Αίγυπτος Τι θα πει θα πάμε μόνο Κάιρο και Αλεξάνδρεια;Βάλε και το Λούξορ στο πρόγραμμα

eco05140

Member
Μηνύματα
65
Likes
518
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Σαμόα
Το παίρνω πίσω, ελπίζω τελικά να μην έβαλες χρέωση για τον Ζαχαρία... Θα έρθει ένας σκασμός η εφορία, άντε πείσε τους ότι όλα ξεκίνησαν από μια ιστορία στο forum...

Εκτός φυσικά αν ψήνονται και εκείνοι για Αίγυπτο... :haha: :haha: :haha:
Και να ήταν μόνο η εφορία καλά θα ήταν... αν ειχα βάλει προμήθεια και μου εστειλνε ασταμάτητα εμβασματα από την Αίγυπτο το Υπουργείο Μεταναστευσης θα με κυνηγούσε στο τέλος! Άντε να τους πείσω μετά ότι η βάρκα που έχω είναι μόνο για ψάρεμα...
 

liainthemaking

New Member
Μηνύματα
1
Likes
3
Και να ήταν μόνο η εφορία καλά θα ήταν... αν ειχα βάλει προμήθεια και μου εστειλνε ασταμάτητα εμβασματα από την Αίγυπτο το Υπουργείο Μεταναστευσης θα με κυνηγούσε στο τέλος! Άντε να τους πείσω μετά ότι η βάρκα που έχω είναι μόνο για ψάρεμα...
Αγαπητή eco05140, διάβασα την ιστορία σου πολύ γρήγορα και με μεγάλο ενθουσιασμό. Έχουμε κλείσει για Νοεμβρίου αεροπορικά για Καιρό και θα ήθελα και εγώ παρακαλώ πολυυυυυ το τηλέφωνο του Ζαχαρία 🙏επίσης άμα θα μπορούσες να με ενημερώσεις για το κόστος των υπηρεσιών του στο περίπου. Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

jenny bird

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΑΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΘΙΟΠΙΑ
γεια χαρά
θα πάω αρχές Οκτώβρη για 2η φορά στην Αίγυπτο. Θα κάνω όμως 2 -3 πράγματα που δεν τα κάνουν τα τουριστικά γραφεία και ήθελα και έναν οδηγό για το Καίρο, για την φίλη μου που δεν ξέρει καλά αγγλικά. ο Ζαχαρίας είναι καλή περίπτωση. θα το εκτιμούσα αν μου έστελνες τα στοιχεία του :)
 

elenakal312

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Έκανα λογαριασμό μόνο και μόνο για τις πληροφορίες σχετικά με τον Ζαχαρία :) Θα χαρώ να μου στείλεις και εμενα πμ, το τηλέφωνο του και το κόστος. Υπέροχη η ιστορία σας !! :)
 

eco05140

Member
Μηνύματα
65
Likes
518
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Σαμόα
Το κόστος θα μπορούσε να ειπωθεί και εδώ για να ξέρουμε και μεις που δεν έχουμε κλείσει ταξιδι ποιο περίπου είναι το budget
Λοιπόν όπως αναφέρω και στην τελευταία παραγεαφο της ιστορίας

Το ταξίδι συνολικά μας βγήκε €1.050 το άτομο, με σπατάλες σε αλκοόλ (συμπεριλαμβάνονται 470€ αεροπορικά εισιτήρια, 200€ ακριβά ξενοδοχεία, 200€ φοιτητικά εισιτήρια σε μουσεία & ξεναγοί & οδηγοί). Το φαγητό και τα ούμπερ εκεί είναι φθηνά.

Για το Ζαχαρία εσκεμέναν δεν έχω γράψει πόσο χρεώνει γιατί στην ουσία δεν ξέρω...Δεν ξέρω αν χρεώνει με μέρες, ώρες, άτομα, αποστάσεις, τι θα πληρώνει εκεί.....
Γενικά όμως είναι οικονομικός. Ας πουμε όταν πήγα εγώ, επειδή πήγα από φίλη του η οποία μου είπε ούτε καν μην σκεφτείς τα χρήματα για το Ζαχαρία (κοπέλα η οποία ταξιδέυει πολύ, σε διάφορα μέρη του κόσμου, με το δικό μου οικονομικό προφίλ...και άλλους παράγοντες), τον ρωτήσαμε τιμή στο τέλος και αφού είχαμε γίνει και φίλοι, και μας είπε κάτι χαμηλό. Οπότε ας επικοινωνεί ο καθένας μαζί του.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
120
Likes
66
1050 πολλα το ατομο η αεγεαν ολο το χρονο προσφερει γυρω στα 170 ευρω απευθειας ξενοδοχεια τετραστερα με πρωινο βραδυνο γυρω στις πυραμιδες βρισκω με ημιδιατροφη γυρω στα 70 το δικλινο στο λουξορ τα ιδια και αυτοκινητο νοικιασμα κανα 25 αρι την ημερα πολλα μου φαινονται λενε για φτηνη χωρα 1 ευρω 53 λιρες .............. ??????εμεις αυτα κλεισαμε για τελος ιανουαριου
 

eco05140

Member
Μηνύματα
65
Likes
518
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Σαμόα
1050 πολλα το ατομο η αεγεαν ολο το χρονο προσφερει γυρω στα 170 ευρω απευθειας ξενοδοχεια τετραστερα με πρωινο βραδυνο γυρω στις πυραμιδες βρισκω με ημιδιατροφη γυρω στα 70 το δικλινο στο λουξορ τα ιδια και αυτοκινητο νοικιασμα κανα 25 αρι την ημερα πολλα μου φαινονται λενε για φτηνη χωρα 1 ευρω 53 λιρες .............. ??????εμεις αυτα κλεισαμε για τελος ιανουαριου
1050 πολλα το ατομο η αεγεαν ολο το χρονο προσφερει γυρω στα 170 ευρω απευθειας ξενοδοχεια τετραστερα με πρωινο βραδυνο γυρω στις πυραμιδες βρισκω με ημιδιατροφη γυρω στα 70 το δικλινο στο λουξορ τα ιδια και αυτοκινητο νοικιασμα κανα 25 αρι την ημερα πολλα μου φαινονται λενε για φτηνη χωρα 1 ευρω 53 λιρες .............. ??????εμεις αυτα κλεισαμε για τελος ιανουαριου
Για πάμε….

εγώ δεν σχολίασα αν το ταξίδι είναι ακριβο ή φθηνο. έγραψα ποσα μου βγήκε συνολικά στην ιστορία που περιγράφω και μάλιστα τα περιγράφω αναλυτικά!

τα απευθείας 170€ της προσφοράς της Aegean που γράφεις ειναι μόνο για Κάιρο, το Λουξορ είναι 9 ώρες με το αμάξι….μην μπερδευτούμε

επίσης γράφω 200€ σε ακριβά ξενοδοχεία!προφανως και βρίσκεις και φθηνότερα αλλιώς δεν θα το έγραφα πως είναι ακριβά!

Όποτε αν τα 1050€ σου φάνηκαν πολλά είμαι σίγουρη πως θα μπορέσεις να ξοδέψεις πολυ λιγότερα, και θα περάσεις και μια χαρά! Καλό ταξίδι τον Γενάρη!

ΥΓ : στα αλλακτηρια στο Κάιρο μπορείς να βρεις και καλύτερη ισοτιμία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom