Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Τους κραταω μην τυχον βγάλει εξαργυρωση -50% η alpha bank όπου θα κλείσω alle-retour με 22500 πόντους
Κατα τη γνωμη μου και αφου φετος παιζω και στα 2 ταμπλο δηλαδη και μιλια και bonus, ο,τι γινεται μιλια το κανουμε μιλια και βρισκουμε αλλους τροπους να παρουμε εισιτηρια των 22.500 με bonus που δεν γινονται μιλια.
Πχ προθεσμιακες, λογαριασμος μισθοδοσιας, ανοιγμα καρτας οχι Aegean Visa και Green City.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Είμαι κάτοχος της aegean bonus visa και εχω μαζέψει περίπου 35000 πόντους. 'Εκανα αίτηση για την aegean bonus visa premium με σκοπό να καταργησω την απλή οταν εκδοθεί η premium.

Με τους πόντους τι γίνεται; θα μπορω να τους μετατρέψω σε μίλια αφου καταργησω την απλή πιστωτική;
Η αίτηση για καινούργια κάρτα δεν καταργεί τη παλιά κάρτα αν δεν την καταργήσεις εσύ ο ίδιος. Η νέα κάρτα όμως δεν θα βλέπει τους πόντους καμίας άλλης bonus κάρτας της Αλφα που έχεις, καλή ώρα της απλή Aegean. Άρα όταν εκδοθεί η νέα κάρτα δεν θα μπορείς με αυτή να κάνεις τους πόντους που έχεις μίλια. Οι πόντοι σου θα βρίσκονται σε ένα κοινό "κουβά" της Αλφα. Θα μπορείς όμως να τους κάνεις μίλια με τη παλιά κάρτα ως 4:4 (αν έχουν αποκτηθεί με αυτή) όσο δεν τη καταργείς και την έχεις στη κατοχή σου.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
324
Likes
769
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
αυτο υποθέτω και εγω, αρα την κρατάω για κανα 3μηνο ακόμα και λιγο πριν την καταργησω θα μετατρέψω τους ποντους σε μίλια.

Ευχαριστω για την απάντηση!
 

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Η αίτηση για καινούργια κάρτα δεν καταργεί τη παλιά κάρτα αν δεν την καταργήσεις εσύ ο ίδιος. Η νέα κάρτα όμως δεν θα βλέπει τους πόντους καμίας άλλης bonus κάρτας της Αλφα που έχεις, καλή ώρα της απλή Aegean. Άρα όταν εκδοθεί η νέα κάρτα δεν θα μπορείς με αυτή να κάνεις τους πόντους που έχεις μίλια. Οι πόντοι σου θα βρίσκονται σε ένα κοινό "κουβά" της Αλφα. Θα μπορείς όμως να τους κάνεις μίλια με τη παλιά κάρτα ως 4:4 (αν έχουν αποκτηθεί με αυτή) όσο δεν τη καταργείς και την έχεις στη κατοχή σου.
Δεν υπάρχει πλεον αιτηση για αντικατάσταση οπως υπηρχε τους πρωτους μηνες; Πρεπει να κανεις εκ νεου αιτηση για πιστωτική απο το μηδεν;
 

croce

Member
Μηνύματα
236
Likes
445
Η νέα κάρτα όμως δεν θα βλέπει τους πόντους καμίας άλλης bonus κάρτας της Αλφα που έχεις, καλή ώρα της απλή Aegean.
Όλες οι κάρτες bonus βλέπουν το σύνολο των πόντων. Η δεξαμενή των πόντων είναι κοινή για όλες τις κάρτες bonus.
Η κάθε μια κάρτα δηλαδή, μπορεί να αγοράσει εισιτήρια με πόντους χρησιμοποιώντας και πόντους που συλλέχθηκαν και από άλλες κάρτες bonus.
Όμως ταυτόχρονα , η κάθε μια κάρτα AEGEAN BONUS ,έχει και τη δικιά της αποκλειστική δεξαμενή πόντων που μπορεί να μετατρέψει σε μίλια .
Τους πόντους που έχει η κάθε κάρτα AEGEAN BONUS στην αποκλειστική δεξαμενή της και φυσικά μπορεί να μετατρέψει σε μίλια , μπορεί να δει , μόνον από τη σελίδα της AEGEAN η το τηλ.κέντρο της Alpha..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν υπάρχει πλεον αιτηση για αντικατάσταση οπως υπηρχε τους πρωτους μηνες; Πρεπει να κανεις εκ νεου αιτηση για πιστωτική απο το μηδεν;
Σελιδα 221, # 2643 μήνυμα στο παρόν νήμα
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όλες οι κάρτες bonus βλέπουν το σύνολο των πόντων. Η δεξαμενή των πόντων είναι κοινή για όλες τις κάρτες bonus.
Όπως έγραψα ήδη υπάρχει κοινός "κουβάς" ή "δεξαμενή" πόντων, όπως σου αρέσει πες το δεν αλλάζει η ουσία.

Στα γραφόμενα μου που απομονωσες και παρέθεσες εξηγώ ότι καμία κάρτα Aegean bonus της Άλφα δεν μπορεί να δει τους ποντους καμίας άλλης bonus κάρτας της Άλφα για μετατροπή των πόντων σε μίλια, προσπαθώντας να λύσω συγκεκριμένη απορία ενός συμφορουμιτη.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
324
Likes
769
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Δεν υπάρχει πλεον αιτηση για αντικατάσταση οπως υπηρχε τους πρωτους μηνες; Πρεπει να κανεις εκ νεου αιτηση για πιστωτική απο το μηδεν;
Ναι, αίτηση ξανά από το 0, (εγκρίθηκε με συνοπτικές διαδικασίες)
 

x7777

Member
Μηνύματα
888
Likes
3.429
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Θέλω να χρησιμοποιήσω το κουπόνι για δωρεάν εισιτήριο και όταν βάζω στην κράτηση 2 άτομα και ένα βρέφος μου γράφει ότι το κουπόνι δεν μπορεί να εφαρμοστεί. Μπορώ να κλείσω για 2 ατομα και να προσθέσω το βρέφος τηλεφωνικά ή το κουπόνι είναι αποκλειστικά για κράτηση 2 ατόμων και μόνο;
 

Petyr

Member
Μηνύματα
24
Likes
34
Θέλω να χρησιμοποιήσω το κουπόνι για δωρεάν εισιτήριο και όταν βάζω στην κράτηση 2 άτομα και ένα βρέφος μου γράφει ότι το κουπόνι δεν μπορεί να εφαρμοστεί. Μπορώ να κλείσω για 2 ατομα και να προσθέσω το βρέφος τηλεφωνικά ή το κουπόνι είναι αποκλειστικά για κράτηση 2 ατόμων και μόνο;
Ναι, μπορείς να το προσθέσεις τηλεφωνικά όπως ακριβώς το περιγράφεις. Καθώς είναι βρέφος (<2 ετών), δεν καταλαμβάνει θέση (εκτός αν το θέλεις, οπότε χρεώνεται ως νήπιο) και δεν υπάρχει θέμα με επάρκεια θέσεων, διαφορετική χρέωση κλπ.. Έτσι το είχα κάνει και εγώ αρκετές φορές - τώρα τα πατήσαμε τα 2 οπότε γειά σας!
 

Яна

Member
Μηνύματα
284
Likes
312
Θέλω να χρησιμοποιήσω το κουπόνι για δωρεάν εισιτήριο και όταν βάζω στην κράτηση 2 άτομα και ένα βρέφος μου γράφει ότι το κουπόνι δεν μπορεί να εφαρμοστεί. Μπορώ να κλείσω για 2 ατομα και να προσθέσω το βρέφος τηλεφωνικά ή το κουπόνι είναι αποκλειστικά για κράτηση 2 ατόμων και μόνο;
Ναι, έτσι το κάνεις!
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
106
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Απλά να το κάνεις το συντομότερο γιατί ο επιτρεπόμενος αριθμός βρεφών σε κάθε πτήση είναι συγκεκριμένος κι υπάρχει κι η, σπάνια πάντως, περίπτωση να μην υπάρχει διαθεσιμότητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom