The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.178
Αιώνια αξία είναι η οικογένεια, άμεσα συνυφασμένη με την ετεροφυλοφιλία. Αυτονόητος ο λόγος. Οικογένεια με γονείς Μπάμπη και Μήτσο δεν υπάρχει.
Έχεις κάτσει να σκεφτείς αυτά που λες? Τι τραγική άποψη είναι αυτή? Προφανώς δεν έχεις και παιδιά για να καταλάβεις τι εστί οικογένεια.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Ωραία, αν έχεις εσύ παιδιά πες τους οτι ο Μπάμπης, ο Σάκης, ο Μήτσος και ο Λάκης μπορούν να παντρεύονται άνετα μεταξύ τους, αφού είναι φυσιολογικό και ηθικό κι άσε μ΄εμένα με τις τραγικές απόψεις μου...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.779
Στο μετρό χωρίς το παντελόνι μου!

Μπορεί η Ελλάδα να μην έχει μπει ακόμα σε αυτή τη μόδα, κάθε χρόνο όμως στις 13 Ιανουαρίου σε πολλές πόλεις του κόσμου οι συρμοί του μετρό γεμίζουν από επιβάτες που δε φορούν παντελόνι!




Καλό αλλά εξαρτάται ποιος το κάνει...:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
GTS said:
Έχεις κάτσει να σκεφτείς αυτά που λες? Τι τραγική άποψη είναι αυτή? Προφανώς δεν έχεις και παιδιά για να καταλάβεις τι εστί οικογένεια.

Θα τρελαθούμε εντελώς με αυτα που διαβάζω
Απο την μια ο taver γράφει με "" " την φυσιολογική οικογένεια !!!
Απο την άλλη οποίος λέει το αυτονόητο είναι επικίνδυνος , ανωμαλος και γραφικός !!!

Η δικιά σου άποψη στο θέμα οικογένεια ποια είναι ρε Γιώργο ;;;
Τι το τραγικό διαβάζεις σε αυτο που γράφει ο Elefinor πραγματική απορία !!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.178
Θα τρελαθούμε εντελώς με αυτα που διαβάζω
Απο την μια ο taver γράφει με "" " την φυσιολογική οικογένεια !!!
Απο την άλλη οποίος λέει το αυτονόητο είναι επικίνδυνος , ανωμαλος και γραφικός !!!

Η δικιά σου άποψη στο θέμα οικογένεια ποια είναι ρε Γιώργο ;;;
Τι το τραγικό διαβάζεις σε αυτο που γράφει ο Elefinor πραγματική απορία !!!
Πρώτον, θα γράφεις είτε "θα τρελαθώ με αυτά που διαβάζω" ή "θα τρελαθούμε με αυτά που διαβάζουμε". Το "θα τρελαθούμε με αυτά που διαβάζω" στερείται νοήματος, εκτός αν τρελλαίνονται και άλλοι με αυτά που διαβάζεις εσύ. Δεύτερον, σεβαστή η άποψή σου, μπορείς να διαδηλώσεις ελεύθερα με τους ομοιδεάτες σου της ΧΑ εάν και όποτε τεθεί τέτοιο θέμα στην Ελλάδα. Δημοκρατία έχουμε. Πατρίς-θρησκεία-οικογένεια είναι το μότο σου, καλά κάνεις, αλλά ευχαριστώ, με το δικό σου νόημα δε θα πάρω. Για μένα το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να πάρει ένα παιδί είναι η ΑΓΑΠΗ. Αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Εσύ να τρελλαθείς όσο θες με αυτή...δημοκρατία έχουμε και δικαίωμα όλοι στη τρέλλα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το "θα τρελαθούμε με αυτά που διαβάζω" στερείται νοήματος, εκτός αν τρελλαίνονται και άλλοι με αυτά που διαβάζεις εσύ.
Εγώ δεν τρελλάθηκα ακόμα (αν και συμφωνώ 100% με τον XRISTO), περιμένω να δω σε ποιο σημείο ανοησίας θα φτάσει αυτό το θέμα με τους gay γάμους και τις υιοθεσίες και παράλληλα φαντάζομαι τα κακόμοιρα παιδάκια που δε θα γνωρίσουν μάνα...

...μπορείς να διαδηλώσεις ελεύθερα με τους ομοιδεάτες σου της ΧΑ εάν και όποτε τεθεί τέτοιο θέμα στην Ελλάδα...
Όποιος στηρίζει τη regular οικογένεια με τη μαμά και το μπαμπά διαφορετικών φύλων είναι χρυσαυγίτης; Μήπως και όποιος κάνει σχέσεις με γυναίκες είναι και αυτός χρυσαυγίτης; Δεν πάμε καλά...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
@elenara
Μη κάνεις το κλασικό σφάλμα λογικής που κάνουν πολλοί.
π.χ. Ο Χατζηδάκις ήταν gay,όλοι οι gay είναι Χατζηδάκις.

Με άλλα λόγια μη συνδέεις προσωπικές επιλογές με οτιδήποτε έχει να κάνει με ανθρώπινα επιτεύγματα.Είναι μια επιχειρηματολογία που μπορεί εξίσου εύκολα να αντιστραφεί,άσε που στερείται λογικής.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εχεις καποιο δικιο , αλλα εγω δεν εκανα την αντιστροφη....;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
GTS said:
Πρώτον, θα γράφεις είτε "θα τρελαθώ με αυτά που διαβάζω" ή "θα τρελαθούμε με αυτά που διαβάζουμε". Το "θα τρελαθούμε με αυτά που διαβάζω" στερείται νοήματος, εκτός αν τρελλαίνονται και άλλοι με αυτά που διαβάζεις εσύ. Δεύτερον, σεβαστή η άποψή σου, μπορείς να διαδηλώσεις ελεύθερα με τους ομοιδεάτες σου της ΧΑ εάν και όποτε τεθεί τέτοιο θέμα στην Ελλάδα. Δημοκρατία έχουμε. Πατρίς-θρησκεία-οικογένεια είναι το μότο σου, καλά κάνεις, αλλά ευχαριστώ, με το δικό σου νόημα δε θα πάρω. Για μένα το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να πάρει ένα παιδί είναι η ΑΓΑΠΗ. Αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Εσύ να τρελλαθείς όσο θες με αυτή...δημοκρατία έχουμε και δικαίωμα όλοι στη τρέλλα.
Προφανώς έχεις άγνοια τι σημαίνει οικογένεια ,γιαυτο γράφεις ένα κατεβατο αιχμές και παπαριες
που με θιγουν σε προσωπικό επίπεδο .
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.545
Μηνύματα
899.843
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom