Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.126
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Απορία αρχάριας νέας χρήστριας της Aegean Visa Premium...
Το 1+1 ειστήριο αφορά ταξίδι με επιστροφή ή μόνο μιας διαδρομής;
Διάβασα προσεκτικά τους όρους στο κουπόνι μου αλλά δεν είδα να αναφέρει κάτι.
Σε όλα τα άλλα κουπόνια έχει αναλυτικά τους όρους, αλλά στο 1+1 δεν το αναφέρει.
Το σίγουρο είναι ότι το 2ο εισιτήριο είναι ιδιας κλάσης με αυτό που αγοράζεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.091
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Απορία αρχάριας νέας χρήστριας της Aegean Visa Premium...
Το 1+1 ειστήριο αφορά ταξίδι με επιστροφή ή μόνο μιας διαδρομής;
Διάβασα προσεκτικά τους όρους στο κουπόνι μου αλλά δεν είδα να αναφέρει κάτι.
Σε όλα τα άλλα κουπόνια έχει αναλυτικά τους όρους, αλλά στο 1+1 δεν το αναφέρει.
Το σίγουρο είναι ότι το 2ο εισιτήριο είναι ιδιας κλάσης με αυτό που αγοράζεις.

Εάν το πρώτο εισιτήριο είναι μετ' επιστροφής, τότε και το +1 είναι μετ' επιστροφής.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.595
Likes
29.733
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απορία αρχάριας νέας χρήστριας της Aegean Visa Premium...
Το 1+1 ειστήριο αφορά ταξίδι με επιστροφή ή μόνο μιας διαδρομής;
Διάβασα προσεκτικά τους όρους στο κουπόνι μου αλλά δεν είδα να αναφέρει κάτι.
Σε όλα τα άλλα κουπόνια έχει αναλυτικά τους όρους, αλλά στο 1+1 δεν το αναφέρει.
Το σίγουρο είναι ότι το 2ο εισιτήριο είναι ιδιας κλάσης με αυτό που αγοράζεις.
Αφορά είτε one way είτε με επιστροφή. Όχι πολλαπλών προορισμών.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.126
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εάν το πρώτο εισιτήριο είναι μετ' επιστροφής, τότε και το +1 είναι μετ' επιστροφής.
Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη!! Την πατησα ως αρχάρια! :suicide:
Βιαστηκα και έβγαλα 1+1 μονής διαδρομής για επιστροφή από Βερολίνο γιατί ήταν πανάκριβα τα εισιτήρια τη συγκεκριμένη μέρα που ήθελα ακόμη και με τις low cost!
Ευτυχώς που επέλεξα comfort flex γιατί θέλαμε τις 2 βαλίτσες και γλύτωσα 210 € από το 2ο εισιτήριο.

Αλλά σίγουρα θα μπορούσα να το αξιοποιήσω καλύτερα σε κάποια ακριβή διπλή διαδρομή εξωτερικού.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.126
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Αφορά είτε one way είτε με επιστροφή. Όχι πολλαπλών προορισμών.
Σε ευχαριστώ ! Δεν ήξερα δεν ρώταγα και εγώ....
Ξέρεις μήπως εάν αγοράσεις comfort flex 1+1 και θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε business με το κουπόνι της κάρτας Premium, ταξιδεύεις με τις προδιαγραφές αποσκευών της business (+1 βαλίτσα) ή με αυτές της κατηγορίας που ήδη αγόρασες;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.595
Likes
29.733
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σε ευχαριστώ ! Δεν ήξερα δεν ρώταγα και εγώ....
Ξέρεις μήπως εάν αγοράσεις comfort flex 1+1 και θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε business με το κουπόνι της κάρτας Premium, ταξιδεύεις με τις προδιαγραφές αποσκευών της business (+1 βαλίτσα) ή με αυτές της κατηγορίας που ήδη αγόρασες;
Όταν πετάς bussines δικαιούσαι πάντα τις αποσκευές της Business. Αλλά τέτοιο κουπόνι η premiun δε δίνει.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.126
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Όταν πετάς bussines δικαιούσαι πάντα τις αποσκευές της Business. Αλλά τέτοιο κουπόνι η premiun δε δίνει.
Σωστά. Τα μπέρδεψα! Εχω 2 κουπόνια αναβάθμισης σε business class από την αναβάθμιση σε silver βαθμίδα και σκέφτηκα εάν θελήσω να πάρω επιπλέον αποσκευές να κάνω χρήση του ενός κουπονιού μου από τη διαχείριση κράτησης, εάν φυσικά μου το επιτρέψει το σύστημα.

Γενικώς γέμισα με κουπόνια και δεν ξέρω πως μπορώ να τα αξιοποιήσω αποτελεσματικά.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.091
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αφορά είτε one way είτε με επιστροφή. Όχι πολλαπλών προορισμών.

Τί εννοείς πολλαπλών προορισμών?? Στο τελευταίο ταξίδι μας με την σύζυγο που ήταν Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Γενεύη και επιστροφή Λυών - Αθήνα - Θεσσαλονίκη ήταν 1+1 κατηγορία Flex.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.126
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Τί εννοείς πολλαπλών προορισμών?? Στο τελευταίο ταξίδι μας με την σύζυγο που ήταν Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Γενεύη και επιστροφή Λυών - Αθήνα - Θεσσαλονίκη ήταν 1+1.
Μου καρφωσες μαχαίρι στην καρδιά!
Δηλαδή μπορούσα να χτυπήσω ένα Λονδίνο μέσω Αθηνών και το εγώ πήρα για μια διαδρομή από Βερολίνο!!! :bash:
Το θεωρούσα δεδομένο ότι δεν μπορούσα να πάρω εισιτήριο με επιστροφή , αλλά δεν ρώτησα και στο τηλέφωνο όταν ρώτησα άλλα και άλλα...
Δηλαδή μπορώ να έχω επιστροφή από άλλο προορισμό μέσω Αθηνών και να πάρω και 1+1;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.595
Likes
29.733
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τί εννοείς πολλαπλών προορισμών?? Στο τελευταίο ταξίδι μας με την σύζυγο που ήταν Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Γενεύη και επιστροφή Λυών - Αθήνα - Θεσσαλονίκη ήταν 1+1 κατηγορία Flex.
Αν άλλαξαν τους όρους πρόσφατα δεν ξερω, αλλά περυσι που ήθελα ένα ATH-MAD, AGP-ATH δεν ήταν αποδεκτό, και τους ρώτησα και το έμαθα. Είσαι σιγουρος ότι χρησιμοποίησες το συγκεκριμένο κουπόνι της Premium κι όχι κάτι άλλο (π.χ. την προσφορά του Αγ. Βαλεντίνου)?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.091
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μου καρφωσες μαχαίρι στην καρδιά!
Δηλαδή μπορούσα να χτυπήσω ένα Λονδίνο μέσω Αθηνών και το εγώ πήρα για μια διαδρομή από Βερολίνο!!! :bash:
Το θεωρούσα δεδομένο ότι δεν μπορούσα να πάρω εισιτήριο με επιστροφή , αλλά δεν ρώτησα και στο τηλέφωνο όταν ρώτησα άλλα και άλλα...
Δηλαδή μπορώ να έχω επιστροφή από άλλο προορισμό μέσω Αθηνών και να πάρω και 1+1;

Σου παρέθεσα την πρόσφατη εμπειρία μου. Τί άλλο να πω?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.091
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αν άλλαξαν τους όρους πρόσφατα δεν ξερω, αλλά περυσι που ήθελα ένα ATH-MAD, AGP-ATH δεν ήταν αποδεκτό, και τους ρώτησακαι το έμαθα. Είσαι σιγουρος ότι χρησιμοποίησες το συγκεκριμένο κουπόνι της Premium κι όχι κάτι άλλο (π.χ. την προσφορά του Αγ. Βαλεντίνου)?
Ναι, δεν έχω τίποτα άλλο εκτός από την Premium. Τα εισιτήρια κλείστηκαν 26 Νοεμβρίου 2023.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.833
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom