Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.708
Mεσω Στοκχολμης πεταμε, λογικα δεν εχει ομιχλη το καλοκαιρι.
Με προβληματισες με τις βαλιτσες. Μπορουμε και με 8κιλη συν προσωπικο, 12 κιλα, εννοειται. Και ετσι θα γινει αν παραμεινει ετσι το εισιτηριο, 1 ωρα ανταποκριση.
Χωρις συναινεση ΠΟΤΕ ποτε δεν βαζουν χειραποσκευη στο hold, παντα λεω οχι γιατι περιμενει τρανσφερ και ειναι σεβαστο.
Ναι, η αλήθεια είναι ότι στο αεροδρόμιο της Αθήνας δεν σε υποχρεώνουν, εκτός αν είναι καμιά αποσκευή ογκώδης και εμφανώς υπέρβαρη, που την βάζουν στο hold χωρίς πρόστιμο. Ομίχλη ίσως να μην παίξει, αλλά μπορεί να παίξει καθυστέρηση αναχώρησης για οποιονδήποτε τυχαίο λόγο π.χ. λόγω φόρτου εναέριας κυκλοφορίας. Για να σε καθησυχάσω, οι πιθανότητες αυτές είναι μικρές, ειδικά το πρωί η συντριπτική πλειοψηφία των πτήσεων της Aegean πάει σύμφωνα με το πρόγραμμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Ναι, η αλήθεια είναι ότι στο αεροδρόμιο της Αθήνας δεν σε υποχρεώνουν, εκτός αν είναι καμιά αποσκευή ογκώδης και εμφανώς υπέρβαρη, που την βάζουν στο hold χωρίς πρόστιμο. Ομίχλη ίσως να μην παίξει, αλλά μπορεί να παίξει καθυστέρηση αναχώρησης για οποιονδήποτε τυχαίο λόγο π.χ. λόγω φόρτου εναέριας κυκλοφορίας. Για να σε καθησυχάσω, οι πιθανότητες αυτές είναι μικρές, ειδικά το πρωί η συντριπτική πλειοψηφία των πτήσεων της Aegean πάει σύμφωνα με το πρόγραμμα.
Μου ειναι παγερα αδιαφορο ακομη κι αν διανυκτερευσουμε Στοκχολμη με δικα τους εξοδα κι αποζημιωση. Εως και επιθυμητο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Γιατί άραγε εδώ και αρκετές μέρες που προσπαθώ να αλλάξω κάτι εισιτήρια με μίλια όταν πάω στο τελικό βήμα της πληρωμής βγάζει σφάλμα και το μήνυμα
"Προέκυψε σφάλμα κατά τη διαδικασία της κράτησής σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Τμήμα Κρατήσεων στο +30 210 6261000. ,Σφάλμα (26135)"

Και λέω θα είχε θέμα μια κράτηση αλλά δοκίμασα και σε μια άλλη και το ιδιο σφάλμα. Έχει δοκιμάσει κάποιος να μεταφέρει εξαργυρωμένα εισιτήρια τελευταία;
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
107
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Γιατί άραγε εδώ και αρκετές μέρες που προσπαθώ να αλλάξω κάτι εισιτήρια με μίλια όταν πάω στο τελικό βήμα της πληρωμής βγάζει σφάλμα και το μήνυμα
"Προέκυψε σφάλμα κατά τη διαδικασία της κράτησής σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Τμήμα Κρατήσεων στο +30 210 6261000. ,Σφάλμα (26135)"

Και λέω θα είχε θέμα μια κράτηση αλλά δοκίμασα και σε μια άλλη και το ιδιο σφάλμα. Έχει δοκιμάσει κάποιος να μεταφέρει εξαργυρωμένα εισιτήρια τελευταία;
Μόλις σήμερα άλλαξα εισιτήριο με μίλια και δεν είχα πρόβλημα. Όμως, δεν είχε διαφορά στην τιμή, οπότε δεν χρειαζόταν να πληρώσω κάτι...
 

katerina**

Member
Μηνύματα
16
Likes
15
Γιατί άραγε εδώ και αρκετές μέρες που προσπαθώ να αλλάξω κάτι εισιτήρια με μίλια όταν πάω στο τελικό βήμα της πληρωμής βγάζει σφάλμα και το μήνυμα
"Προέκυψε σφάλμα κατά τη διαδικασία της κράτησής σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Τμήμα Κρατήσεων στο +30 210 6261000. ,Σφάλμα (26135)"

Και λέω θα είχε θέμα μια κράτηση αλλά δοκίμασα και σε μια άλλη και το ιδιο σφάλμα. Έχει δοκιμάσει κάποιος να μεταφέρει εξαργυρωμένα εισιτήρια τελευταία;
Εγώ και μου συνέβη το ίδιο....
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Εγώ και μου συνέβη το ίδιο....
Άρα είναι πρόβλημα που μάλλον δε θα συμβαίνει σε όλους και θα πρέπει να στέλνω screenshot και τέτοια αφού τσακωθω γιατί θα μου λένε ότι σε αυτούς δε φαίνεται να έχει πρόβλημα η αλλαγή.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
243
Likes
121
Με την αναβάθμιση μου σε silver μου έδωσαν και 4 κουπόνια για το lounge. Μου έκανε εντύπωση όμως που γράφει για extra - Schengen lounge . Αυτό άλλαξε πρόσφατα ; Γιατί θυμόμουν ότι παλιότερα ήταν για το εντός Σένγκεν ή και για τα 2.
 

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
Με την αναβάθμιση μου σε silver μου έδωσαν και 4 κουπόνια για το lounge. Μου έκανε εντύπωση όμως που γράφει για extra - Schengen lounge . Αυτό άλλαξε πρόσφατα ; Γιατί θυμόμουν ότι παλιότερα ήταν για το εντός Σένγκεν ή και για τα 2.
Ηταν και για τα 2 παλαιοτερα. Εδω και καποιο καιρο εχουν αφαιρεσει τα κουπονια των silver απο το intra λογω συνωστισμου
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.503
Likes
4.577
Με την αναβάθμιση μου σε silver μου έδωσαν και 4 κουπόνια για το lounge. Μου έκανε εντύπωση όμως που γράφει για extra - Schengen lounge . Αυτό άλλαξε πρόσφατα ; Γιατί θυμόμουν ότι παλιότερα ήταν για το εντός Σένγκεν ή και για τα 2.
Έχει 1.5 χρόνο περίπου αν θυμάμαι καλά. Το εντός Σενγκεν της Αθήνας είναι εκτός
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
561
Likes
955
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
ξερει κανεις αν μπορω εναν λογαριασμο Miles and bonus που εχω συνδεσει ηδη σε ΔΕΗ και πηρα 5.000 μιλια αν μπορω να τον συνδεσω και σε 2ο η 3ο λογαριασμο ΔΕΗ που εκανα συμβολαιο προσφατα λαμβανοντας εκ νεου 5000 μιλια Χ2 κλπ (ειναι σε συγγενικο προσωπο)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.742
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ξερει κανεις αν μπορω εναν λογαριασμο Miles and bonus που εχω συνδεσει ηδη σε ΔΕΗ και πηρα 5.000 μιλια αν μπορω να τον συνδεσω και σε 2ο η 3ο λογαριασμο ΔΕΗ που εκανα συμβολαιο προσφατα λαμβανοντας εκ νεου 5000 μιλια Χ2 κλπ (ειναι σε συγγενικο προσωπο)
Ναι, έχω 4 συνδέσεις ΔΕΗ στο Miles & Bonus μου. Αλλά στο δικό μου όνομα όλες, δεν ξέρω τι παίζει με συγγενικά πρόσωπα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
561
Likes
955
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Ναι, έχω 4 συνδέσεις ΔΕΗ στο Miles & Bonus μου. Αλλά στο δικό μου όνομα όλες, δεν ξέρω τι παίζει με συγγενικά πρόσωπα.
Εννοεις οτι εβαλες την ιδια καρτα Miles and bonus και στις 4 συνδεσεις ΔΕΗ??? Εγω αυτο επιχειρω εδω και καιρο αλλα δεν μπορω να αποσυνδεσω καν τον αριθμο της Καρτας απο το My reward Miles and Bonus ουτε ηλεκτρονικα ουτε και σε εξυπηρετηση πελατων απο τηλεφωνο\!
η υπαλληλος της ΔΕΗ μολις μου ειπε οτι πρεπει να ειναι ο ιδιος ΑΦΜ ΔΕΗ και miles & για να συνδεθει.... οποτε ακυρη η πριμοδοτηση 10.000 απο δυο συνδεσεις συμβολαιων.
Εγω παλι οταν πηρα περσι τους ποντους απο την μια συνδεση που εχω στο ονομα μου αμφιβαλλω αν εγινε απο καπου οποδηποτε διασταυρωση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom