Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Εκπληκτικό!!!
Μαθαίνω και γεωγραφία!!:xmas_mrgreen:
Ευγε δίδυμο του..."αντε την κανουμε παλι!!"
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η συνέχεια θα δωθεί εντός του 2010 ή να την αναμένουμε το 2011?
(τέτοια ασυνέπεια ουτε εγώ δεν την έχω!!)
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
348
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Ιανουαριος 2011:
babaduma: Στο δρομο για το αεροδρομιο (το Μακεδονια, ντε..τι βιαζεστε? )θυμαμαι πως εχω ξεχασει τις φωτοτυπιες του LP στο σπιτι κι επιστρεφω τρεχοντας ενω με λουζει κρυος ιδρωτας. Τελικα το καρντασι ο ταξιτζης....

Μαρτιος 2011
hydronetta: Ειμαι στο Βενιζελο απο νωρις και ξαναριχνω μια ματια στις σημειωσεις μου.. κανει κρυο εξω στο Γρηγορη αλλα πως να ταξιδεψω χαρμανης? Και η καινουρια Ολυμπιακη αραγε...

Απριλη μεχρι Μαη ακολουθει μια εμβριθης αναλυση των καινουριων αερογραμμων, των καλλιπυγων αεροσυνοδων τους και κατα τον Ιουνη μας πληροφορουν πως λογω του επομενου ταξιδιου τους η αφηγηση αναβαλλεται για Σεπτεμβρη, πρωτα ο θεος.. μην τρομαζετε ομως, ανυπομονοι αναγνωστες! εχω πληροφοριες απο μεσα πως κατα τον Οκτωβρη θα προσγειωθουμε στην Υεμενη... για Σοκοτρα εχουμε ακομα καιρο...
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πα πα !!!!!!! Γιορτινές μέρες είναι, πού να έχουμε μυαλό και χρόνο για γράψιμο. Αλλά κι ως τον ...Οκτώβρη ε θα το έχουμε πατήσει το έδαφος της σοκότρα. Άλλωστε υπάρχει και η βοτανολογική και ορνιθολογική ανάλυση. Κάθε ενδημικό φυτό, ενδημικό δένδρο και πτηνό θα έχει ειδικό κεφάλαιο. Νευρική κρίση!! :xmas_mrgreen:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φήμες, φήμες, όλες ανυπόστατες και υποβολιμαίες! Το 3ο Κεφάλαιο είναι γραμμένο και περιμένει να γίνει editing από τον Hydronetta. Και ήδη έχει αρχίσει να γράφεται το 5ο με πλήρη ανάλυση για τα 900 είδη χλωρίδας και πανίδας που απαντώνται στο νησί. Εδώ γράφουμε Ιστορία (με Ι κεφαλαίο), όχι άντε-άντε ιστοριούλες...

Όσο για μερικές-μερικές, τώρα που θυμήθηκαν να γράψουν τη δική τους συνέχεια, μας τη βγαίνουν κι από πάνω ως τιμητές; Αιδώς Αργοίοι!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Άλλωστε υπάρχει και η βοτανολογική και ορνιθολογική ανάλυση.
Κάθε ενδημικό φυτό, ενδημικό δένδρο και πτηνό θα έχει ειδικό κεφάλαιο.
Αυτό είναι δέσμευση!!!
Κι ας πάρει όσο χρόνο απαιτηθεί.
Αντέχω να περιμένω ( εχω πάρει μια μικρή δόση πληροφόρησης απ το Δουμά)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
.....Το 3ο Κεφάλαιο είναι γραμμένο και περιμένει να γίνει editing από τον Hydronetta. Και ήδη έχει αρχίσει να γράφεται το 5ο με πλήρη ανάλυση για τα 900 είδη χλωρίδας και πανίδας που απαντώνται στο νησί. Εδώ γράφουμε Ιστορία (με Ι κεφαλαίο), όχι άντε-άντε ιστοριούλες...
Καλά το 4ο θα κληρωθεί ???.......

Βρε δεν ντρέπεστε να μας τυραννάτε χρονιάρες μέρες ???
... Ευτυχώς που έχουμε και την Πορταριά και όλο και καμμιά κουβέντα θα σας πάρουμε, μεταξύ τσίπουρου και τσιτσιραβλων :xmas_cheesygrin::xmas_smile:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Επειδή δεν μιλάω τόσες μέρες, μη νομίζετε ότι εγώ δεν περιμένω!!!
Τι θα γίνει λέμε????
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλά το 4ο θα κληρωθεί ???.......

Βρε δεν ντρέπεστε να μας τυραννάτε χρονιάρες μέρες ???
Εγώ μίλησα για το κομμάτι που με αφορά... Για το 4ο Κεφάλαιο, παρακαλώ απευθυνθείτε στον Hydronetta...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Θα συμφωνήσω με την μαστιγοφορούσα....Απλά παρατηρώ σιωπηλή ως στιγμής το επόμενο...Εκεί που θα πανηγυρίζει ο baba για την άδεια του big boss, κάνωντας οχτάρια στους δρόμους για τη visa, εκεί που θα πακετάρει ο Hydronetta και θα φτάσουμε επιτέλους στο Βενιζέλο..

Για τη Σοκότρα έχω υπομονή τουλάχιστον ως τα Θεοφάνεια. Λογικά θα έχουν να βουτήξουν τα παιδιά, μην μου αγχώνεστε...:xmas_mrgreen:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα συμφωνήσω με την μαστιγοφορούσα....Απλά παρατηρώ σιωπηλή ως στιγμής το επόμενο...Εκεί που θα πανηγυρίζει ο baba για την άδεια του big boss, κάνωντας οχτάρια στους δρόμους για τη visa, εκεί που θα πακετάρει ο Hydronetta και θα φτάσουμε επιτέλους στο Βενιζέλο..

Για τη Σοκότρα έχω υπομονή τουλάχιστον ως τα Θεοφάνεια. Λογικά θα έχουν να βουτήξουν τα παιδιά, μην μου αγχώνεστε...:xmas_mrgreen:
Εσύ πρέπει νά'ριχνες κλεφτές ματιές πάνω απ'τον ώμο μου όταν έγραφα! Αλλιώς δεν εξηγείται...

Αν δεν με διακόψουν τίποτα παρείσακτοι μέσα στην επόμενη ώρα, το 3ο κεφάλαιο θα έχει σερβιριστεί ζεστό-ζεστο στο πιάτο σας πριν το μεσημέρι.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το κληρονομικό χάρισμα baba μου, αυτό φταίει για όλα :xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom