Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αληθεια απο τον Παπα ξεσηκωνετε το στυλ σας; Και τα συγχωροχαρτια που θα τα αγοραζουμε; Απο εσας το προσωπικα η απο τον καρδιναλιο GTS;
μπα πού το κατάλαβες? σίγουρα δεν εχεις γαλλικές ρίζες μια και δεν φημίζονται για το IQ..οι ευγενείς στη Γαλλία έμειναν χωρίς κεφαλή 2 αιώνες πριν που θα μπορούσαν να το παιξουν σνομπ. οι σημερινοί γάλλοι το παίζουν σνομπ με φούμαρα και το μεταδίδουν και στους ελάχιστους γαλλόφιλους ανά τον κόσμο..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλυτερα οι σνομπ γαλλοι παρα τα χαζοχαρουμενα ιταλα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
το Παρίσι όπως όλοι μπορούν δουν σκίζει από καθαρό αέρα..
Μη μας βαζεις λογια: ουδεποτε ισχυριστηκαμε το αντιθετο. Εσεις κοπτεσθε υπερ της καθαριοτητας των παντων. Τι υποχονδριοι θεε μου! Με οινοπνευμα μπανιαρεσθε καθημερινως;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αυτο ειναι παλι ενας μυθος: το Παρισι ειναι πολυ πιο καθαρη πολη σε γενικες γραμμες απο την Ρωμη, η οποια σε αυτο τον τομεα μου θυμιζει πολυ την Ελλαδα... Το una fatsa una ratsa που λεγαμε...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλυτερα οι σνομπ γαλλοι παρα τα χαζοχαρουμενα ιταλα...
Για να είναι κάποιος σνομπ...πρέπει να είναι και ντίβα ώστε να το στηρίξει (βλέπε Μαντόνα για παράδειγμα). Όλα τα υπόλοιπα είναι προσπάθειες σνομπισμού, αποτυχημένες κατά εμένα... η βλαχιά του σνομπισμού δηλαδή!

Ενώ ο χαζοχαρούμενος άνθρωπος...παραμένει χαμογελαστός ρε παιδί μου! Δείχνει αυτό που νιώθει ο άλλος, δεν υποκρίνεται! Προσποιούνται στον οργασμό οι Γάλλοι...μα να προσποιούνται και εκτός; Δεν λέει!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Για δειτε εδω τι λενε ακομα και οι κατοικοι του Παρισιου
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σιγα μη δωσουμε σημασια και στα σαχλοκουδουνα...
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Καλός ο Σαρκό, δεν αντιλέγω. Και φιλέλληνας και γλυκούλης, αλλά βρε παιδί μου, για να φτάσει το ιταλικό ύψος το φοράει το τακουνάκι... διαφορετικά τάπας είναι...
Όσον αφορά τη γαλλική κουζίνα και το ταρτάρ...
Κι αυτό κλεμμένο είναι.
Την έφεραν μαζί τους τη συνταγούλα οι ρώσοι ευγενείς που το έσκασαν από την Αγία Πετρούπολη και έκαναν τη μεγάλη ζωή στην Ευρώπη. Τι βρήκαν να μας φέρουν κι αυτοί? Μια συνταγή του λαουτζίκου... των Ταρτάρων και οι γάλλοι τώρα προσπαθούν να μας πουν ότι τη βρήκαν άριστοι μάγειροι της υψηλής κουζίνας... Τρομάρα τους.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Ρώμη...
Stellana,Yorgo,Samion,GTS, με καλύψατε..
Traveller πότε είπες θα κλείσεις στο "Il Tinello"?...Αυτό δεν μας λές οτι είναι to die for...Τόσες εξόδους για φαί μια φορά δε μας πήγες σε γαλλικό βρε μπαγάσα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Διάβαζε για να μαθαίνεις αγαπητή... Die for υπάρχουν πολλά... το Tinelo των 40? το άτομο είναι μια τίμια λύση... καλό φαγητό για να ντερλικώσει και να ευχαριστηθεί μια παρέα...

Αν όμως η περίπτωση είναι special και το πρόσωπο die for σιγά μην πάω σε Ιταλικό... Σπρώχνεις 100? το άτομο και απολαμβάνεις το γεύμα της ζωής σου στη Σπονδή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.922
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom