Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τα επόμενα 2 κεφάλαια άλλος τα έχει αναλάβει (τώρα πώς το κατάφερε αυτό, εκείνος να γράφει ένα και εγώ δύο και η ιστορία να πιστώνεται σ' αυτόν, μη με ρωτάτε! Χρυσή την πληρώνω εκείνη την αναθεματισμένη πριονοκορδέλλα... Και να πεις ότι έκανα νύξη για τα κομπρεσσέρ που δούλευαν δίπλα μου; Είναι να μη σου βγει τ' όνομα τελικά...)!
Πλήρωσα αδρά για να πιστωθεί η ιστορία σε μένα :xmas_cheesygrin:
Γράφε γράφε πιστέ μου συνοδοιπόρε. Το αναγνωστικό κοινό αδημονεί... Έτσι όπως πάμε πάνω από το πληκτρολόγιο θα μας βρει η νέα χρονιά !
ΥΓ Πριονοκορδέλα εσύ, κομπρεσσέρ εγώ. Πάει δεν θα μας προτιμήσουν για ταξίδια. Τα βγάλαμε όλα στη φόρα...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Πλήρωσα αδρά για να πιστωθεί η ιστορία σε μένα :xmas_cheesygrin:
Γράφε γράφε πιστέ μου συνοδοιπόρε. Το αναγνωστικό κοινό αδημονεί... Έτσι όπως πάμε πάνω από το πληκτρολόγιο θα μας βρει η νέα χρονιά !
ΥΓ Πριονοκορδέλα εσύ, κομπρεσσέρ εγώ. Πάει δεν θα μας προτιμήσουν για ταξίδια. Τα βγάλαμε όλα στη φόρα...
:xmas_smile::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:

Βρε γιατί δεν βάλατε και οι ΔΥΟ ωτασπίδες, οπότε να μην ακούει κανείς κανέναν ???
Μήπως λίγο κατ θα βελτίωνε τους ήχους της πριονοκορδέλας και του κομπρεσέρ ??:xmas_biggrin:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Οσο για το σχόλιο περί κουραμπιέδων κλπ ήταν ένα είδος έμμεσης συμβουλής για να αποτρέψω τον Παναγιώτη να φάει κι άλλα γλυκά (ξέρεις , ηλικία ζάχαρο, κλπ). Ασε... πάω να γραφτώ ή στους ΑΑ ή να κλείσω ραντεβού με οφθαλμιατρείο :xmas_redface:
Καλά που μου το θύμισες. Μόλις τσάκισα ένα τσουρέκι. Περί ηλικίας ας μη το θίξουμε γιατί κάποια κάποια άρχισε να μη βλέπει καλά...
Και δε μου λες που τα ξέρεις εσύ περί του Αrabia Felix Hotel; Εσύ τις αποφεύγεις τέτοιες χώρες λόγω αδυναμίας μπυροποσίας. Ή μου το γύρισες σε alcohol free beer?:killme:
Όσο για τις ωτοασπίδες, είδες; έτσι κυκλοφορεί ανά τον κόσμο ένας οργανωμένος ταξιδευτής σαν τον baba, όχι σαν και του λόγου μου
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γιούπι!!! :clap::clap::clap: Αυτό δεν είναι απαραιτήτως κακό... για μας εννοώ :xmas_mrgreen: τώρα για σας... δεν ξέρω :xmas_rolleyes:
Δεν κάνεις καμμιά βόλτα κατά πάνω, να βάλεις ένα χεράκι στο ξεσκαρτάρισμα των φωτογραφιών; Θα σου χαρίσω CD με όλες (και μπόνους τα βίντεο).

(τι νόμιζες hydronetta; εγώ δεν ξέρω να δίνω κίνητρα; )
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν κάνεις καμμιά βόλτα κατά πάνω, να βάλεις ένα χεράκι στο ξεσκαρτάρισμα των φωτογραφιών; Θα σου χαρίσω CD με όλες (και μπόνους τα βίντεο). (τι νόμιζες hydronetta; εγώ δεν ξέρω να δίνω κίνητρα; )
Εξώφθαλμη δωροδοκία :xmas_eek:
Εγώ λειτουργώ υπόγεια... :xmas_cheesygrin:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δεν κάνεις καμμιά βόλτα κατά πάνω, να βάλεις ένα χεράκι στο ξεσκαρτάρισμα των φωτογραφιών; Θα σου χαρίσω CD με όλες (και μπόνους τα βίντεο).

(τι νόμιζες hydronetta; εγώ δεν ξέρω να δίνω κίνητρα; )
Έφτασαααααα!!! Δε σε συμφέρει όμως :xmas_rolleyes: Θα κοιτάω αποσβολωμένη τόση ώρα την κάθε φωτογραφία που ούτε παραμονή Πρωτοχρονιάς του 2011 δε θα έχουμε ξεμπερδέψει :xmas_cheesygrin: Α! μη θυμώνεις!!! Τι φταίω καλέ εγώ που πήγατε σε ένα τόσο άσχημο και συνηθισμένο μέρος και βγάλατε τόσο άσχημες και κοινότοπες φωτογραφίες;;; :xmas_mrgreen:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
μαγεύτηκα με τη Σαναα...
παντα η Υεμένη ήταν κρυφός πόθος.
καταπληκτική ιστορία!
Ανυπομονώ και για σοκότρα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο βίντεο Call for pray in Sana'a, στο 0:03 η φωνή του μουεζίνη δε μοιάζει λίγο... γυναικεία??:xmas_lol:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!


Όχι ψέμματα, έχω! :xmas_mrgreen:
Καταπληκτική αφήγηση, καταπληκτικές φωτογραφίες, καταπληκτικά video!! Χρώματα, γεύσεις, αρώματα, μουσικές...όλα εδώ και όλα να μας ταξιδεύουν...
Τέλεια!!!!!!!!! Η αναμονή άξιζε και με το παραπάνω!! :xmas_biggrin:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Άλλη μια Πρωτοχρονιά με Υεμένη,τίποτα καλύτερο δεν θα μπορούσε να μου συμβεί:xmas_razz:Είμαι σίγουρη, ότι είναι τυχαίο:xmas_rolleyes:
Baba γιατί τόση ελαστικότητα μ αυτόν τον Άλλο που μπαίνει σφήνα
στην ιστορία σου?
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Παράγραφος και αναστεναγμός ήταν όλο το κείμενο....Τί όμορφη αφήγηση!!
Για τις φωτό και τα βίντεο δεν έχω πολλά να πω, τα είπαν και οι υπόλοιποι.
Αδημονώ για την χλωρίδα-πανίδα-ιστορία της Σοκότρα.
Το υποσχεθήκατε!!! :xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.340
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom