Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Κάποιος μου σφύριξε ότι επίκειται αλλαγή στους light ναύλους και οι επιβάτες θα δικαιούνται τόσο χειραποσκευή όσο και προσωπικό αντικείμενο - δεν ξέρω αν είναι fake news
Παντως παρατηρω πως η διαφορα τιμης αναμεσα σε light και flex αυξηθηκε κι αλλο. Εχει φτασει ναναι σχεδον ιδια με το κοστος που πρεπει να πληρωσεις στο light αν θελεις αλλαγη..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Παντως παρατηρω πως η διαφορα τιμης αναμεσα σε light και flex αυξηθηκε κι αλλο. Εχει φτασει ναναι σχεδον ιδια με το κοστος που πρεπει να πληρωσεις στο light αν θελεις αλλαγη..
Αντικειμενικα ο κυριος λογος για να παρεις flex θα ειναι η συλλογη tier μιλιων για βαθμιδα, οποτε καλα τους κανουν.
Πρεπει να εχει λακισει αρκετος κοσμος προς τη φθηνοτερη sky express για να αναβαθμισουν το light σε ιδιο προιον, βαλιτσακι συν προσωπικο αντικειμενο.
 
Last edited:

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Αντικειμενικα ο κυριος λογος για να παρεις flex θα ειναι η συλλογη tier μιλιων για βαθμιδα, οποτε καλα τους κανουν.
Πρεπει να εχει λακισει αρκετος κοσμος προς τη φθηνοτερη sky express για να αναβαθμισουν το light σε ιδιο προιον, βαλιτσακι συν προσωπικο αντικειμενο.
Δεν αμφιβαλλω. Προσωπικα αγοραζα το 90% των πτησεων μου με αιγαιου flex κυριως γιατι δεν κλεινω τελευταια στιγμη και ηθελα να εχω δωρεαν αλλαγες, για τη βαθμιδα και για την ικανοποιηση με Αιγαιου σε περιπτωσεις που υπηρχε προβλημα. Τελευταιο μηνα οτι εχω κλεισει ειναι με sky... Η μεσαια κατηγορια της sky με 1 δωρεαν αλλαγη μου βγαινει οικονομικοτερη απο τη light της Αιγαιου.. Αν το συγκρινω, δε, με το flex η διαφορα σε aller retour για 2 ατομα μου βγαινει περιπου ιση με την αξια ενος εισιτηριου... Το εχει καβαλησει το καλαμι για τα καλα η αιγαιου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Δεν αμφιβαλλω. Προσωπικα αγοραζα το 90% των πτησεων μου με αιγαιου flex κυριως γιατι δεν κλεινω τελευταια στιγμη και ηθελα να εχω δωρεαν αλλαγες, για τη βαθμιδα και για την ικανοποιηση με Αιγαιου σε περιπτωσεις που υπηρχε προβλημα. Τελευταιο μηνα οτι εχω κλεισει ειναι με sky... Η μεσαια κατηγορια της sky με 1 δωρεαν αλλαγη μου βγαινει οικονομικοτερη απο τη light της Αιγαιου.. Αν το συγκρινω, δε, με το flex η διαφορα σε aller retour για 2 ατομα μου βγαινει περιπου ιση με την αξια ενος εισιτηριου... Το εχει καβαλησει το καλαμι για τα καλα η αιγαιου.
Ποια μεσαια, ποια αλλαγη? Κλεισαμε το joy με ναυλο 9 ευρω +φορους και δεν πεταξαμε. Πηραμε πισω ολους τους φορους χωρις τελος 23 ευρω, χασαμε 9 ευρω.
Στη Sky προτιμω το no show.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
682
Likes
2.805
Ποια μεσαια, ποια αλλαγη? Κλεισαμε το joy με ναυλο 9 ευρω +φορους και δεν πεταξαμε. Πηραμε πισω ολους τους φορους χωρις τελος 23 ευρω, χασαμε 9 ευρω.
Στη Sky προτιμω το no show.
Άμα κάνεις no show (ή αν δεν πάρεις ας πούμε δεύτερο σκέλος σε μια πτήση) σε παίρνουν τηλ; Πρέπει να πάρεις εσύ; Υπάρχει περίπτωση να πέσει ban?
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
933
Likes
2.100
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αντικειμενικα ο κυριος λογος για να παρεις flex θα ειναι η συλλογη tier μιλιων για βαθμιδα, οποτε καλα τους κανουν.
Πρεπει να εχει λακισει αρκετος κοσμος προς τη φθηνοτερη sky express για να αναβαθμισουν το light σε ιδιο προιον, βαλιτσακι συν προσωπικο αντικειμενο.
Τα τελευταία ταξίδια τα έχω κάνει με SKY. Αξιόπιστη και πιο φθηνή. Τα εισιτήρια τα κλείνω συνήθως 5-6 μήνες πριν.
 

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Ποια μεσαια, ποια αλλαγη? Κλεισαμε το joy με ναυλο 9 ευρω +φορους και δεν πεταξαμε. Πηραμε πισω ολους τους φορους χωρις τελος 23 ευρω, χασαμε 9 ευρω.
Στη Sky προτιμω το no show.

Πολύ ενδιαφερον, δεν το ειχα προσεξει καν και μολις το αξιοποιησα. Makes sense.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Το νήμα αναφέρετε σε νέα και πληροφορίες για την αιγαίου, αν θέλουμε να κάνομε πόλεμο για το ποια συμφέρει πιο πολύ η ποια μας αρέσει περισσότερο ας ανοίξει κάποιος σχετικό νήμα,
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
933
Likes
2.100
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Το νήμα αναφέρετε σε νέα και πληροφορίες για την αιγαίου, αν θέλουμε να κάνομε πόλεμο για το ποια συμφέρει πιο πολύ η ποια μας αρέσει περισσότερο ας ανοίξει κάποιος σχετικό νήμα,
Ας μην είμαστε τόσο τυπολάτρες... Να βλέπουμε και την ουσία της πληροφορίας.
 

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Το νήμα αναφέρετε σε νέα και πληροφορίες για την αιγαίου, αν θέλουμε να κάνομε πόλεμο για το ποια συμφέρει πιο πολύ η ποια μας αρέσει περισσότερο ας ανοίξει κάποιος σχετικό νήμα,
Ευχαριστουμε για τη διευκρινηση.
Δεν νομιζω πως συζυταμε για το ποια συμφερει κ ποια οχι. Επεκταθηκε ισως καπως η συζητηση με αφορμη ενδεχομενες αλλαγες στην πολιτικη της Aegean. Συμβαινει.
Παρ ολα αυτα υπαρχουν moderators, αν νομιζουν οτι ειναι ορθοτερο να μπει σε καποιο αλλο νημα μπορουν να το μεταφερουν ή και διαγραψουν. Περι ορέξεως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom