Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Eγώ πάνω που θα εξαργύρωνα την 120άρα μου πήραν τη μπουκιά από το στόμα κυριολεκτικά :oops:
Δεν πας μια βολτα στο Ικεα που βρηκα κατι που ηθελα απο αρχικη 85 ευρω σε εκπτωση 50% στα 42,5 και εδωσα 5000 bonus με αποτελεσμα να το παρω 2,5 (ολογραφως δυομισι) ευρω? (Στις χειμερινες εκπτωσεις εκανα πολυ χειροτερα).
Μην τα τρως ετσι σε κουπονια Aegean, εχει και αλλους τροπους.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Δεν πας μια βολτα στο Ικεα που βρηκα κατι που ηθελα απο αρχικη 85 ευρω σε εκπτωση 50% στα 42,5 και εδωσα 5000 bonus με αποτελεσμα να το παρω 2,5 (ολογραφως δυομισι) ευρω? (Στις χειμερινες εκπτωσεις εκανα πολυ χειροτερα).
Μην τα τρως ετσι σε κουπονια Aegean, εχει και αλλους τροπους.
Δυστυχώς τα ΙΚΕΑ δε τα πολυγουστάρω, στην ανάγκη μπορεί να πάω αλλά γενικά είναι η τελευταία μου επιλογή. Αλλά όντως έχει καλή έκπτωση τώρα που το είδα, απλά πάντα προτιμώ εξαργυρώσεις σε ταξίδια αλλιώς νιώθω ότι πάνε τσάμπα, είναι το μικρόβιο :xalara:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Δυστυχώς τα ΙΚΕΑ δε τα πολυγουστάρω, στην ανάγκη μπορεί να πάω αλλά γενικά είναι η τελευταία μου επιλογή. Αλλά όντως έχει καλή έκπτωση τώρα που το είδα, απλά πάντα προτιμώ εξαργυρώσεις σε ταξίδια αλλιώς νιώθω ότι πάνε τσάμπα, είναι το μικρόβιο :xalara:
Ναι, καταλαβαινω. Εγω θεωρω την καθημερινοτητα σημαντικοτερη. Τα μιλια μου φτανουν και περισσευουν για τα ταξιδια, δεν περιμενω απο τα bonus.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Ναι, καταλαβαινω. Εγω θεωρω την καθημερινοτητα σημαντικοτερη. Τα μιλια μου φτανουν και περισσευουν για τα ταξιδια, δεν περιμενω απο τα bonus.
Σωστή είσαι παλιότερα ξοδευα κι εγώ πολλά για καθημερινότητα αλλά πλέον επειδή η αναλογία είναι ψίχουλα στους συνεργάτες τα ξόδευω μόνο όταν έχει προσφορές με μίσους πόντους η αν είχε κάποια πολύ καλή αναλογία όπως πχ στα Fridays (που σπάνια όμως πάω πλέον) η θα τα ξόδευα ΙΚΕΑ (αν ψώνιζα συχνά). Τώρα αλλού δε με δελεάζει
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
αν είχε κάποια πολύ καλή αναλογία όπως πχ στα Fridays (που σπάνια όμως πάω πλέον)
Οσο καλη κι αν ειναι, προτιμω κουρτινες, χαλια, μαξολαρια, φωτιστικα, σκευη, κορνιζες, να τα βλεπω καθε μερα.
Ειμαι σπιτογατα.
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Θα προσθέσω και το αττικα σε αυτά που αξίζουν κατά τη γνώμη μου οι εξαργυρωσεις και τον Κωτσόβολο βεβαίως.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Θα προσθέσω και το αττικα σε αυτά που αξίζουν κατά τη γνώμη μου οι εξαργυρωσεις και τον Κωτσόβολο βεβαίως.
Στο αττικα και στο κωτσοβολο δεν έχει κάποια σπεσιαλ αναλογία είναι η άθλια που έχουν όλοι επιπέδου 500 πόντοι για 1€. Μονο οταν εχει προσφορά με μισούς πόντους εξαργύρωση λέει
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Στο αττικα και στο κωτσοβολο δεν έχει κάποια σπεσιαλ αναλογία είναι η άθλια που έχουν όλοι επιπέδου 500 πόντοι για 1€. Μονο οταν εχει προσφορά με μισούς πόντους εξαργύρωση λέει
Η αληθεια ειναι πως τα bonus τα βλεπουμε καποιοι ως guilt free εξαργυρωση κι οχι ως αρμεγμα της μεγιστης αξιας, αφου αυτο ηδη γινεται με τα μιλια και επειδη τα εισιτηρια με bonus δεν ειναι τοσο ελαστικα σε αλλαγες.
Αν απολαμβανει καποιος/α τα bonus που του ηρθαν ουρανοκατεβατα σε μια ωραια τσαντα απο το Attica, εγω ειμαι μαζι του :D.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Η αληθεια ειναι πως τα bonus τα βλεπουμε καποιοι ως guilt free εξαργυρωση κι οχι ως αρμεγμα της μεγιστης αξιας, αφου αυτο ηδη γινεται με τα μιλια και επειδη τα εισιτηρια με bonus δεν ειναι τοσο ελαστικα σε αλλαγες.
Αν απολαμβανει καποιος/α τα bonus που του ηρθαν ουρανοκατεβατα σε μια ωραια τσαντα απο το Attica, εγω ειμαι μαζι του :D.
H αλήθεια δε θα το έκανα ποτέ γιατί το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία πια αλλά περί ορέξεως. Έχω κρατήσει πολλές φορές πόντους να εξαργυρώσω και κωτσόβολο και σε γυαλία ηλίου αλλά περιμένω πάντα προσφορά με μισούς πόντους αλλιώς νιώθω ότι τους χαραμίζω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom