γου και γου ειναι λες και ξερνανε!!!!

ολα τα συγκριναμε , φαγητο, εκκλησιες, μετρο κτλ κτλ και τα καταπια ολα

αλλα μην συγκρινουμε και τους ιταλους αντρες με ολα τα αλλα ξενερωτα αρσενικα του πλανητη!!! :shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπενθυμίζω ότι ο πόλεμος είναι Παρίσι - Ρώμη. Όχι Γαλλία - Ιταλία. Ας μιλάμε για τους Ρωμαίους και τους Παριζιάνους, κι όχι για τους Ιταλούς και τους Γάλλους.
Στο κάτω κάτω, κρατήστε και κανα επιχείρημα για τους επόμενους πολέμους: Στρασβούργο - Βενετία, Λυόν - Μιλάνο, Τουλούζη - Φλωρεντία, Μασσαλία - Νάπολη, Αβινιόν - Σιέννα, Μπορντώ - Παλέρμο κλπ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.008
Likes
20.195
sapienza
τι έγινε επεσε λογοκρισία η μαχαιριές κάτω απο το τραπέζι ??????
φώτα παρακάλω !!!!!!!!
λοιπον παρίσι εχω παει ρώμη όμως οχι .
ψήφισα Παρίσι γιατι είναι απλά καταπληκτικά και συγκλονιστικά όμορφο και γιατι το πρώτο μου ιχ ηταν vive le sport
και δεν χρειάζετε να πάω στη σπονδή για να το διαπιστώσω ...
Ρώμη θέλω να πάω αλλά το μέλος FAMEK με έχει αγχώσει με τα διπλοτριπλοκλειδώματα που συναντησε και δεν ξέρω τι να κάνω ??????
ολοι εσεις οι ιταλόφιλοι πρέπει να κάνετε κατι
μου μυρίζει double score στο τέλος και το ντέρμπι να γίνετε περίπατος
1. Παρακαλούμε να αποσυρθεί η ψήφος του Χρήστου....ο άνθρωπος έχει γνώμη για κάτι που δεν έχει δει!!!

2. Λαμβάνεις υπόψιν σου αυτά που λέει η FAMEK? Τώρα μάλιστα!!!! :haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μα και πολλοι αλλοι εδω μεσα εχουν δει την Ρωμη μονο απο τα παραθυρακια του αεροπλανου!! Αλλα ψηφισαν και αυτοι!!!( βλεπε Dorotijia):haha::haha:
Ετσι ξερω και γω να ψηφιζω ρεεεε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.922
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom