Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

tatooine

Member
Μηνύματα
1.796
Likes
7.180
Αρκεί για το νησί 4μερο;
Αν πάμε ως εκεί δεν αξίζει να το συνδιάσουμε κ με άλλα νησιά;
Στις Αζόρες είχαμε πάει σε 2 νησιά κ δεν το μετανιώσαμε.
Εχω κάτσει και δυο βδομάδες στο νησί. Για οποίον θέλει χαλάρωση παράλια διασκέδαση και ελευθερία είναι ότι καλύτερο. Συνδυάζετε με την Τενεριφη και με Φουερτεβεντουρα. Παίρνεις καράβι και πας.
Δεν συγκρίνονται Αζόρες με κανάρια. Καμιά σχέση. Και τα δυο έχουν τις δικές τους ξεχωριστές ομορφιές.
Προσωπικά στις Αζόρες δεν ξανά επέστρεψα και ούτε πρόκειται. Στα κανάρια ξαναπήγα πολλές φορές και θα ξαναπάω.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
280
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εχω κάτσει και δυο βδομάδες στο νησί. Για οποίον θέλει χαλάρωση παράλια διασκέδαση και ελευθερία είναι ότι καλύτερο. Συνδυάζετε με την Τενεριφη και με Φουερτεβεντουρα. Παίρνεις καράβι και πας.
Δεν συγκρίνονται Αζόρες με κανάρια. Καμιά σχέση. Και τα δυο έχουν τις δικές τους ξεχωριστές ομορφιές.
Προσωπικά στις Αζόρες δεν ξανά επέστρεψα και ούτε πρόκειται. Στα κανάρια ξαναπήγα πολλές φορές και θα ξαναπάω.
Έχει ωραίες παραλίες δηλ?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.022
Likes
4.689
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Πολύ καλή είδηση αυτή, όχι τόσο για τα ίδια τα Γκραν Κανάρια, όσο για τα διπλανά Τενερίφη και Φουερτεβεντούρα / Λανθαρότε (πρόλαβε ο tatooine).

Οι Αζόρες μπορεί να μην έχουν ιδιαίτερες παραλίες (απ'όσο γνωρίζω πολλές και από αυτές των Καναρίων είναι τεχνητές), αλλά προσελκύουν πολύ λιγότερο τουρισμό και έχουν πολύ εντονότερη την αίσθηση της απεραντοσύνης του ωκεανού σε σχέση με τα Κανάρια.

Συν ότι ενώ τα Ισπανικά είναι μια από τις πιο αντιπαθητικές γλώσσες, τα Πορτογαλικά μου αρέσουν :haha:
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.796
Likes
7.180
Ποια εποχή είχατε πάει; Επίσης, σκεφτόμουν το Πράσινο Ακρωτήρι. Έχετε εικόνα;; Δεν έχω δει αρκετές αναρτήσεις λίγο που το έψαξα.
Στο πράσινο ακρωτήρι έχει προγραμματισμένο ταξίδι μέλος του φόρουμ, @gioannis13 σίγουρα θα μας πει κάποιες πληροφορίες.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
907
Πάντως οι ώρες βολικές Πέμπτη απόγευμα εκεί και αναχώρηση Δευτέρα απόγευμα. Και σχετικά καλές τιμές έχω βάλει τυχαία 13-17/3/25. Το site της aegean δε λειτουργεί από νωρίς απότε οι νέες πτήσεις μόνο στο skyscanner.
Επίσης και το αμπου ντάμπι Ιανουάριο το δίνει από 160€ πηγαινε έλα. Δε ξέρω βεβαια αν έχει κάποιο promo λόγω νέων προορισμών

Kanaria.JPG
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Οι Αζόρες μπορεί να μην έχουν ιδιαίτερες παραλίες (απ'όσο γνωρίζω πολλές και από αυτές των Καναρίων είναι τεχνητές), αλλά προσελκύουν πολύ λιγότερο τουρισμό και έχουν πολύ εντονότερη την αίσθηση της απεραντοσύνης του ωκεανού σε σχέση με τα Κανάρια.
Ακριβως ετσι μου το μετεφεραν οτι οι παραλιες στα,Καναρια εχουν φερτη αμμο, ενω το ταξιδι εγινε σε θερετρο με μαζικα πακετα για Αγγλους που θελουν ηλιο και all inclusive κανοντας αποβαση, οποτε η εμπειρια ηταν μετριοτατη.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.796
Likes
7.180
Έχει ωραίες παραλίες δηλ?
Αχανείς αμμώδεις παράλιες στον νότιο κομμάτι με πολύ κρύα νερά άλλα μετά από μια δυο μέρες συνηθίζονται. Είναι ένας πολύ αγαπητός προσιτός ευρωπαίκος προορισμός για τον χειμώνα, μένοντας σε ασφαλή ευρωπαία εδάφη από όλες τις απόψεις.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.796
Likes
7.180
Ακριβως ετσι μου το μετεφεραν οτι οι παραλιες στα,Καναρια εχουν φερτη αμμο, ενω το ταξιδι εγινε σε θερετρο με μαζικα πακετα για Αγγλους που θελουν ηλιο και all inclusive κανοντας αποβαση, οποτε η εμπειρια ηταν μετριοτατη.
Νότια Τενεριφη ίσως;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.504
Likes
9.629
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Στο πράσινο ακρωτήρι έχει προγραμματισμένο ταξίδι μέλος του φόρουμ, @gioannis13 σίγουρα θα μας πει κάποιες πληροφορίες.
...., μπράβο, μπράβο σας, στέλνετε τον γέρο να σας πληροφορήσει.....:shark1::sharkisland::surf2::surf1::sub:.... Και φυσικά με Cabo Verde Airlines.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.965
Likes
15.448
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πολύ καλή είδηση αυτή, όχι τόσο για τα ίδια τα Γκραν Κανάρια, όσο για τα διπλανά Τενερίφη και Φουερτεβεντούρα / Λανθαρότε (πρόλαβε ο tatooine).



Συν ότι ενώ τα Ισπανικά είναι μια από τις πιο αντιπαθητικές γλώσσες, τα Πορτογαλικά μου αρέσουν :haha:
Επιτέλους κάποιος το είπε !!

Φίλος είναι αυτή τη στιγμή στα Κανάρια για Τρεκ, κι έχει γοητευτεί. Βρίσκεται La Gomera και προτείνει να αποφύγει κανεις την Τενερίφη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.833
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom