Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Porfyria

Member
Μηνύματα
107
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Που μπορώ να δω τον ναυλο της TAP? Ψάχνω ψάχνω αλλα μάταια ….
Στο εισιτήριο που έλαβες, λογικά γράφει Class και δίπλα έχει τον ναύλο. Τουλάχιστον στο δικό μου εισιτήριο, έτσι είναι.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
262
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
???
Καθημερινη πρωι για παραμονη (7-8:30) σε lounge στο Βενιζελος ποια ειναι η καλυτερη επιλογη απο πλευρας ηρεμιας? Aegean ή Lufthansa?
 

Travelmess

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Lufthansa αλλά πρέπει να πετάς σε πτήση Lufthansa ας είναι και codeshare η άλλη πτήση star alliance . Αν πετάς με πτήση Aegean σε στέλνουν στης Aegean και αυτή με τη σειρά της, αν έχεις συνοδό, στο lounge της Goldair
 

Travelmess

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Τότε έχεις 2 επιλογές μόνο. Δηλώνεις μόνος και μάλλον (εξαρτάται από το αν είναι ήδη γεμάτοι) μπαίνεις στης Aegean, δηλώνεις οτι θα έχεις συνοδό (τώρα έρχεται...) σου δίνουν κουπόνι και πας δίπλα στη Goldair.
Καμμία επιλογή δεν είναι ήσυχη, θα προτιμούσα μάλλον αυτό της Aegean
 

jpsih

Member
Μηνύματα
262
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
???
Και Lufthansa δεν μπορω να μπω θεωρητικα αφου ειμαι Gold?

Εχω την υποψια οτι ισως ειναι η καλυτερη επιλογη.
 

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
Τότε έχεις 2 επιλογές μόνο. Δηλώνεις μόνος και μάλλον (εξαρτάται από το αν είναι ήδη γεμάτοι) μπαίνεις στης Aegean, δηλώνεις οτι θα έχεις συνοδό (τώρα έρχεται...) σου δίνουν κουπόνι και πας δίπλα στη Goldair.
Καμμία επιλογή δεν είναι ήσυχη, θα προτιμούσα μάλλον αυτό της Aegean
Της Αιγαιου το πρωι συνηθως γυρω στις 6:30-8:30 που φευγουν πολλες πτησεις γινεται πανικουλης ειδικα αν μιλαμε για Παρασκευη-Σαββατο-Δευτερα.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
262
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
???
Μπορω να κανω lounge hopping? Δηλαδη να παω πχ να τσεκαρω Aegean & Lufthansa και να μπω στο πιο ησυχο?
 

Travelmess

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μπορω να κανω lounge hopping? Δηλαδη να παω πχ να τσεκαρω Aegean & Lufthansa και να μπω στο πιο ησυχο?
Το lounge hopping το έχω κάνει πριν κανένα χρόνο για να πάρω τα 500 μίλια του Aegean lounge και μετά πήγα Lufthansa για τη σουπίτσα, αλλά πετούσα με Lufthansa.
Αφού πετάς με Aegean, με το που θα πας στο lounge της Lufthansa θα σου πουν «όχι εδώ, πηγαινετε στο lounge της Aegean». Τουλάχιστον αυτό γινόταν πριν 2 χρόνια που το επιχείρησα τελευταία φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.520
Μηνύματα
898.844
Μέλη
39.241
Νεότερο μέλος
kyriakos Reppas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom