The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Προφανώς έχεις άγνοια τι σημαίνει οικογένεια ,γιαυτο γράφεις ένα κατεβατο αιχμές και παπαριες
που με θιγουν σε προσωπικό επίπεδο .
εσυ βρε Χρηστο πως εισαι βεβαιος πως αυτα που λες δν θιγουν αλλους εδω μεσα;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να αντιστραφεί εννοώ ότι μπορεί ένας άλλος να σου δείξει έναν μανιακό δολοφόνο,άθεο,gay και να γράψει από κάτω ότι "θα γίνεις έτσι αν κάνεις αυτά".

Μη πέφτεις στη λούμπα και ξανασκέψου τη λογική βάση τέτοιων ψευδοεπιχειρημάτων.
Δηλαδή μια Χ εφεύρεση που έφτιαξε ένα οικογενειάρχης,προτεστάντης έχει να κάνει με την οικογενειακή και θρησκευτική επιλογή του εφευρέτη;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.975
Likes
15.550
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Προφανώς έχεις άγνοια τι σημαίνει οικογένεια ,γιαυτο γράφεις ένα κατεβατο αιχμές και παπαριες
που με θιγουν σε προσωπικό επίπεδο .
Εσυ που ξερεις τι σημαινει οικογενεια μιλας και στα παιδια σου κατ'αυτον τον τροπο δινοντας τους το σωστο προτυπο;:shock:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν κάποιος που γράφει στο φόρουμ χαρακτηρίζει τον άλλο σα χρυσαυγίτη ή φασίστα τότε το ποστ του διαγράφεται ως flame με συνοπτικές διαδικασίες, δεν καθόμαστε να το συζητήσουμε γιατί τότε θα γίνει συνήθεια. Αυτό συμβαίνει στα σοβαρά αντικειμενικά φόρα. Αλλιώς θα καταντήσουμε ένα φόρουμ-ζούγκλα.
Με την εκφορά φασιστικών και ρατσιστικών ιδεών στο φόρουμ τι προτείνεις να γίνει;

Γιατί υπάρχουν συγκεκριμένα μέλη που τα προωθούν με το παραμικρό τον τελευταίο καιρό.Και δεν μιλάω για το Χρήστο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απο την μια ο taver γράφει με "" " την φυσιολογική οικογένεια !!!
Χρησιμοποιώ εισαγωγικά, γιατί ο όρος που χρησιμοποιώ δεν είναι ακριβής και δε θέλω κανείς να τον ερμηνεύσει "τοις μετρητοίς". Στο κάτω κάτω, δεν είναι κάθε ετεροφυλόφιλη οικογένεια και "φυσιολογική".
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.678
Likes
43.943
Χρησιμοποιώ εισαγωγικά, γιατί ο όρος που χρησιμοποιώ δεν είναι ακριβής και δε θέλω κανείς να τον ερμηνεύσει "τοις μετρητοίς". Στο κάτω κάτω, δεν είναι κάθε ετεροφυλόφιλη οικογένεια και "φυσιολογική".
Και ορθώς το γράφεις. Γνωστός μου κοινωνιολόγος μου έχει αναφέρει ότι έχουν καταγραφεί διεθνώς καμια 40ριά διαφορετικά είδη οικογένειας με διαφορετικούς συνδυασμούς ρόλους και ατόμων και φύλων. Και αυτό αλλάζει χρόνο με το χρόνο. Η έννοια του "φυσιολογικού" αρχίζει να σηκώνει πολύ συζήτηση, πλέον. Μάλλον πολλοί συζητούν με όρους του προηγούμενου αιώνα.
Όσο για το θέμα γονεϊκότητας των gay, δεν ξέρω αν είναι ζήτημα σεξουαλικού προσανατολισμού το να είσαι καλός γονιός ή χαρακτήρα.
Αλλά πολύ θα με απασχολούσε το ζήτημα του να αγνοεί το παιδί ποιος είναι ο βιολογικός του γονιός και πως διαχειρίζεται τη διαφορετικότητα ενός τέτοιου σχήματος στο περιβάλλον του. Αν δηλαδή θα ήταν αποδέκτης ειρωνικών σχολίων ή απόρριψης.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Topic closed μεχρι νεοτερας
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ελπιζω να συνεχισετε ειρηνικα! μπορειτε να συζητατε πολιτισμενα οτι θελετε!
Να λειπουν flame post και κριτικες στις διαχειριστικη ομαδα οπως επιβαλλουν οι οροι χρησης...;)
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Aααααααα κάνω ποδαρικό :) Τι χαρά και είχα τόση όρεξη για small talk!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.545
Μηνύματα
899.833
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom