OΣΕ, το φαινόμενο :-(

freda90r

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κων/πολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κανάρια νησιά
Ωχ ωχ ωχ..!
Τεσπα..Να σας πω..έχω ένα εισιτήριο τρένου ΟΣΕ από Αθήνα - Θεσσαλονίκη για τις 29/2/12 και δεν με βολέβει τελικά η ημερομηνία του!Το έκλεισα 9 ευρώ από το ίντερνετ,είναι για ενήλικα και δεν περιλαμβάνει έκπτωση.Αν το θέλει κανείς ή αν ξέρετε κάποιον που να το θέλει στείλτε μου μήνυμα..thanks :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ωχ ωχ ωχ..!
Τεσπα..Να σας πω..έχω ένα εισιτήριο τρένου ΟΣΕ από Αθήνα - Θεσσαλονίκη για τις 29/2/12 και δεν με βολέβει τελικά η ημερομηνία του!Το έκλεισα 9 ευρώ από το ίντερνετ,είναι για ενήλικα και δεν περιλαμβάνει έκπτωση.Αν το θέλει κανείς ή αν ξέρετε κάποιον που να το θέλει στείλτε μου μήνυμα..thanks :)
Πόσες φορές και σε πόσα θέματα θα πρέπει να ποστάρεις αυτην την αγγελία? Μόνο σε μπάννερ που δεν μπήκε πιά! Δώσε μας μια διεύθυνση να σου στείλουμε τα 9 ευρώ να ησυχάσουμε!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.463
Likes
2.412
Το συγκεκριμένο εισιτήριο προσφοράς έχει πάνω το όνομα αυτού που το έκλεισε από ότι ξέρω.Οπότε και να το αγοράσει κάποιος μπορεί να έχει πρόβλημα πάνω στο τραίνο...Έτσι δεν είναι;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το συγκεκριμένο εισιτήριο προσφοράς έχει πάνω το όνομα αυτού που το έκλεισε από ότι ξέρω.Οπότε και να το αγοράσει κάποιος μπορεί να έχει πρόβλημα πάνω στο τραίνο...Έτσι δεν είναι;
Ναι, έτσι είναι. Σε κάθε εισιτήριο που βγάζεις από το web υπάρχει και το όνομα αυτού που ταξιδεύει. Δεν το κοιτάει όμως κανένας και κανένας δεν ελέγχει τα στοιχεία σου με βάση την αστυνομική σου ταυτότητα. Μπορείς να μην έχεις καν τυπωμένο το εισιτήριό σου. Απλά χρειάζεται να γνωρίζεις τον κωδικό του εισιτηρίου.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εκλεισα εισιτηρια μεσα απο τη σελιδα του οσε, χρεωθηκε κανονικα η καρτα αλλα δε μου ηρθε καποιο μαιλ με κωδικους.....καμια επιβεβεβαιωση..εχει τυχει σε κανεναν?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
εκλεισα εισιτηρια μεσα απο τη σελιδα του οσε, χρεωθηκε κανονικα η καρτα αλλα δε μου ηρθε καποιο μαιλ με κωδικους.....καμια επιβεβεβαιωση..εχει τυχει σε κανεναν?
Επιβεβαίωση μάλλον δεν θα σού'ρθει. Εσύ δεν τύπωσες τη σελίδα (όπως σου δίνει την επιλογή) ή, έστω, να σημειώσεις τον αριθμό του εισιτηρίου (ώστε να το τυπώσεις αργότερα) όπως έγραψαν πιο πάνω?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Επιβεβαίωση μάλλον δεν θα σού'ρθει. Εσύ δεν τύπωσες τη σελίδα (όπως σου δίνει την επιλογή) ή, έστω, να σημειώσεις τον αριθμό του εισιτηρίου (ώστε να το τυπώσεις αργότερα) όπως έγραψαν πιο πάνω?
δε τα εκοψα η ιδια και ο φιλος που το εκανε οταν ειδε το μηνυμα οτι σταλθηκε επιβεβαιωτικο μαιλ στη ταδε διευθυνση δε τα εκτυπωσε ουτε σημειωσε το κωδικο σκεπτομενος οτι θα ερθουν απευθειας σε εμενα..... θα προσπαθησω να επικοινωνησω τηλεφωνικως

επισης ακομα και να κραταγα τον αριθμο εισιτηριου, πως θα το τυπωνα αργοτερα, αφου δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα μεσω της σελιδας....η δε τη βλεπω εγω
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
επισης ακομα και να κραταγα τον αριθμο εισιτηριου, πως θα το τυπωνα αργοτερα, αφου δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα μεσω της σελιδας....η δε τη βλεπω εγω
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο μπερδεμένο, αλλά άμα είσαι πονηρός/ή (όχι ότι δεν είσαι, σε πειράζω :) ) βρίσκεις την άκρη:

Από την αρχική σελίδα, κάνεις κλικ πάνω στο "Πλήρης ιστοχώρος" που σε βγάζει εδώ:

Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Σ' αυτήν τη σελίδα κάνεις κλικ πάνω στο "ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΟΥ" et voila:

Μπορείς να καταχωρήσεις είτε τον αριθμό του εισιτηρίου είτε τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας με την οποία έγινε η κράτηση και να τυπώσεις το εισιτήριό σου! ;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο μπερδεμένο, αλλά άμα είσαι πονηρός/ή (όχι ότι δεν είσαι, σε πειράζω :) ) βρίσκεις την άκρη:

Από την αρχική σελίδα, κάνεις κλικ πάνω στο "Πλήρης ιστοχώρος" που σε βγάζει εδώ:

Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Σ' αυτήν τη σελίδα κάνεις κλικ πάνω στο "ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΟΥ" et voila:

Μπορείς να καταχωρήσεις είτε τον αριθμό του εισιτηρίου είτε τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας με την οποία έγινε η κράτηση και να τυπώσεις το εισιτήριό σου! ;)
Eυχαριστω!!!!! αρα αφου ξερω καρτα θα βρω λυση...η θα προσπαθησω τουλαχιστον :D
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
επισης ακομα και να κραταγα τον αριθμο εισιτηριου, πως θα το τυπωνα αργοτερα, αφου δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα μεσω της σελιδας....η δε τη βλεπω εγω
νομιζω πως δεν χρειαζεται, απλα λες στον ελενκτη τον αριθμο εισητηριου, δε χρειαζεται να του το δειξεις
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
εκλεισα εισιτηρια μεσα απο τη σελιδα του οσε, χρεωθηκε κανονικα η καρτα αλλα δε μου ηρθε καποιο μαιλ με κωδικους.....καμια επιβεβεβαιωση..εχει τυχει σε κανεναν?
Mail μου ήρθε μια και μοναδική φορά, όταν έκλεισα εισιτήρια περίπου στα μέσα Ιανουαρίου (νομίζω ότι το ανέφερα σε αυτό εδώ το τόπικ, λίγα ποστ πιο πάνω). Από τότε, άκρα του τάφου σιωπή...

νομιζω πως δεν χρειαζεται, απλα λες στον ελενκτη τον αριθμο εισητηριου, δε χρειαζεται να του το δειξεις
Ναι, γίνεται και αυτό. Όπως μου έχει τύχει να δω και κάποιους που δεν έχουν καν αυτόν τον κωδικό και να τους βρίσκει ο ελεγκτής στην κατάσταση που έχει μόνο με το όνομά τους.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ουτε αριθμο εισιτηριου εχω, αφου αυτος που τα κρατησε επαναπαυτηκε με το μαιλ και δε κρατησε τπτ, οποτε το μονο που εχω ειναι ουσιαστικα τα ονοματα και ξερω και ποιες θεσεις εχω κρατησει. Παντως δε νομιζω να ειναι ο μονος που θα σκεφτει ετσι καθως λεει οτι μηνυμα εσταλη στη ταδε διευθυνση.....σα κατι να ειναι βεβαιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.028
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom