Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλε κι εγω τι θα κανω??? εναν εναν θα σας συναντω???? ααα, δεν μου τα λετε καλα...
Οχι Βαρσακι κατι αναλογο θα γινει και σε εσενα θα πεσει το σχετικο σημα.....και θα δηλωθουν οι παροντες...παντα Σ/Κ για να ειμαστε πιο σιγουροι...'η καθημερινη απογευμα θα προσπαθησω αν και μου ειναι πολυ δυσκολο..

Επειδη διακρινω μια υποψια....ζηλιας ...σου δινω ενα λινκ απο τα Χανια που μου εστειλε η renata δες τις αστειες φωτο που εχει ....the oscar goes to ..... φυσικα στη φωτο με το καμπινκ
Δες και τη μαντιναδα με τη πεθερα....αν αντεχεις αφιερωσε την..

www.chaniatown.gr
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
eva kas, σ'ευχαριστω, αλλα τις υπολοιπες πληροφοριες απο.... κοντα!!!!Οσο για το μερος που ειπες προτεινα σε προηγουμενο μηνυμα να ερθετε εκει που θα ειμαι εγω, θα εχω κλεισει και θα σας περιμενω...Αλλα αυτα βεβαια εν καιρω...
rethimno ok!!!!!Το οργανωνεις εσυ....
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
αν μας βρείτε κ καμιά φτηνή πτήση για το νησί σας,
πεταγόμαστε για γουικεντ!
:cool:;)
Θανο πτησεις υπαρχουν με την Athens, τωρα αν ειναι φτηνη δεν το ξερω:roll:Αν το αποφασισεις παντως και ερθεις προς Ηρακλειο μερια, ευχαριστως να ερθω να σε παρω:clap::clap:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ωραια!!!!!κοσμοσυροη στα μερη μας και τραβελστορικες συναντησεις αναλογες αυτες των ιταλοφιλων:clap:πολυ γουσταρω,μονο φροντισε Ευη να ειναι κυριακη διοτι το Σαββατο ειναι η πιο δυσκολη μου μερα:)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
eva kas, σ'ευχαριστω, αλλα τις υπολοιπες πληροφοριες απο.... κοντα!!!!Οσο για το μερος που ειπες προτεινα σε προηγουμενο μηνυμα να ερθετε εκει που θα ειμαι εγω, θα εχω κλεισει και θα σας περιμενω...Αλλα αυτα βεβαια εν καιρω...
rethimno ok!!!!!Το οργανωνεις εσυ....

Λοιπον φιλε driver αν εχεις κλεισει πες μου τη περιοχη να σου βρω τα best of αν και με το λινκ που σου εστειλα πιστευω οτι ολα ειναι μεσα..
Το να ερθουν οι Χανιωτες στο Λασιθι για τη συναντηση να ξερεις οτι ειναι γυρω στις 6 ωρες πηγαινε - ελα, αν εχεις στο προγραμμα να γνωρισεις και αλλες πολεις π.χ Ρεθυμνο ή Χανια τ (μη περιοριστεις σε ενα νομο μονο) κανονισε να ειναι Σ/Κ , νομιζω οτι ειναι καλλιτερα ετσι να μοιραστει η αποσταση...μια που οι Χανιωτες ειναι περισσοτεροι....και να βρεθουμε καπου ενδιαμεσα....

Κανε πρωτα ενα πλανο ανα μερα ,τι θελεις και τι αποριπτεις.......θα σου πω και τις αποστασεις...ειναι μεγαλες μη σε ξεγελα το νησι...αν υπαρχουν παιδια θα σου δωσω αλλα λινκ να δεις...παντως οπως και στη Βαρσα ολοι μαζι θα το δουλεψουμε....
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Η περιοχη που εχω κλεισει ειναι Ζακρος, το ξερω οτι οι αποστασεις ειναι αρκετα μεγαλες...δεν εχω κανενα προβλημα και για κατι ενδιαμεσο απλα δεν ξερω καποιο μερος οποτε ολα θα πεσουν επανω σου...Το Σαββατοκυριακο ειναι συγκεκριμενο εαν και εφοσον ερθει και η renata, επαναλαμβανω οτι εμεις θα ειμαστε στο νησι 15/8 πρωι και συγκεκριμενα Ηρακλειο.Δωσε μου κατευθυνση και πες μου προτασεις, τι βολευει και τους υπολοιπους...ααα και κατι αλλο, Νικος!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Η περιοχη που εχω κλεισει ειναι Ζακρος, το ξερω οτι οι αποστασεις ειναι αρκετα μεγαλες...δεν εχω κανενα προβλημα και για κατι ενδιαμεσο απλα δεν ξερω καποιο μερος οποτε ολα θα πεσουν επανω σου...Το Σαββατοκυριακο ειναι συγκεκριμενο εαν και εφοσον ερθει και η renata, επαναλαμβανω οτι εμεις θα ειμαστε στο νησι 15/8 πρωι και συγκεκριμενα Ηρακλειο.Δωσε μου κατευθυνση και πες μου προτασεις, τι βολευει και τους υπολοιπους...ααα και κατι αλλο, Νικος!
Νικολα βλεπω δυο μεγαλα ντισαβανταζ στη ολη υποθεση....ερχεσαι στη χειροτερη εποχη....και ποιο μακρια δεν μπορουσες να κλεισεις ????
Ημερολογιακα για συναντηση εχουμε 16/8 ή 23/8 που πεφτει Κυριακη η Εφη δηλωσε οτι Σαββατο δεν μπορει....βρισκω πιο νορμαλ στις 23 που θα εχουν ηρεμησει λιγο τα παραγματα...αν παλι θελετε στις 16 το συζηταμε....επιμενω ομως να φτιαξεις το πλανο σου ανα ημερα δες πως το εφτιαξε η Βαρσα...δες και αλλους νομους....και αν 23 ή 16 εισαι Χανια ή Ρεθυμνο εγω θα δωσω το σημα....ετσι και αλλιως οποτε περασεις Ρεθυμνο....θα εχουμε μια μινι συναντηση για το παρασυνθημα:bleh::bleh:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
23 ακουγετε μια χαρα.16 με τιποτα επομενη δεκαπενταυγουστου και βαφτιση...
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Το βλεπω μαλλον για 23, να εχω χρονο να γυρισω τα κοντινα πρωτα και σιγα-σιγα να βγω και εκτος νομου, πες μου χιλιομετρικες αποστασεις απο Ζακρο-Ρεθυμνο η Ζακρο-Αγιο και Ζακρο-Χανια.Μεσοβδομαδα παντως θα σε επισκεφθουμε για τα ρακομελα που εταξες και για ενα πλανο γενικο.Και μια αλλη ερωτηση...εχει μελτεμακια το διαστημα αυτο?Και ποσο επηρεαζουν το συγκεκριμενο μερος???Με προλαβε η εφη....χαχαχα
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Το βλεπω μαλλον για 23, να εχω χρονο να γυρισω τα κοντινα πρωτα και σιγα-σιγα να βγω και εκτος νομου, πες μου χιλιομετρικες αποστασεις απο Ζακρο-Ρεθυμνο η Ζακρο-Αγιο και Ζακρο-Χανια.Μεσοβδομαδα παντως θα σε επισκεφθουμε για τα ρακομελα που εταξες και για ενα πλανο γενικο.Και μια αλλη ερωτηση...εχει μελτεμακια το διαστημα αυτο?Και ποσο επηρεαζουν το συγκεκριμενο μερος???Με προλαβε η εφη....χαχαχα
χαιρομαι για το 23!!!!αποστασεις δεν ξερω να σου πω η Ευη ειναι πιο καλη σ αυτα.για ενα συντομο ρεθυμνο μεσοβδομαδα δε θα ελεγα κι εγω οχι:lol:γενικα στη νοτια κρητη φυσαει συχνα και εντονα.αλλα υπαρχουν τοσες επιλογες σε παραλιες που μπορει στη μια να παιρνει τον κοσμο και ακριβως διπλα ''αλλος θεος''που λεμε
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Το βλεπω μαλλον για 23, να εχω χρονο να γυρισω τα κοντινα πρωτα και σιγα-σιγα να βγω και εκτος νομου, πες μου χιλιομετρικες αποστασεις απο Ζακρο-Ρεθυμνο η Ζακρο-Αγιο και Ζακρο-Χανια.Μεσοβδομαδα παντως θα σε επισκεφθουμε για τα ρακομελα που εταξες και για ενα πλανο γενικο.Και μια αλλη ερωτηση...εχει μελτεμακια το διαστημα αυτο?Και ποσο επηρεαζουν το συγκεκριμενο μερος???Με προλαβε η εφη....χαχαχα
Kαι εσυ ευλογημενε .....που τη πετυχες τη Ζακρο !!!!για τον Αγιο Νικολαο αναλογα με τη κινηση στη καλλιτερη περιπτωση θελεις 1,5 ωρα και υπολογισε ανα ωρα και πολη π.χ για Ηρακλειο απο τον Αγιο ειναι γυρω στην 1ωρα για το Ρεθυμνο σε φουλ σαιζον που ερχεσαι γυρω στις 3-3,5 ωρες + 1 ωρα τα Χανια ( Απο Ζακρο παντα )το πιο αισιοδοξο σεναριο σου γραφω ετσι ????
Ζακρο δεν εχω παει .....δεν θα το επελεγα και ποτε....συστηνω σε καποιο που θελει να γνωρισει το νησι να μεινει στο Μπαλί εξω απο το Ρεθυμνο.ειναι ακριβως το κεντρο του νησιου με επιλογες δυτικα ή ανατολικα
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Πραγματικα χαιρομαι που υπαρχει μια τοσο καλη διαθεση απο ολους μας για μια τετοια συναντηση και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθει και η ημερομηνια αλλα και ο τοπος και θα ειναι πραγματικα ενα αξεχαστο γεγονος.Καλα εγω ειμαι ηδη ενθουσιασμενος απο τωρα και αυτο πιστευω φαινεται..Σας ευχαριστω ολους και παλι για τις πολυτιμες συμβουλες σας!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.552
Μηνύματα
900.857
Μέλη
39.285
Νεότερο μέλος
alex1260

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom