Παρέα για Ταξίδια...

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
ψιτ ξανάρθα για να κανονίσουμε το ταξίδι του Σεπτέμβρη!canf δε φαντάζομαι να με ξέχασες...ε...ξεχνιέμαι εγώ!:haha:

Να δώσουμε το παρόν λέω εγώ.. να δούμε τι θα οργανώσουμε!

Όσο για την Ισπανία, το θέμα των αγγλικών είναι SOS!Θα βρεις σίγουρα δουλειά klaire καθώς αυτοί δεν μιλάνε γριιιιι :bleh: Αν τα βάλουμε κάτω Ιταλοί, Ισπανοί, Γάλλοι, Γερμανοί κτλ δεν μιλάνε αγγλικά λόγω εθνικισμού... εμείς που είμαστε μάγκες :D τα μιλάμε και τα.... γράφουμε! :shock:
Πλάκα πλάκα μόνο οι Σκανδιναβοί τα μιλάνε με ακσαντ :bleh:
Κοίτα μπορείς να δουλέψεις σαν ξεναγός ακόμη ακόμη, ο ξεναγός μιας φίλης που πήγε Βαρκελώνη -και γύρισε με καρδούλες στα μάτια γι' αυτή την πόλη αλλά και με μια βαλίτσα λιγότερη καθότι ολιγοντιςςςςςς ελαφροχέρηδες οι Ισπανοί-δεν είχε σπουδάσει τίποτα, ήξερε αγγλικά κι ισπανικά απλώς.
Οπότε μην απογοητεύεσαι θα βρεις κάτι, προσωπικά δεν θα πήγαινα σε μια χώρα που θα είναι σύντομα σε χειρότερη κατάσταση απο εμάς (ξέρω ξέρω αναρωτιέσαι πως μπορεί κανείς να είναι κάτω απο το μείον άπειρο...χεχε..ήξερα οτι οι μιγαδικοί αριθμοί υπάρχουν στην καθημερινότητα της Ελλαδίτσας μας :bleh::bleh:) αλλά αυτοί οι Λατίνοι σε μάγεψαν κοπελιά :cool: δεν σ'αδικώ!:p
οντως κατα ποσο θα ειναι χειροτερα απο εμας δε ξερω αλλα το οτι με μαγεψε ολη η χωρα αυτο ειναι σιγουρο:clap:....τωρα πλεον δεν ξερω αν θα κανω καν αυτο το βημα γιατι ντρεπομαι που το λεω αλλα μονη μου εγω δεν μπορω να ξεκινησω---οποτε ακυρωνεται το "ονειρο" ή τουλαχιστον αναβαλλεται :(
προς το παρον φευγω για ενα ταξιδακι πορτογαλια να παρω τη δοση μου κ βλεπουμε.:D:D:D
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Γεια χαρά
Αύγουστο πάω προς ΝΑ Ασία, ψήνεται κανείς άλλος?
Ψήνομαι.
Πέσμου σε παρακαλώ μόνο για που ακριβώς αν εχεις ξαναπάει και για πόσο καιρό πάμε?
 

speedbird

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Για καραιβικη κανεις;λεω απο αρχες νοεμβριου η άρχες ιανουαριοu δεν ειμαι σιγουρος για τις ημερομινιες ακομα!αρχικα αγιο μαρτινο και μετεπειτα στα γυρω νησια αν αυτο ειναι εφικτο!ειμαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις βεβαια,αν ψαχνετε και εσεις παρεα για καποιο προορισμο ριξτε ενα μυνημα και αν ειναι βλεπουμε αν μπορουμε:)
 

nikirou73

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ?ΡΩΣΙΑ?ΙΤΑΛΙΑ?ΝΕΑ ΥΟΡ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΡΕΙΟΣ ΠΟΛΟΣ
Τι να κανω βρε παιδια?ξεμεινα απο παρεα,ο καθενας εχει τα δικα του,οποτε,ειπα να δοκιμασω με αυτον τον τροπο...
Αν τα βρουμε εχει καλως,αλλιως,εφυγα κ μονος μου!!!

Ιταλια-Γαλλια-Κινα-Ρωσια,ειναι τα μερη που θα πηγαινα ευχαριστως,αλλα ειμαι ανοιχτος να συζητησουμε ολες τις προτασεις αν και εφοσον υπαρξουν....
 

varosiotis 72

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
δεν διαλέγεις καμμια χώρα που δεν είναι σε εμπόλεμη κατάσταση λέω εγώ!
 

avelon196

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
αα

Εχω παει σε αρκετες,Ταυλανδη,Καμποτζη,Βιετναμ,Λαος,Σρι Λανκα,Ντουμπαι,Βραζιλια,Αργεντινη και αλλες,εχεις καμια καλη προταση? Σκεφτομαι και την Κενυα για Πασχα η Αζερμπαιτζαν Αρμενια.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εχω παει σε αρκετες,Ταυλανδη,Καμποτζη,Βιετναμ,Λαος,Σρι Λανκα,Ντουμπαι,Βραζιλια,Αργεντινη και αλλες,εχεις καμια καλη προταση? Σκεφτομαι και την Κενυα για Πασχα η Αζερμπαιτζαν Αρμενια.
Ενημερωτικά (σε περίπτωση που το λές ώς συνδιασμένο ταξίδι και δεν το γνωρίζεις) το Αζερμπαίτζάν δε συνδιάζεται άμεσα με την Αρμενία. Πρέπει να πάς στο ένα, μετά να πάς σε μιά άλλη χώρα (πχ Γεωργία) και μετά Αρμενία.
Για να μην μπαίνεις στον κόπο, αν το σκέφτεσαι σοβαρά να επιλέξεις ένα εκ των δύο, διάλεξε Αρμενία. Δεν έχω πάει, αλλά το έχω ψάξει. Επίσης, τα αεροπορικά είναι γύρω στα 330? (για τη μία χώρα). Και οι δύο συνδέονται με τη Γεωργία οδικώς, αλλά είναι πολλές ώρες οι διαδρομές... Αυτά!
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
δεν διαλέγεις καμμια χώρα που δεν είναι σε εμπόλεμη κατάσταση λέω εγώ!
για ιορδανια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, που το στηριζεις αυτο που λες.

για αιγυπτο ισως υπαρχει καποιο προβλημα,γιατι απο οτι βλεπουμε αρχισαν παλι οι εντασεις
 

avelon196

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Τοσο νωρις εκλεισες για Ιορδανια? Πασχα και καλοκαιρι μπορω,απο αρχες Ιουλιου και μετα, ειμαι εκπαιδευτικος και ειναι λιγο δυσκολο τωρα, εκτος αν ειναι 5-6 ημερων ταξιδι.Στειλε μου το e-mail σου αν θες.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Τοσο νωρις εκλεισες για Ιορδανια? Πασχα και καλοκαιρι μπορω,απο αρχες Ιουλιου και μετα, ειμαι εκπαιδευτικος και ειναι λιγο δυσκολο τωρα, εκτος αν ειναι 5-6 ημερων ταξιδι.Στειλε μου το e-mail σου αν θες.

Τώρα και ενότητα για γνωριμίες στο travelstories.gr
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.625
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom