Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αχ βρε Babadumaki μου! Γιατί βρε κουτό δεν απευθύνθηκες σε εμένα να σου το οργανώσω? Είμαι ειδική. Θα ξεκινούσες με ΚΤΕΛ απο Θεσσαλονικη Τουρκία, και μετά απο 3-4 χώρες με ΚΤΕΛ και βάρκα με 2 κουπιά θα έφτανες Σοκότρα. Αχ! άδικα παιδεύτηκες... άδικα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστώ για το π.μ., το είχα ήδη βρει και μόνος μου. :xmas_wink:

Μερικές παρατηρήσεις-διορθώσεις:

- Το πρόγραμμα είναι 10 ημερών και όχι 15.
- Το κόστος του (για 2 άτομα) είναι 2000 ευρώ το άτομο (με φόρους και βίζες)
- Γράφει ότι πετάει με Υεμένια. Αυτή δεν πετάει εκεί πλέον. Και τα εισιτήρια είναι ακριβότερα.
- Αυτά που καλύπτει το πρακτορείο εμάς μας κόστισαν περίπου 40% λιγότερα. Και ό,τι κάνουν στο νησί το κάναμε κι εμείς.

Από κει και πέρα, ο καθείς πορεύεται όπως δύναται.
Ναι δεν ανεφερα το οργανωμενο πακετο ως καλυτερη λυση.
Το ανεφερα πως εκατσε συμπτωματικα να το βρω παραλληλα με τη δικη σας ιστορια ,δεδομενου οτι η Σοκοτρα ως προορισμος ειναι καπως σπανιος για πρακτορεια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ναι δεν ανεφερα το οργανωμενο πακετο ως καλυτερη λυση.
Το ανεφερα πως εκατσε συμπτωματικα να το βρω παραλληλα με τη δικη σας ιστορια ,δεδομενου οτι η Σοκοτρα ως προορισμος ειναι καπως σπανιος για πρακτορεια.
Δεν είπα κάτι τέτοιο καλή μου, το κατάλαβα γιατί το είπες. Απλά, τα 1700 για 15 μέρες μου φάνηκαν καλή περίπτωση, γι αυτό ζήτησα τις λεπτομέρειες. Και για να μην παρασυρθεί κανείς σε "πονηρές" σκέψεις, επισήμανα τις διαφορές-διορθώσεις.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Λοιπόν πριν ξεκινήσω το τρίτο κεφάλαιο, ρίχνω κλεφτή ματιά για το μέγεθός του. Τεράστιο! Ωραία, μέχρι το τέλος του θα βρισκόμαστε Σοκότρα! Αμ δε?
Αχ, κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλά μπααα....
Τουλάχιστον φύγαμε από Ελλάδα, κάτι είναι κι αυτό :xmas_twisted:
Αργεί πολύ το 4ο??????
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ουδόλως αργεί. Πρωτοχρονιάτικος μποναμάς. Απλά πρέπει να γίνει το editing by babaduma και να προστεθούν βιντεο και φωτογραφίες διότι είπαμε θα είναι πλήρης κάλυψη (οπτικοακουστική) :xmas_cheesygrin:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στη Σοκοτρα ψηφιζουν Νεα Δημοκρατια; Θα τρελλαθουμε εντελως; Τετοια σας συνεβησαν παλικαρια εκει περα μακρια στα ξενα; Σας την πεσανε ντοπιοι οπαδοι και ψηφοφοροι ελληνικων κομματων;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μωρέ ούτε μια αφίσα δεν είδαμε. Πλήξη. Αλλά τι περιμένεις; ο ίδιος πρόεδρος εκλέγεται εκεί εδώ και κάτι χρόνια. Τυχαίο;;; δεν νομίζω...:xmas_rolleyes:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Καλε! Τι κανουν τουτα τα μπλε; :xmas_rolleyes:
Μπα...εγώ νομίζω οτι χτυπιούνται προσπαθώντας να αλλάξουν σχήμα...αλλά όσο και να χτυπιούνται στρογγυλά παραμένουν!:xmas_rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom