Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Για να δει κάποιος αν έχει αυτόματη μετατροπή μπορεί να το δεί κάπως; Γιατί φίλος έβγαλε νέα κάρτα αυτο το μήνα και του είπα να μη βάλει αυτόματη μετατροπή αλλά δε ξέρει τι έγινε τελικά; Πρέπει να πάρει τράπεζα να ρωτήσει πριν κλείσει ο μήνας η φαίνεται κάπου;
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
167
Likes
133
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Εχει κανει κανεις προσφατα εκδοση νεας καρτας και να ειναι κατοικος εξωτερικου δλδ να δουλευει εκτος ελλαδος και να εχει λογαριασμο στην τραπεζα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.710
Likes
44.038
Εχει κανει κανεις προσφατα εκδοση νεας καρτας και να ειναι κατοικος εξωτερικου δλδ να δουλευει εκτος ελλαδος και να εχει λογαριασμο στην τραπεζα?
Για ατομο που δεν κανει εδω φορολογικη δηλωση καλο ειναι να ρωτησεις την τραπεζα γιατι αγνωστοι ανωνυμοι μπορει να σε μπλεξουν φορολογικα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Αν άλλαξαν τους όρους πρόσφατα δεν ξερω, αλλά περυσι που ήθελα ένα ATH-MAD, AGP-ATH δεν ήταν αποδεκτό, και τους ρώτησα και το έμαθα. Είσαι σιγουρος ότι χρησιμοποίησες το συγκεκριμένο κουπόνι της Premium κι όχι κάτι άλλο (π.χ. την προσφορά του Αγ. Βαλεντίνου)?
Πράγματι άλλαξαν οι όροι, παλαιότερα αναγραφόταν το εξής:
Η αξία του εκπτωτικού κωδικού είναι έκπτωση 50% για μία κράτηση, στην οποία περιλαμβάνονται έως 2 επιβάτες, για πτήση απλής μετάβασης ή μετ' επιστροφής.
 

giannis228

Member
Μηνύματα
88
Likes
56
Εχει κανει κανεις προσφατα εκδοση νεας καρτας και να ειναι κατοικος εξωτερικου δλδ να δουλευει εκτος ελλαδος και να εχει λογαριασμο στην τραπεζα?
απο οτι γραφει στου ορους ναι ! και μενα ειχε απποριφθει η δευτερη που προσπαθησα να βγαλω ... να ρωτησω αν ξερει καποιος αν την εχεισ βγαλει ηδη την καρτα και ζεις εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να στην ακυρωσουν καποτε? επειδη ζεις μονιμα εξω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.710
Likes
44.038
απο οτι γραφει στου ορους ναι ! και μενα ειχε απποριφθει η δευτερη που προσπαθησα να βγαλω ... να ρωτησω αν ξερει καποιος αν την εχεισ βγαλει ηδη την καρτα και ζεις εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να στην ακυρωσουν καποτε? επειδη ζεις μονιμα εξω
Πρεπει να γινει κατανοητο οτι η πιστωτικη καρτα ειναι ειναι καταναλωτικο δανειο. Αν δεν γινεται φορολογικη δηλωση στην Ελλαδα και δεν υπαρχει μονιμη κατοικια για να κυνηγησουν αυτον που πιθανον το αφησει απληρωτο, δεν ειναι ευκολο να βγει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.927
Likes
52.162
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
απο οτι γραφει στου ορους ναι ! και μενα ειχε απποριφθει η δευτερη που προσπαθησα να βγαλω ... να ρωτησω αν ξερει καποιος αν την εχεισ βγαλει ηδη την καρτα και ζεις εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να στην ακυρωσουν καποτε? επειδη ζεις μονιμα εξω
Μπορείς να δηλώσεις ελληνική διεύθυνση.
 

messinia3

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος?Έχω μια απλή aegean bonus credit card.Δεν την πολυχρησιμοποιουμε,την είχαμε βγάλει για το 1+1 εισητηριο που είχε βγάλει προσφορά. Από ότι έχω δει οι πόντοι που συλλέγεις μετατρέπονται σε μίλια με αναλογία 4 bonus πόντοι =2 bonus μίλια. Η ερώτηση μου είναι βγαίνει κατά διαστήματα καμία προσφορά που να δίνει καλύτερη αναλογία στη μετατροπή ή είναι fix όλο το χρόνο?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.508
Likes
4.586
Καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος?Έχω μια απλή aegean bonus credit card.Δεν την πολυχρησιμοποιουμε,την είχαμε βγάλει για το 1+1 εισητηριο που είχε βγάλει προσφορά. Από ότι έχω δει οι πόντοι που συλλέγεις μετατρέπονται σε μίλια με αναλογία 4 bonus πόντοι =2 bonus μίλια. Η ερώτηση μου είναι βγαίνει κατά διαστήματα καμία προσφορά που να δίνει καλύτερη αναλογία στη μετατροπή ή είναι fix όλο το χρόνο?
Κατά καιρούς (όχι συχνά) βγαίνουν κάτι προσφορές του στυλ 25% επιπλέον μίλια με κάθε μετατροπή για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα
 

andpsy

Member
Μηνύματα
327
Likes
781
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Είμαι κάτοχος της aegean bonus visa και εχω μαζέψει περίπου 35000 πόντους. 'Εκανα αίτηση για την aegean bonus visa premium με σκοπό να καταργησω την απλή οταν εκδοθεί η premium.

Με τους πόντους τι γίνεται; θα μπορω να τους μετατρέψω σε μίλια αφου καταργησω την απλή πιστωτική;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.888
Likes
16.532
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Είμαι κάτοχος της aegean bonus visa και εχω μαζέψει περίπου 35000 πόντους. 'Εκανα αίτηση για την aegean bonus visa premium με σκοπό να καταργησω την απλή οταν εκδοθεί η premium.

Με τους πόντους τι γίνεται; θα μπορω να τους μετατρέψω σε μίλια αφου καταργησω την απλή πιστωτική;
Και γιατί δεν τα μετατρέπεις τώρα.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
327
Likes
781
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Και γιατί δεν τα μετατρέπεις τώρα.
Τους κραταω μην τυχον βγάλει εξαργυρωση -50% η alpha bank όπου θα κλείσω alle-retour με 22500 πόντους ή οταν θα βγάλει προσφορά για μετατροπή με παραπάνω μίλια.

Τωρα αν ειναι να μου μεινουν, αναγκαστικα θα τους μετατρέψω προτού την καταργησω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.552
Μηνύματα
900.672
Μέλη
39.283
Νεότερο μέλος
pit7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom