Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Ξερεις που πρεπει να παω για να περασω απεναντι???
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Από τα μέσα Μαΐου έως το τέλος του Οκτώβρη εκτελούνται καθημερινά δρομολόγια σκαφών από το λιμάνι της Ιεράπετρας στις 10.30 (τηλέφωνο Λιμεναρχείου Ιεράπετρας 2842022294). Μετά από ταξίδι μίας ώρας περίπου, γίνεται η αποβίβαση στο νότιο μέρος του νησιού στη θέση “Βουγιού Μάτι”, δίπλα στη δημοτική ταβέρνα. Από τον χώρο της αποβίβασης υπάρχει μονοπάτι που οδηγεί τον επισκέπτη στο βόρειο τμήμα του νησιού, στον όρμο της Μπελεγρίνας.
Ο επισκέπτης σε διάστημα περίπου 6 ωρών έχει το χρόνο να περιπλανηθεί στις απέραντες παραλίες, να απολαύσει τα γαλαζοπράσινα νερά, να επισκεφτεί το εκκλησάκι του Αγίου Νικολάου και να αφήσει αυτό το μοναδικό οικοσύστημα να του κλέψει την καρδιά και να τον κάνει να ονειροπολήσει.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Εφη σε ευχαριστω πολυ!!!Απολυτα κατατοπιστικη η απαντηση σου.Ειστε απαιχτοι ολοι σας...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εφη σε ευχαριστω πολυ!!!Απολυτα κατατοπιστικη η απαντηση σου.Ειστε απαιχτοι ολοι σας...
Η Χρυσή είναι υπέροχη. Δρομολόγια έχει όντως από Ιεράπετρα. Δύο ή τρία την ημέρα αν θυμάμαι καλά. Πάρε οπωσδήποτε αντιηλιακό και καπέλο.
Για να έχεις μια γεύση σε τι υπέροχα νερά θα κολυμπήσεις
View attachment 3215
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
DIK σε ευχαριστουμε πολυ για τη βοηθεια σου και λεω να σε ανακυρηξουμε επιτημο μελος....τετοια εγραψα και στο thano και δεν ξαναμπηκε στο τοπικ....εξαφανηστηκε τελειως.....παει και η Κνωσσος και η Φαιστος....τα μαζεψε και εφυγε....λες να φοβηθηκε ποιος ξερει...:haha::haha:Μη χασουμε και εσενα ????

Νικο επιμενεις ακομα για Ζακρο ???? Ηρθε και ο Σουδιανος.....και σε εφτιαξε βραδιατικα...δεν ξερω αν φυσαει απο εκει δεν παω καθολου....ο Αντωνης τα ξερει καλλιτερα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επίτιμο μέλος σε τι; Γιατί να εξαφανιστώ καλέ. Το χω δηλώσει και αλλού ότι τα νερά στη Χρυσή είναι τα ομορφότερα στα οποία έχω κολυμπήσει. Τέλος!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παιδιά να ρωτησω, Η Χρυσή δεν ειναι μακρια απο τα Χανιά?:roll: εχω αρχισει και μπερδευομαι με τις πληροφοριες πια. Μηπως οτι αφορα Ηράκλειο ή την υπόλοιπη (μακρια απο χανιά) Κρητη να μπεί σε ενα αλλο θέμα? για να μην πανε τοσες πληροφορίες χαμένες σε λάθος θέμα.
Μπαίνω κι εγω με χαρά να δω νέα για το προγραμμα μου, και εχω χασει τον μπούσουλα;):(
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
παιδιά να ρωτησω, Η Χρυσή δεν ειναι μακρια απο τα Χανιά?:roll: εχω αρχισει και μπερδευομαι με τις πληροφοριες πια. Μηπως οτι αφορα Ηράκλειο ή την υπόλοιπη (μακρια απο χανιά) Κρητη να μπεί σε ενα αλλο θέμα? για να μην πανε τοσες πληροφορίες χαμένες σε λάθος θέμα.
Μπαίνω κι εγω με χαρά να δω νέα για το προγραμμα μου, και εχω χασει τον μπούσουλα;):(
Ναι η Χρησή είναι πολύ μακριά από τα Χανιά. Είναι στο άλλο άκρο, στο νομό Λασιθίου.
Απλά το τοπίκ έχει γίνει λίγο μπάχαλο και περιέχει πληροφορίες για όλη την Κρήτη.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.747
Likes
6.496
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
παιδιά να ρωτησω, Η Χρυσή δεν ειναι μακρια απο τα Χανιά?:roll: εχω αρχισει και μπερδευομαι με τις πληροφοριες πια. Μηπως οτι αφορα Ηράκλειο ή την υπόλοιπη (μακρια απο χανιά) Κρητη να μπεί σε ενα αλλο θέμα? για να μην πανε τοσες πληροφορίες χαμένες σε λάθος θέμα.
Μπαίνω κι εγω με χαρά να δω νέα για το προγραμμα μου, και εχω χασει τον μπούσουλα;):(

Μη στεναχωριέσαι Βάρσα μας, σου έχω ετοιμάσει κάμποσες σελίδες!!! συμπληρωματικές πληροφορίες, πιστεύω μέχρι τη Κυριακή να μπορέσω να σου τις φέρω
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.747
Likes
6.496
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
..δεν ξερω αν φυσαει απο εκει δεν παω καθολου....ο Αντωνης τα ξερει καλλιτερα...[/quote]
Μα αυτό είναι γνωστό Εύη, ότι κατά 90 ο/ο, αν π.χ. Χανιά/Ρέθυμνο φυσά 4 μποφόρ,
στο Ηράκλειο είναι 6, και από τον Άγ. Νικόλαο και μετά ακόμα περισσότερο. Κάνω συχνά τη διαδρομή Χανιά-Ηράκλειο-Χανια και το βλέπω.
Επίσης στον Κουρεμένο πάνε πολλοί απο Ηράκλειο γιατί δε το πιάνει ο αέρας και υπάρχουν
αρκετά ενοικιαζόμενα, η θάλασσα είναι καλή και για παιδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.552
Μηνύματα
900.841
Μέλη
39.285
Νεότερο μέλος
alex1260

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom