Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
δεν εχω παει παρισι αλλα ρωμη που ηταν το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο δεν ξετρελαθηκα.η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το φαγητο τους το βρηκα επιεικως αθλιο απο γευση.οσο για τη νυχτερινη ζωη(ειχα παει χριστουγεννα) καμια μα καμια σχεση με μας.με λιγα λογια χαλια....(στο μονο μαγαζι που περασαμε καλα ητανε στο chica chica boom...πονηρο μερος...).ανημερα τα χριστουγεννα ολοι ητανε μεσα στα σπιτια τους οχι σα και μας που ξεσαλωνουμε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν εχω παει παρισι αλλα ρωμη που ηταν το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο δεν ξετρελαθηκα.η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το φαγητο τους το βρηκα επιεικως αθλιο απο γευση.οσο για τη νυχτερινη ζωη(ειχα παει χριστουγεννα) καμια μα καμια σχεση με μας.με λιγα λογια χαλια....(στο μονο μαγαζι που περασαμε καλα ητανε στο chica chica boom...πονηρο μερος...).ανημερα τα χριστουγεννα ολοι ητανε μεσα στα σπιτια τους οχι σα και μας που ξεσαλωνουμε...
το φαγητό άθλιο? γΙα τον υπόλοιπο πλανητη είναι το ν.1 στον κόσμο. καλά ιταλικό δεν έχει στη γειτονιά σου?
στη Ρώμη πήγατε σε strip bar?!!!!..καμμιας ευρωπαικης πρωτευουσας η νυχτερινη ζωη δεν εχει σχεση με μας. απλα στη Ρωμη δεν ηξερες να κυκλοφορησεις το βραδυ. ειναι γεματη απο κλαμπ και νυχτερινα μαγαζια κλασης. όχι ψευτοκαμπαρε και τουριστομαγαζα που βρισκεις αλλου.
οι Ρωμαιοι όπως και η πλειονοτητα των ευρωπαιων βγαινει παραμονη παντα. ανημερα ειναι οικογενειακη γιορτη.
την επομενη φορά έχεις το φορουμ οδηγό σου και θα κινηθεις καλυτερα. γιατι στη Ρωμη κανεις δεν πάει μόνο μία φορα..
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Γιώτα μου, ο Samion έχει δίκιο
Ανήμερα είναι οικογενειακή γιορτή
Όλοι σπίτι, όπως και σε πολλές άλλες χώρες στον πλανήτη.
Το ίδιο πάθαμε κι εμείς, κι επί πλέον μας έκλεισε και το μετρό και φύγανε και οι ταξιτζίδες να φάνε και μείναμε αμανάτι στο κέντρο.
Αλλά η Ρώμη είναι Ρώμη
και σίγουρα θα ξαναπάς και θα περάσεις υπέροχα.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
το φαγητό άθλιο? γαι τον υπόλοιπο πλανητη είναι το ν.1 στον κόσμο. καλά ιταλικό δεν έχει στη γειτονιά σου?
στη Ρώμη πήγατε σε strip bar?!!!!..καμμιας ευρωπαικης πρωτευουσας η νυχτερινη ζωη δεν εχει σχεση με μας. απλα στη Ρωμη δεν ηξερες να κυκλοφορησεις το βραδυ. ειναι γεματη απο κλαμπ και νυχτερινα μαγαζια κλασης. όχι ψευτοκαμπαρε και οτυριστομαγαζα που βρισκεις αλλου.
οι Ρωμαιοι όπως και η πλειονοτητα των ευρωαπαιων βγαινει παραμονη παντα. ανημερα ειναι οικογενειακη γιορτη.
την επομενη φορά έχεις το φορουμ οδηγό σου και θα κινηθεις καλυτερα. γαιτι στη Ρωμη κανεις δεν πάει μόνο μία φορα..
οπως ειπα ειναι προσωπικη μου γνωμη...αλλα δε διαφωνω οτι μπορει να μη πηγα στα σωστα μερη.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
πληροφοριες λενε οτι οι ιταλοφιλοι -που χανουν προς το παρον- ετοιμαζουν ταξιδι με μελη που δεν εχουν ψηφισει στη ρωμη, για να τους πεισουν για την ψηφο τους...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πληροφοριες λενε οτι οι ιταλοφιλοι -που χανουν προς το παρον- ετοιμαζουν ταξιδι με μελη που δεν εχουν ψηφισει στη ρωμη, για να τους πεισουν για την ψηφο τους...
αλήθεια είναι γιατί να το κρύψουμε? 14-16 μαίου οι ιταλόφιλοι πάνε Ρώμη 55Ε με την εύκολη. Απατάνε την αγαπημένη τους ΑΖ μόνο λόγω οικονομικής συγκυρίας αλλά και για να κατασκοπεύσουν τον ανταγωνισμό.. Μόνο όσοι ψήφισαν΄ή θα ψηφίσουν Ρώμη έχουν δικαίωμα συμμετοχής..
η ξενάγηση ΔΩΡΕΑΝ! πρώτο βιολί του ξεναγητικού τιμ η sapienza, 2o Samion, ανεπαναληπτο ΣΚ στην Αιώνια Πόλη! (ψηφίστε τώρα ή ζητήστε να αλλαχθεί η ψήφος σας!)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
αλήθεια είναι γιατί να το κρύψουμε? 14-16 μαίου οι ιταλόφιλοι πάνε Ρώμη 55Ε με την εύκολη. Απατάνε την αγαπημένη τους ΑΖ μόνο λόγω οικονομικής συγκυρίας αλλά και για να κατασκοπεύσουν τον ανταγωνισμό.. Μόνο όσοι ψήφισαν΄ή θα ψηφίσουν Ρώμη έχουν δικαίωμα συμμετοχής..
η ξενάγηση ΔΩΡΕΑΝ! πρώτο βιολί του ξεναγητικού τιμ η sapienza, 2o Samion, ανεπαναληπτο ΣΚ στην Αιώνια Πόλη! (ψηφίστε τώρα ή ζητήστε να αλλαχθεί η ψήφος σας!)

Θλιβερή προσπάθεια να μαζευτεί καμία ψήφος υπέρ της Ρώμης...

Samion σε λίγο θα ξεπουληθείς ολόκληρος για να μαζέψεις κανένα κουκί.. Λίγο ακόμα και θα μας τάξετε και live show...

Αφού γλιτώσατε το double score και πάλι καλά να λέτε..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ρε παιδια μηπως χασαμε την μπαλα; Εδω λεμε να σφαζομαστε, προκειται περι travelwar, οχι να κανονιζουμε εκδρομες!
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ρε παιδια μηπως χασαμε την μπαλα; Εδω λεμε να σφαζομαστε, προκειται περι travelwar, οχι να κανονιζουμε εκδρομες!
Κυρία μου, δεν σας καλέσαμε
Εσείς ψηφίσατε τα γαλλάκια
Ο πόλεμος συνεχίζεται.
ΟΧΙ στην εκδρομή μας οι παρισοψηφίσαντες.......
Ή αν έρθετε, θα προσκυνήσετε τη Ρώμη.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.855
Μέλη
39.263
Νεότερο μέλος
Sissy Chachla

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom