OΣΕ, το φαινόμενο :-(

jimp

Member
Μηνύματα
5.096
Likes
6.561
Το κτελ λαρισας εχει καποια διοροφα λεωφορεια τα οποια εκτελουν το δρομολογιο λαρισα-αθηνα-λαρισα χωρις σταση.

Στο δρομολογιο αυτο προβαλλονται ταινιες.2 ταινιες ανα διαδρομη.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις ιντερνετ που εχει το λεωφορειο.Χωρις χρεωση.

Εχει συνοδο οπου περναει και σερβιρει τον κοσμο οτι ζητησει,αφου προηγουμενως ενημερωσει για αυτα που μπορει να προσφερει,παντα για ροφηματα,αλλα εχει και μπισκοτα που σου τα δινουν μαζι με καφε,ακομα και με αναψυκτικα!Συνηθως γαλλικο καφε και αναψυκτικα.

Εχει περιοδικα,εφημεριδες,οπου μπορεις να παρεις με το που μπαινεις στο λεωφορειο.

Και σου δινει την δυνατοτητα να βγαλεις ''καρτα πελατη'',οπως λεγεται,με την οποια μολις συγκεντρωσεις καποιους ποντους μπορεις,ειτε να κανεις δωρεαν τη μια διαδρομη ας πουμε το αθηνα-λαρισα,ειτε να περιμενεις και,νομιζω οταν ταξιδεψεις 5 φορες με επιστροφη,μπορεις να κανεις την επομενη φορα τη διαδρομη αθηνα-λαρισα-αθηνα ή λαρισα-αθηνα-λαρισα δωρεαν.
Αυτο με την καρτα πελατη ισχυει και για την διαδρομη λαρισα-θεσ/νικη και το αντιστροφο.

http://www.ktellarisas.gr/carte.htm

Αν εχεις ακομα καποια ερωτηση πες μου!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.652
Likes
10.202
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ποσο κανει το εισιτηριο δεν μας ειπες ομως ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.096
Likes
6.561
Τι να πω φιλε μου?Δεν ρωτησε κανενας!!!

Αντε να σου απαντησω αν και ο τροπος σου μου φανηκε λιγο παραξενος...

52 το κανονικο με επιστροφη και 38 το φοιτητικο.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
+1 για το ΚΤΕΛ Λάρισας και από μένα, χθες μου έλεγε η φίλη μου ότι ταξίδεψε δωρεάν με τον τρόπο που λέει ο jimp. Αυτή η κάρτα πελάτη είναι σαν ευρωπαϊκή ταυτότητα, με ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφία που βγάζουν εκείνη τη στιγμή. Τσσσσσ ευρωπαίοι :) Εμείς εδώ στο βορρά αγρόν αγοράζουμε. Σέρρες - Θεσσαλονίκη μονή διαδρομή (87 χλμ) 8,5 ευρώ και χωρίς καμία έκπτωση πολλαπλών διαδρομών. Τέλος πάντων.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.652
Likes
10.202
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τι να πω φιλε μου?Δεν ρωτησε κανενας!!!

Αντε να σου απαντησω αν και ο τροπος σου μου φανηκε λιγο παραξενος...

52 το κανονικο με επιστροφη και 38 το φοιτητικο.
Αντε να μου απαντησεις;;;; :shock::shock: Ταξιδιωτικο φορουμ λεγεται το site δεν ξερω αν το εχεις προσεξει,δεν πιεζουμε κανεναν και σκοπος ειναι η καλυτερη πληροφορηση .. Μια απλη ερωτηση σου εκανα επειδη το site που παραθεσες δεν ελεγε τιμη εισιτηριου ..

+1 για το ΚΤΕΛ Λαρισας και απο εμενα ..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.096
Likes
6.561
Σου ειπα οτι μου φανηκε λιγο περιεργος ο τροπος που ρωτησες,σε φαση οτι δεν λεω επιτηδες την τιμη.

Αν κανω λαθος συγνωμη.Αν αποκτας νευρα απο λαθος πραγματα τη λαθος στιγμη παιρνεις στραβα και το παραμικρο!!Οποτε δεν τρεχει τιποτα απο εμενα.

Φυσικα και αν εχει καποιος αλλος καποια ερωτηση να απαντησω.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Για Βόλος-Αθήνα-Βόλος, το κανονικό είναι 47Ε. (650χλμ.)= 0,07231Ε./χλμ.
Για Λάρισα-Αθήνα-Λάρισα, το κανονικό είναι 52Ε. (704χλμ.)= 0,0739Ε./χλμ.
Η Λάρισα δηλ. είναι λίγο ακριβότερη/χλμ. αλλά νομίζω αξίζει....
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.463
Likes
2.412
Γνωρίζει μήπως κάποιος πως καταλαβαίνουμε αν η θέση που πάμε να κλείσουμε στο τραίνο είναι ανάποδη;
Ένα πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι το καταλαβαίνουμε από το πλαίσιο της θέσης όταν πάμε να το επιλέξουμε.
Από την μεριά δηλαδή που είναι κλειστό το πλαίσιο είναι η πλάτη μάλλον.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
kabamarou said:
Γνωρίζει μήπως κάποιος πως καταλαβαίνουμε αν η θέση που πάμε να κλείσουμε στο τραίνο είναι ανάποδη;
Ένα πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι το καταλαβαίνουμε από το πλαίσιο της θέσης όταν πάμε να το επιλέξουμε.
Από την μεριά δηλαδή που είναι κλειστό το πλαίσιο είναι η πλάτη μάλλον.
Απο κάτω προς τα πάνω είναι η φορά κατεύθυνσης του τραίνου.Επιβεβαιωμενη και διπλοτσεκαρισμενη απάντηση!
Νομίζω οτι το αναφέρει κάπου στην ιστοσελίδα της trainose.

sent from iPad 2
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γνωρίζει μήπως κάποιος πως καταλαβαίνουμε αν η θέση που πάμε να κλείσουμε στο τραίνο είναι ανάποδη;
Ένα πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι το καταλαβαίνουμε από το πλαίσιο της θέσης όταν πάμε να το επιλέξουμε.
Από την μεριά δηλαδή που είναι κλειστό το πλαίσιο είναι η πλάτη μάλλον.
Απο κάτω προς τα πάνω είναι η φορά κατεύθυνσης του τραίνου.Επιβεβαιωμενη και διπλοτσεκαρισμενη απάντηση!
Νομίζω οτι το αναφέρει κάπου στην ιστοσελίδα της trainose.
sent from iPad 2
Τη στιγμή που πας να επιλέξεις θέση, πάνω αριστερά σου βγάζει ένα κουμπάκι που λέει "Οδηγίες χρήσης". Αν το πατήσεις σου βγάζει αναλυτικές οδηγίες για το πώς να κάνεις την κράτηση και πώς καταλαβαίνεις ποια είναι η φορά του καθίσματος.

Όμως λίγο πιο κάτω λέει:

Σημείωση:
η φορά δεν είναι δεσμευτική, καθώς κατά την σύνθεση της αμαξοστοιχίας, ένα βαγόνι μπορεί να κολλήσει "ανάποδα" πάνω στον υπόλοιπο συρμό. Η φορά εδώ είναι ενδεικτική και είναι η φορά που θα πρέπει να έχει το βαγόνι κανονικά.

Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Δυστυχώς μου έχει τύχει πολλές φορές να έχω κλείσει εισιτήριο σε θέση με φορά προς τα εμπρός και τελικά να κάθομαι σε κάθισμα με αντίθετη φορά:(
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Τον τελευταίο μήνα ταξίδεψα τρεις φορές με τρένο,οι κρατήσεις είχαν γίνει μέσω Διαδικτύου,και τις τρεις φορές η φορά του τρένου που απεικονιζοταν κατα την επιλογή θέσης ήταν ίδια με αυτήν που τελικα ταξίδεψα!

Μάλλον είμαι τυχερουλης!!!

sent from iPad 2
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τον τελευταίο μήνα ταξίδεψα τρεις φορές με τρένο,οι κρατήσεις είχαν γίνει μέσω Διαδικτύου,και τις τρεις φορές η φορά του τρένου που απεικονιζοταν κατα την επιλογή θέσης ήταν ίδια με αυτήν που τελικα ταξίδεψα!

Μάλλον είμαι τυχερουλης!!!sent from iPad 2
:haha: Κι εγώ στην αρχή είχα θέσεις με τη φορά που είχα κλείσει, αλλά μετά... ό,τι να' ναι:mad:
(εύχομαι να παραμείνεις "τυχερούλης" και τις επόμενες φορές που θα ταξιδέψεις)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.034
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom