Παρέα για Ταξίδια...

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Αχ τα ιδια πανω κατω σκεφτομαι και εγω:(

αντε να παρω αυτο το καταραμενο το πτυχιο και να δω τι θα κανω πια...:(
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
ναι Κλεοπατρα μου ολα ετοιμα ειναι στο μυαλο ομως..χαχαχα...η αποφαση της υλοποιησης μενει....
canf ποτε παιρνεις πτυχιο???αντε με το καλο
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ευελπιστω τον ιουνη ή το αργοτερο τον σεπτεμβρη;)2 μαθηματα μου μενουν...

και εγω σκεφτομαι ισπανια(μιας και ξερω λιγο τη γλωσσα) ή καποια αγγλοφωνη χωρα...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δε θελω να σας απογοητευσω αλλα στην ισπανια ειναι χειροτερα απο μας στο θεμα εργασιας....4 φιλοι ισπανοι φυγαν για γαλλια αγγλια....

canf μην ανχωνεσαι..και εγω που πηρα πτυχιο, προκοπη δεν ειδα!!!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
:lol:καταααλαβα:lol:

μωρε το ξερω πως ενα πτυχιο δεν θα κανει σε κατι διαφορα..απλα πρεπει να κλεισει ενας κυκλος για να ξεκινησει ενας αλλος..

το εχω ακουσει και εγω πως ειναι ασχημα τα πραγματα στην ισπανια..

δυο γνωστοι μου πηγαν και πιασαν δουλεια στην Ιρλανδια:roll:και εκει δε πανε ασχημα τα πραγματα;:shock:τι να πω;οπου φυγει φυγει:roll:
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
παρε με το καλο το πτυχιο---κι οπως λες---ενα κυκλος απλα θα εχει κλεισει...
Το ξερω για την ισπανια και το ποσοστο ανεργιας...σε χωρες κρυες εγω δεν παω με τιποτα...τουλαχιστον για αρχη...θα παω να ξεκινησω με τα μαθηματα κι αν βρω εστω κατι σε καφε οκ...μετα βλεπουμε..αν παλι οχι..μαζευω τα μπογαλακια μου και γυρναω ελλαδα....τι ειχα τι εχασα...μια εμπειρια κερδισα....
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
το καλυτερο σου ευχομαι..

γενικα εχεις ταξιδεψει ισπανια ;
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
4 κι ετοιμαζομαι και γι αλλη μια....κι αυτη τη φορα λεω να βγαλω μονο πηγαινε....να κατσω 2 μηνες και οτι κατσει
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.768
Likes
7.354
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
claire η μόνη δουλειά ( του "ποδαριου" )που ειναι της μοδας στην Ισπανια , ειναι τα πριβε
μαθηματα Αγγλικων σε Ισπανους .
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
το διαβασα και καπου αλλου...αλλα πως?? κατσε να μαθω πρωτα εγω την δικια τους γιατι σε καποια γλωσσα πρεπει να τους τα εξηγω και σιγουρα δε θα ειναι η ελληνικη αυτη....χαχαχαχα...και πρεπει και να δικτυωθεις πρωτα ωστε να κανεις γνωστους τετοιους που να σου προτεινουν κατι τετοιο...για καμια καφετερια σκεφτομουν μπας και
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ψιτ ξανάρθα για να κανονίσουμε το ταξίδι του Σεπτέμβρη!canf δε φαντάζομαι να με ξέχασες...ε...ξεχνιέμαι εγώ!:haha:

Να δώσουμε το παρόν λέω εγώ.. να δούμε τι θα οργανώσουμε!

Όσο για την Ισπανία, το θέμα των αγγλικών είναι SOS!Θα βρεις σίγουρα δουλειά klaire καθώς αυτοί δεν μιλάνε γριιιιι :bleh: Αν τα βάλουμε κάτω Ιταλοί, Ισπανοί, Γάλλοι, Γερμανοί κτλ δεν μιλάνε αγγλικά λόγω εθνικισμού... εμείς που είμαστε μάγκες :D τα μιλάμε και τα.... γράφουμε! :shock:
Πλάκα πλάκα μόνο οι Σκανδιναβοί τα μιλάνε με ακσαντ :bleh:
Κοίτα μπορείς να δουλέψεις σαν ξεναγός ακόμη ακόμη, ο ξεναγός μιας φίλης που πήγε Βαρκελώνη -και γύρισε με καρδούλες στα μάτια γι' αυτή την πόλη αλλά και με μια βαλίτσα λιγότερη καθότι ολιγοντιςςςςςς ελαφροχέρηδες οι Ισπανοί-δεν είχε σπουδάσει τίποτα, ήξερε αγγλικά κι ισπανικά απλώς.
Οπότε μην απογοητεύεσαι θα βρεις κάτι, προσωπικά δεν θα πήγαινα σε μια χώρα που θα είναι σύντομα σε χειρότερη κατάσταση απο εμάς (ξέρω ξέρω αναρωτιέσαι πως μπορεί κανείς να είναι κάτω απο το μείον άπειρο...χεχε..ήξερα οτι οι μιγαδικοί αριθμοί υπάρχουν στην καθημερινότητα της Ελλαδίτσας μας :bleh::bleh:) αλλά αυτοί οι Λατίνοι σε μάγεψαν κοπελιά :cool: δεν σ'αδικώ!:p
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ψιτ ξανάρθα για να κανονίσουμε το ταξίδι του Σεπτέμβρη!canf δε φαντάζομαι να με ξέχασες...ε...ξεχνιέμαι εγώ!:haha:

Να δώσουμε το παρόν λέω εγώ.. να δούμε τι θα οργανώσουμε!
χαχααχ:haha:

αρα υπαρχει προθεση για υλοποιηση εκεινου του σχεδιου μας, ε;:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.579
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom