Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

alma

Member
Μηνύματα
3.993
Likes
16.813
Ο καλύτερος ευρωπαϊκός "Καλοκαιρινός" προορισμός στη μέση του χειμώνα για όλες τις τσέπες για όλα τα γούστα.
Μακάρι να μείνει γιατί καμιά φορά βάζει προορισμούς κ μετά τους ακυρώνει...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.802
Likes
7.224
Μακάρι να μείνει γιατί καμιά φορά βάζει προορισμούς κ μετά τους ακυρώνει...
Πιστεύω έχει πολύ ψωμί αυτό ο προορισμός. Τραβάει πολύ κόσμο και ήταν καιρός να μπει στο πρόγραμμα της αιγαίου.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.993
Likes
16.813
Διάβασα Δεύτερα και Πέμπτη από Φεβρουάριο μέχρι Μάιο άλλα δεν έχουν μπει ακόμα για πώληση.
Οι μέρες είναι πολύ κάλες για τετραήμερο.
Αρκεί για το νησί 4μερο;
Αν πάμε ως εκεί δεν αξίζει να το συνδιάσουμε κ με άλλα νησιά;
Στις Αζόρες είχαμε πάει σε 2 νησιά κ δεν το μετανιώσαμε.
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αρκεί για το νησί 4μερο;
Αν πάμε ως εκεί δεν αξίζει να το συνδιάσουμε κ με άλλα νησιά;
Στις Αζόρες είχαμε πάει σε 2 νησιά κ δεν το μετανιώσαμε.
Αζόρες νομίζω είναι ένα ταξίδι μόνο του. Προσωπικά το έχω ψηλά στη λίστα της ευωρπης. Πρέπει να είναι πολύ όμορφα όπως και τα φεροε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Αρκεί για το νησί 4μερο;
Αν πάμε ως εκεί δεν αξίζει να το συνδιάσουμε κ με άλλα νησιά;
Στις Αζόρες είχαμε πάει σε 2 νησιά κ δεν το μετανιώσαμε.
Οι πληροφοριες που εχω απο ατομο του περιβαλλοντος μου ειναι πως ειναι κατωτερος προορισμος, αλλα φυσικα απο περιεργεια θα το δοκιμαζα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.993
Likes
16.813
Οι πληροφοριες που εχω απο ατομο του περιβαλλοντος μου ειναι πως ειναι κατωτερος προορισμος, αλλα φυσικα απο περιεργεια θα το δοκιμαζα.
Κ εγώ τα ίδια ακούω.Πολύ κατώτερος από Αζόρες.

Κ πάλι όμως,δεδομένου πως έχω δει μεγάλο μέρος της Ισπανίας αλλά τίποτα από Κανάρια, θέλω κάποια στιγμή να πάω.
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.993
Likes
16.813
Αζόρες νομίζω είναι ένα ταξίδι μόνο του. Προσωπικά το έχω ψηλά στη λίστα της ευωρπης. Πρέπει να είναι πολύ όμορφα όπως και τα φεροε.
Καλέ εννοείται.Τα έχω γράψει στην ιστορία μου για Αζόρες.Από τα καλύτερα ταξίδια μου.


Πορτογαλία - Ηφαιστειογενείς παράδεισοι καταμεσής του Ατλαντικού

Δεν λέω να συνδιαστούν Αζόρες-Κανάρια ..."Ιεροσυλία" θα ήταν. :haha::haha::haha::haha:


Λέω αφού πας ας Ατλαντικό,μήπως να δεις 2 νησιά του ίδιου συμπλέγματος...2 των Καναρίων...
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Καλέ εννοείται.Τα έχω γράψει στην ιστορία μου για Αζόρες.Από τα καλύτερα ταξίδια μου.


Πορτογαλία - Ηφαιστειογενείς παράδεισοι καταμεσής του Ατλαντικού

Δεν λέω να συνδιαστούν Αζόρες-Κανάρια ..."Ιεροσυλία" θα ήταν. :haha::haha::haha::haha:


Λέω αφού πας ας Ατλαντικό,μήπως να δεις 2 νησιά του ίδιου συμπλέγματος...2 των Καναρίων...
Ποια εποχή είχατε πάει; Επίσης, σκεφτόμουν το Πράσινο Ακρωτήρι. Έχετε εικόνα;; Δεν έχω δει αρκετές αναρτήσεις λίγο που το έψαξα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.993
Likes
16.813
Ποια εποχή είχατε πάει; Επίσης, σκεφτόμουν το Πράσινο Ακρωτήρι. Έχετε εικόνα;; Δεν έχω δει αρκετές αναρτήσεις λίγο που το έψαξα.
Τέλος Δεκεμβρίου-αρχές Ιανουαρίου. Τα λέω στην ιστορία μου...
Κ εμείς σκεφτόμασταν για Πράσινο Ακρωτήρι αλλά κ πανάκριβα έβγαιναν τα εισητήρια κ δεν είχαμε βγάλει άκρη αν θέλει εμβόλια κ τελικά το αφήσαμε.
 
Μηνύματα
808
Likes
706
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Πιστεύω έχει πολύ ψωμί αυτό ο προορισμός. Τραβάει πολύ κόσμο και ήταν καιρός να μπει στο πρόγραμμα της αιγαίου.
Έχοντας πάει ήδη, θα αναφέρω τα παρακάτω σημεία ενδιαφέροντος:
- Ενδιαφέρουσα πόλη το Las Palmas, προφανώς η παραδοσιακή γειτονιά του, ζωντανή, με καλή κουζίνα και μια τεράστια αστική παραλία τη Las Canteras.
- Πολύ αξιόλογη η ανάβαση στο κέντρο του νησιού στις ηφαιστειογενείς κορυφές, με όμορφα χωριά πχ Tejedas και όμορφο φυσικό τοπίο
- Από τις παραλίες, καλές και τεράστιες οι παραλίες του νότιου τμήματος, ειδικά αυτές γύρω στις αμμοθίνες του Maspalomas, το οποίο είναι και ένα ακόμη σημείο ενδιαφέροντος.
- Γενικά, μην περιμένετε ελληνικού τύπου παραλίες, αλλά για μια γρήγορη βουτιά μέσα στον χειμώνα είναι μια χαρά. Η θάλασσα κρύα, είναι ατλαντικός.
- Γενικά, τα παραλιακά τουριστικά χωριά/θέρετρα είναι μαύρα χάλια, με τερατουργήματα apartment blocks σε υπερθετικό βαθμό.
- Το κλίμα ωραίο, με σταθερή θερμοκρασία 25-30 βαθμούς όλο τον χρόνο.
Συνολικά, τα Κανάρια τα θεωρώ μια "εύκολη" και αρκετά προσιτή λύση για winter sun, με καλές υποδομές και πλήθος επιλογών για όλα τα βαλάντια, έως και φθηνά ίσως. Αλλά μην περιμένετε να εντυπωσιαστείτε, ελληνικά νησιά ή Σικελία ή έστω Μαγιόρκα δεν είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom