Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
5.000 συν 500 αν το κρατησεις 3 μηνες;
Δεν γραφει κατι τετοιο στο 2 ευρω τον μηνα.
Αλλα γραφει δωρεαν συνδρομη πιστωτικης για οποιον ενδιαφερεται να το ψαξει, εγω ηδη εχω δωρεαν πιστωτικη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Ενεργοποιηθηκε αμεσα, το χρησιμοποιησα για την πρωτη πληρωμη λογαριασμου αλλα επρεπε να γινει απο τον λογαριασμο τραπεζας, οχι απο την πιστωτικη οπως κανω παντα και εσβησε την χρεωση 0,40 ευρω.
Ομως, για οσα ευρω χρεωνω στην καρτα απο λογαριασμους, τα bonus που παιρνω και μετατρεπω σε μιλια ειναι τουλαχιστον 2% του ποσου σε ευρω, αρα στο τελος χανω απο τα μιλια.
3 μηνες θα το κρατησω για τα 5000 bonus ( που ακομη δεν ειδα, μαλλον στο τριμηνο θα μπουν) , που ειναι το ελαχιστο οριο αλλα μετα θα διακοψω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.569
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οι έξτρα πόντοι της προσφοράς μπαίνουν αργότερα; Γιατί βλέπω τα ίδια νούμερα με πριν στον πίνακα
 

andpsy

Member
Μηνύματα
326
Likes
778
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
διπλασιοι ποντοι στις προθεσμιακες
Βγάζουν κατι προσφορές και αυτοί, λες και είναι στραγάλια τα 10k για να ανοίγουμε προθεσμιακη οπότε θέλουμε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Βγάζουν κατι προσφορές και αυτοί, λες και είναι στραγάλια τα 10k για να ανοίγουμε προθεσμιακη οπότε θέλουμε!
Αυτη τη στιγμη δινει 50.000 bonus σε οποιον ΔΥ η συνταξιουχο ανοιξει λογαριασμο μισθοδοσιας, οσα 20.000 ευρω 6μηνες προθεσμιακες.
Εμεις κυριε @makisg που χαρηκαμε με τα 20.000 bonus του λογαριασμου μισθοδοσιας τα Χριστουγεννα ημασταν οι λαγοι. Μαλλον η μαχη με την Πειραιως για να παρει την πελατεια εγινε πολυ σκληρη.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
326
Likes
778
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Δυστυχως εχω ηδη λογαριασμό μισθοδοσίας στην Alpha bank
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.034
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Δυστυχως εχω ηδη λογαριασμό μισθοδοσίας στην Alpha bank
Ξεκινα διαβασμα για το Green City,
Ο πιο γενναιοδωρος τροπος μαζεματος 50.000 bonus για οποιον μενει Αθηνα με απασχοληση μια- δυο ωριτσες τον μηνα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Ακολουθει σεντονι για τις προθεσμιακες με bonus που επειδη φευγω ταξιδι δεν θα μπορω να απαντησω, αλλα θα τα γραψω.
Ο πληθωρισμος τρεχει με 2,4% αλλα βλεπω οτι η προθεσμιακη δινει για εναν χρονο 0.765% σε τοκους. Αρα στις 10.000 ευρω χανονται σε αξια το 1,635% η αλλιως 163,5 ευρω ετησιως λογω του πληθωρισμου.

Τα bonus που δινει αυτη τη στιγμη ειναι 39.600 με τα οποια βγαζεις με το ζορι 2 μακρινα εισιιτηρια η δυο κοντινα και μενουν και ρεστα.
Εγω εξαργυρωνοντας bonus σε καυτες περιοδους και με προσφορα -50% και εκτος προσφορας εξαργυρωσα κατα μεσο ορο στα 9 ευρω ανα 1000 bonus, αρα τα 40.000 bonus για μενα αντιστοιχουν στα 360 ευρω. Ομως εξαργυρωνω και στο ΙΚΕΑ με 4 ευρω ανα 1000 bonus οποτε πεφτει η αξια εξαργυρωσης, εγω εριξα την αξια τους λογω ατασθαλιων στο ΙΚΕΑ. Αλλα εστω οτι καποιος εξαργυρωνει μονο σε εισιτηρια, τοτε 40.000 με 9/1000 ειναι 360 ευρω σε καυτες περιοδους παντα, αλλιως αλλοι καινε τα bonus για πολυ φθηνοτερα εισιτηρια,, χειμωνα στα μισα. Συν τοκοι καμια 80ρια ευρω αν αφαιρεθουν ολοι οι φοροι.

Αν ομως καποιος δεν χρειαζεται τοσα δωρεαν εισιτηρια γιατι κανει λιγοτερες πτησεις η γιατι εχει εισιτηρια απο μιλια ηδη η δεν θελει να τα φαει στο ΙΚΕΑ τοτε η ιδια η Αλφα διαθετει προιοντα με πανω η κατω αλλα κοντα στο 3,5% επιτοκιο, δηλαδη 350 ευρω τον χρονο τα οποια ανακεφαλαιοποιουνται και ξεπερνουν τον πληθωρισμο. Επισης δεν χρειαζεται να εχει καποιος κασερι 10.000 για να μπει σε αυτα, μπορει με πολυ λιγοτερα.
Αυτα για να μην εκφραζεται απογοητευση για τον αποκλεισμο απο τις προθεσμιακες με bonus που κατα τη γνωμη μου ωθουν σε υπερκαταναλωση ειτε ταξιδιων (το επαθα μονο και μονο γιατι ειχα πολλα δωρεαν εισιτηρια, αλλιως δεν θα γινοταν ακομη ενα ταξιδι στα καλα καθουμενα και το σκεφτομαι να το ακυρωσω γιατι αναγνωριζω οτι ειναι υπερκαταναλωτισμος) ειτε καταναλωτικων αγαθων ενω θα μπορουσαν να κεφαλαιοποιουνται με αποδοση αρκετα πανω απο τον πληθωρισμο. Για μενα δεν αξιζουν και τοσο τον κοπο οι προθεσμιακες πλεον σε συνθηκες τετοιου πληθωρισμου.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.197
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom