The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Βρε πόσες γνώσεις στερούμαι που δε μ'αρέσουν τα γλυκά!
Btw βαλιτσουλα, κάτι για κοπή πίτας στας Σερρας δε μας έλεγες?
Ναί! Βέβαια έχει έρθει λίγο το σύμπαν ανάποδα από όταν το έλεγα (πμ) :(


Φυσικα για καποιους χα που στις πορειες δειχνουν στους ματατζηδες ποιους να πιασουν κουβεντα.
Άσχετο, αλλά μια που πάτησα κατά λάθος την "παράθεση" κράτησα αυτό: νομίζω ότι είναι αρκετά αυτονόητο πως η αστυνομία (σε οποιαδήποτε χώρα) χρησιμοποιεί τσιράκια και χαφιέδες για να μαζέψει πληροφορίες, βάζει μυστικούς δικούς της εμβόλιμους σε άλλους χώρους να λειτουργούν ως κομμάτια αυτών για να συγκεντρώνουν πληροφορίες, παγιδεύει μικροπαραβατικούς για να δώσουν μεγαλύτερους κλπ κλπ. Πώς ακριβώς πιστεύατε ότι λειτουργεί δηλαδή; Αν έχετε πιο αποτελεσματική μέθοδο χαραμίζεστε που δε γίνατε αστυνομικοί.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμ τότε τι κριτικάρετε;
Οπως μπορω να κριτικαρω το οποιοδηποτε θεατρο παρολο που δεν θελω να γινω ηθοποιος, ετσι κριτικαρω και το θεατρο του παραλογου της αστυνομιας.

Δεν ειμαι σιγουρος ομως πως καταλαβα την ερωτηση σου.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Οπως μπορω να κριτικαρω το οποιοδηποτε θεατρο παρολο που δεν θελω να γινω ηθοποιος, ετσι κριτικαρω και το θεατρο του παραλογου της αστυνομιας.

Δεν ειμαι σιγουρος ομως πως καταλαβα την ερωτηση σου.
Εγώ κατάλαβα την απάντησή σου ;)

Αντίστοιχα εκφέρεις άποψη και για το πώς χτίζεται μια γέφυρα; Για το πώς γίνεται ιατροδικαστική εξέταση; Για το πώς οργανώνει τα λογιστικά της μια ΑΕ; Για το πώς χειρίζεται τραυματία το ΕΚΑΒ;
Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να εκφέρω άποψη για το πώς οργανώνεται μια αστυνομική επιχείρηση. Δεν έχω ούτε επαρκείς γνώσεις, ούτε κατάλληλες παρέες, ούτε της πιάτσας είμαι, ούτε τι μπαινοβγαίνει στις φυλακές και στα τμήματα ξέρω, ούτε τι πληροφορίες δίνουν τα τσιράκια, ούτε ποιος είναι ο τρόπος να συλλάβω συμμορία. Και να ξερα κιόλας θα κώλωνα να τα κάνω.

Μια θεωρία παιγνίων κάναμε στο πανεπιστήμιο κι αυτή τη ξέχασα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αντίστοιχα εκφέρεις άποψη και για το πώς χτίζεται μια γέφυρα;
Σ' αυτο εκφερω γιατι το σπουδασα. Στα υπολοιπα οχι, αλλα μπορω να κρινω εκ του αποτελεσματος. Και η αποτελεσματικοτητα της ελληνικης αστυνομιας ειναι για γελια και για κλαμματα.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σ' αυτο εκφερω γιατι το σπουδασα. Στα υπολοιπα οχι, αλλα μπορω να κρινω εκ του αποτελεσματος. Και η αποτελεσματικοτητα της ελληνικης αστυνομιας ειναι για γελια και για κλαμματα.
Είσαι μηχανικός; Πες έτσι, άρα μπορείς να εκφέρεις γνώμη για τα πάντα :bleh: Ειδικά αν είσαι από ΕΜΠ...

ΥΓ. Χιουμοράκι γιατί έχω πολλούς μηχανικούς στην οικογένεια :) Είστε αξιαγάπητοι
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Οπως μπορω να κριτικαρω το οποιοδηποτε θεατρο παρολο που δεν θελω να γινω ηθοποιος, ετσι κριτικαρω και το θεατρο του παραλογου της αστυνομιας.

Δεν ειμαι σιγουρος ομως πως καταλαβα την ερωτηση σου.
μια και αναφερθηκε η λέξη Θέατρο
κριτικές για την Οδύσεια έχουμε ???
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
895
Καλησπερα σας! Θελω ταξιδι, αλλα δεν προβλεπεται αμεσα! Ειμαι travel-addicted, δεν περναει μερα που να μην σκεφτομαι το επομενο ταξιδι. Εχω ηδη δει τι ημερες ειναι ολες οι αργιες του 2013 κ εχω ηδη στο μυαλο μου το ταξιδιωτικο προγραμμα του ετους.. Μολις γυρναω απο ενα ταξιδι (ισως και πριν ακομα παω) σκεφτομαι ηδη το επομενο.. Ειναι σοβαρη η κατασταση μου;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom