Μουντιάλ 2010

Traveller

Member
Μηνύματα
3.937
Likes
3.929
Ρε παλλικάρια εσείς παραμυθιάζεστε ότι η Βραζιλία έχει την καλύτερη ομάδα στον κόσμο ότι σκορπίζει παντού και πάντα τον πανικό παίζει το σούπερ ποδόσφαιρο και άλλα ωραία...εγώ απλά σας θυμίζω τις ξεφτύλες σας, γιατί τσαντίζεστε δεν το καταλαβαίνω...


Το 82 πριν χάσει απο την Ιταλία είχε προλάβει να ρίξει 3 τεμάχια στούς αγαπημένους σου(?) και "λαδωμένους" Αργεντίνους,αλλά φυσικά αυτά ειναι λεπτομέρεις για σένα..
Το λάδωμα όπως το λες έγινε το 78 και όχι το 82... και για να τελειώνει η κλάψα σας γιαυτό το παραμύθι... το ξέρετε πιστεύω πως έγινε παιχνίδι ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ εκείνο το mundial και ήρθε 0-0... αν λοιπόν είχατε την υπερομάδα γιατί δεν την κερδίσατε την Αργεντινή να πάτε εσείς τελικό? Γιατί παλλικάρια μου?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
dik-7 και fotast...μην επιμένετε,άδικος κόπος,δεν γνωρίζετε περί "επιλεκτικής μνήμης";
Εδώ κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτι νύχτα είναι όταν ανατέλλει ο ήλιος.Δεν έχει νόημα να ασχολείστε...στου κουφού την πόρτα.....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ρε παλλικάρια εσείς παραμυθιάζεστε ότι η Βραζιλία έχει την καλύτερη ομάδα στον κόσμο ότι σκορπίζει παντού και πάντα τον πανικό παίζει το σούπερ ποδόσφαιρο και άλλα ωραία...εγώ απλά σας θυμίζω τις ξεφτύλες σας, γιατί τσαντίζεστε δεν το καταλαβαίνω...




Το λάδωμα όπως το λες έγινε το 78 και όχι το 82... και για να τελειώνει η κλάψα σας γιαυτό το παραμύθι... το ξέρετε πιστεύω πως έγινε παιχνίδι ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ εκείνο το mundial και ήρθε 0-0... αν λοιπόν είχατε την υπερομάδα γιατί δεν την κερδίσατε την Αργεντινή να πάτε εσείς τελικό? Γιατί παλλικάρια μου?
Αν εσύ πιστεύεις ότι η ομάδα με τα περισσότερα τρόπαια, νίκες και γκολ σε μουντιαλ δεν είναι διαχρονικά η καλύτερη ομάδα στον κόσμο, πάω πάσο.
Και μην ξεχνάμε είανι η μόνη ομάδα που έχει προκριθεί σε όλες τις τελικές φάσεις.
Δηλαδή για σένα ποια είναι συνολικά η ακλυτερη ομάδα στην ιστορία του ποδοσφαίρου και με ποια κριτήρια;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.581
Likes
14.742
Το λάδωμα όπως το λες έγινε το 78 και όχι το 82... και για να τελειώνει η κλάψα σας γιαυτό το παραμύθι... το ξέρετε πιστεύω πως έγινε παιχνίδι ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ εκείνο το mundial και ήρθε 0-0... αν λοιπόν είχατε την υπερομάδα γιατί δεν την κερδίσατε την Αργεντινή να πάτε εσείς τελικό? Γιατί παλλικάρια μου?
Το "λαδωμένος" πήγαινε στο λαδωμένο μαλλί μαζι με το στυλάκι του αδικημένου απο το κατεστημένο γιατί δήθεν ειναι επαναστάτες(γιαλαντζί φυσικά).
Αν αρχίσουμε να γράφουμε για το 78 και πως έχασε η Ολλανδία δεν τελειώνουμε ούτε αύριο.Αλλα το 78 το κατεστημένο δεν υπήρχε για τους ψευτο-επαναστάτες μας Αργεντίνους.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επίσης πρέπει να καταλάβουμε και να πειστούμε-επιτέλους-ΟΛΟΙ,οτι η Βραζιλία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Μάλλον γιατί δεν κατέκτησε ΟΛΕΣ τις διοργανώσεις στις οποίες συμμετείχε αλλά ΜΟΝΟ 5...μα πόσο άχρηστοι και ανίκανοι είναι αυτοί οι καριόκας!!!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το γκολ των Ισπανών είναι οφσαιντ.
Κάντε ένα pause στο 27'' του βίντεο και θα το δείτε
 
Last edited by a moderator:

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Μη λεμε οτι θελουμε! Ακομα κι εγω το εχω μαθει το offside!
το λεει και η wikipedia
Για να παραβεί ένας παίκτης τον κανονισμό, πρέπει να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ όταν ακουμπάει ή κάνει πάσα συμπαίκτης του. Αν τρέξει από θέση που δεν είναι οφσάιντ σε μία θέση οφσάιντ αφού ο συμπαίκτης του κάνει πάσα ή ακουμπήσει την μπάλα και με αυτή την επαφή φτάσει σε αυτόν, τότε δεν υπάρχει παράβαση του κανονισμού.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
πολυ οριακο και η αμφιβολια παει με τον επιτιθεμενο.το αστειο ειναι οτι δεν σταματησαν το βιντεο κατα την διαρκεια του αγωνα μετα τα χτεσινα οργια.
σκεφτηκαν αφου θα κανουμε τα οργια τουλαχιστον να τα βλεπουν μετα τον αγωνα και οχι live.
παντως πολυ δυσκολα μπορει να κερδισει κανεις την ισπανια ,μονο με κανενα 0-0 και πεναλντι μπορει να την πεταξει κανεις εξω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.491
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά είναι πολύ οριακή η σημερινή φάση, δεν έχει καμία σχέση με τα εξώφθαλμα που έγιναν τις προηγούμενες μέρες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οριακό μεν οφσαιντ δε.
Δείτε σε αυτό το βίντεο την 3d ανάλυση και διαπιστώστε ότι ο Βίγια είναι 22cm μπροστά.
Επίσης φαίνεται καθαρά η λάθος θέση του επόπτη που για αυτό το λόγο δεν το είδε.

Είναι πολύ καλό δείτε το



muya τώρα πείστηκες;;;
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.491
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Απλά εγώ νιώθω ότι τέτοιες και τόσο οριακές φάσεις δεν έχει νόημα να τις χιλιοαναλύουμε, είναι μέσα στο παιχνίδι.

Τα προχτεσινά βέβαια με τον άλλον να σκοράρει από θέση... σεντερ μπακ.... :haha:
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
muya τώρα πείστηκες;;;
Τωρα μπερδευτηκα! :) (μαθαινω ακομα, ε;)
Αυτες τις αναλυσεις 3d δεν τις δειχνουν εδω!
Εγω ελεγα πριν για τη στιγμη που εφυγε η μπαλα απο τον Ινιεστα, μετα ειδα οτι την ακουμπαει και λιγο ο Τσαβι, μου φαινεται πολυ οριακο αλλα... δε ξερω...

Παντως στο δευτερο ημιχρονο η Ισπανια ηταν πολυ καλη και αντε ετσι μπορει να φτασει μεχρι τα ημιτελικα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.648
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom