Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

North66

Member
Μηνύματα
4.355
Likes
5.200
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το νότιο κομμάτι της Τενερίφης είναι μεν πολύ τουριστικό αλλά έχει και τον καλύτερο καιρό αν θέλεις ήλιο και ζεστή. Στο βορρά έχει περισσότερη υγρασία και συννεφιά ακόμα και στο δικό μας καλοκαίρι.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.796
Likes
7.180
Το νότιο κομμάτι της Τενερίφης είναι μεν πολύ τουριστικό αλλά έχει και τον καλύτερο καιρό αν θέλεις ήλιο και ζεστή. Στο βορρά έχει περισσότερη υγρασία και συννεφιά ακόμα και στο δικό μας καλοκαίρι.
Ο νότος της τενεριφης είναι στεγνός χωρίς ίχνος βλάστησης.
Στον βορά οργιάζει γιατί προστατεύεται από τα βουνά. Είναι παράδεισος. θυμίζει λίγο κεντρική Αμερική.
Προτιμώ τον βορά από τον νότο για ολιγοήμερες διακοπές. Έχει άριστες ξενοδοχειακές υποδομές το βόρειο τμήμα.
Για μπάνια παραλία χαλάρωση ποτά και ξενύχτια ούτε καν.
Διπλα στη μασπαλομας.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.504
Likes
9.629
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.502
Likes
4.576
Κάποιος μου σφύριξε ότι επίκειται αλλαγή στους light ναύλους και οι επιβάτες θα δικαιούνται τόσο χειραποσκευή όσο και προσωπικό αντικείμενο - δεν ξέρω αν είναι fake news
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Κάποιος μου σφύριξε ότι επίκειται αλλαγή στους light ναύλους και οι επιβάτες θα δικαιούνται τόσο χειραποσκευή όσο και προσωπικό αντικείμενο - δεν ξέρω αν είναι fake news
Κυκλοφορει εντελως απο στομα σε στομα και δεν θα εμπιστευομουν ανεπιβεβαιωτες πηγες πριν το δω στη σελιδα.
 
Last edited:

fdara

Member
Μηνύματα
21
Likes
29
καλα εγω παντα Light ταξιδευω εξωτερικο και παντα εχω και βαλιτσα και μικρο backpack. Δεν εχουν ελέγξει ΠΟΤΕ. Πανω απο 25 πτησεις. Ισως ειμαι τυχερος αλλα παντα υπολογιζω αν χρειαστει να χωραει το backpack στην βαλιτσα.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.022
Likes
4.689
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Κάποιος μου σφύριξε ότι επίκειται αλλαγή στους light ναύλους και οι επιβάτες θα δικαιούνται τόσο χειραποσκευή όσο και προσωπικό αντικείμενο - δεν ξέρω αν είναι fake news
Πέρα από μια πτήση της Ryanair (Μπέργκαμο - Αθήνα), δεν μου έχει τύχει να κάνουν θέμα το προσωπικό αντικείμενο σε καμία άλλη πτήση. Ακόμη και τότε, είχα τοποθετήσει τη μπανάνα στην τσάντα πλάτης (όπως έκαναν όλοι οι επιβάτες στην πύλη), για να την ξαναβγάλω στο αεροπλάνο. Είναι τελείως κουλό κάτι τέτοιο.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.504
Likes
9.629
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Την προηγούμενη εβδομάδα στη Λήμνο, ζύγιζαν όλες τις χειραποσκευές και ταυτόχρονα έλεγχαν και την κατηγορία του ναύλου.
.... να μην ξεχνάμε όλοι εμείς, και εγώ ανάμεσα μας, υπάρχουν και ειδικά το καλοκαίρι (λόγω θερμοκρασιών) περιορισμοί βάρους (σχέση α/φ με το μήκος του διαδρόμου) σε κάποια αεροδρόμια και αεροσκάφη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.595
Likes
29.733
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως οι ώρες βολικές Πέμπτη απόγευμα εκεί και αναχώρηση Δευτέρα απόγευμα.
Για την επιστροφή κάτι γίνεται, με μια μέρα εργασία από κει. Η αναχώρηση είναι απλά τραγική και απολύτως απαγορευτική, στο μέσο εργάσιμης ημέρας. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από τον τραγικό προγραμματισμό της A3, ασφαλώς και θα πάω με άλλο τρόπο....

Και, ναι, το σκίσατε στο offtopic, οπότε ας το συνεχίσω κι εγώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Κάποιος μου σφύριξε ότι επίκειται αλλαγή στους light ναύλους και οι επιβάτες θα δικαιούνται τόσο χειραποσκευή όσο και προσωπικό αντικείμενο - δεν ξέρω αν είναι fake news
Πηρα τηλ στην Aegean αφου εχουμε ενα εισιτηριο light και ισχυει απο 12 Ιουλιου. Η ενημερωση γινεται προφορικα μεχρι να αρχισει η σχετικη καμπανια. Αδικα σε πηρα απο τα μουτρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.833
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom