Μουντιάλ 2010

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.491
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μαζί με τον πωλ το χταπόδι κι'εγώ, Γερμανία βλέπω όπως είπα all the way μέχρι το τέλος.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εκπληκτική σοφιστία... τι πάει να πει ποιά είναι η καλύτερη διαχρονικά ομάδα?

Την δεκαετία του 30 ήταν η Ιταλία,του πενήντα ήταν η Ουγγαρία που δεν πήρε ποτέ κανένα κύπελλο, του 60 ήταν πολλές, του 70 ήταν η Ολλανδία που επίσης δεν πήρε κανένα κύπελλο, του 80 η Γερμανία... το ίδιο ισχύει και στην Ελλάδα... Ολυμπιακός είμαι, αλλά δεν μπορώ να σου πω ότι το 85 - 95 τότε που μαζεύαμε φάπες από τον κάθε πικραμένο ο Ολυμπιακός ήταν η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας γιατί θα με πάρουν με τα λεμόνια... από που κι ως που καλύτερη ομάδα είναι αυτή που πάντα παίρνει τρόπαια... θα μας τρελλάνετε τελείως...

Και για να τελειώνει το θέμα με την Βραζιλία εδώ... η Βραζιλία πραγματικά μεγάλη ομάδα είχε μόνο 2 φορές... Το 1958 και το 1970... όσο και να ουρλιάζετε και να χτυπιόσαστε αυτή είναι η μοναδική αλήθεια... επίσης τα στραπάτσα που έχει πάθει η "καλύτερη" ας γελάσω, ομάδα του κόσμου είναι μνημειώδη, μην τα ξαναλέμε για τις κηδείες, τις αυτοκτονίες και τις τριάρες... κατεβείτε λοιπόν από το καλάμι και κυττάξτε πως θα ξεμπερδέψετε με την Ολλανδία γιατί δεν σας βλέπω καλά... α και να χαρείτε αν, λέμε αν, η ομαδάρα σας αποκλειστεί μην αρχίσετε πάλι τα ίδια με τα κλάματα και τις αυτοκτονίες... νισάφι πια...
Κοίταξε δεν είμαι και κανένας παρανοικος που ισχυρίζεται ότι η Βραζιλία σε κάθε Μουντιαλ είναι η καλύτερη ομάδα και παίζει την καλύτερη μπάλα. Συμφωνώ ότι κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί σπουδαίες ομάδες που δεν πήραν κανένα τρόπαιο.
Αλλά αν το δεις αντικειμενικά η ομάδα που έχει τα περισσότερα τρόπαια, νίκες και γκολ σε 80 χρόνια ιστορίας του θεσμού δικαιούται τον τίτλο της κορυφαίας εθνικής ομάδας. Δηλαδή εσύ αν δεν σου έδιναν την επιλογή να ψηφίσεις ανά δεκαετία, αλλά σου έθεταν το ερώτημα ποια είναι συνολικά η κορυφαία ομάδα στον θεσμό ποια θα διάλεγες;
Για να μην πάω στα εγχώρια και παρεξηγηθώ στην Ισπανία όσο και αν δεν μου αρέσει κορυφαία ομάδα συνολικά είναι η Ρεάλ και όχι η αγαπημένη μου Μπαρτσα. Πως να το κάνουμε, η ιστορία καταγράφει νίκες και κούπες.


Και κάτι ασχετο με το παραπάνω θέμα.
Μήπως θα πρέπει επιτέλους να αλλάξει ο χρόνος διεξαγωγής των αγώνων και να μετατεθεί στις αρχές Σεπτέμβρη, γιατί το μόνο που βλέπουμε είναι κουρασμένους και ξεζουμισμένους παίκτες (ιδίως όσοι αγωνίζονται σε κορυφαίες ομάδες και στο Τσάμπιονς Λιγκ).
Το φετινό Μουντιάλ ειναι το χειρότερο απ' όσα θυμάμαι.
Και εγώ θα γούσταρα πολύ τελικό Αργεντινή-Βραζιλία, αλλά δεν το βλέπω
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Για να μην πάω στα εγχώρια και παρεξηγηθώ στην Ισπανία όσο και αν δεν μου αρέσει κορυφαία ομάδα συνολικά είναι η Ρεάλ και όχι η αγαπημένη μου Μπαρτσα. Πως να το κάνουμε, η ιστορία καταγράφει νίκες και κούπες.


Να πας...και να παρεξηγηθείς!!!!
Γιατί σύμφωνα με τα έγκριτα λεγόμενα ο Ολυμπιακός της τελευταίας 10ετίας ΔΕΝ είναι η καλύτερη ομάδα (καλά έχουμε τρελό γέλιο):haha::haha::haha:
Πιστεύω οτι οι ασυναρτησίες πρέπει πια να λήξουν και να πειστούμε πλέον στο ότι η Βραζιλία δεν είναι μεγάλη ομάδα,στο οτι κάποιοι είναι άντρες,στο ότι η νύχτα είναι μέρα και άλλα....
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Παρακαλω πολυ, οχι αλλα οφ τοπικ ποστ, οι διαφορες ( αν υπαρχουν ) μπορουν να λυθουν μεσω πιεμ!
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Ελλάδα 2004-2005 Euro , Eurovision

Γερμανία 2010 Eurovision - Mundial

Η Γερμανία θα νικήσει παιδιά....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.598
Likes
29.750
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τα γραπτά μένουν ......
Κοντά είναι το Σάββατο....
Ελπίζω ο χοντρός να έχει κλείσει εισιτήρια με την Κυριακάτικη πτήση της Aerolineas για το Buenos, γιατί εξαντλούνται... Σχεδόν 1700 ευρώ έχει φτάσει το ένα! Και δεν έχει λεφτά για πέταμα το ΔΝΤ....
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
96
Δεν ήξερα πως οι μπουρζουά μπερδεύουν το ποδόσφαιρο με το γκολφ και εκφέρουν γνώμη για το άθλημα του λαού !!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στην Αργεντινη παντως το αθλημα των μπουρζουα ειναι κυριως το πολο και δευτερευοντως το γκολφ!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οπα για δειτε εδω!!:shock::shock::shock::shock:



ΣOΚ : Σε ορυχεία θα στείλουν τους παίκτες της Β. Κορέας;



ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ;

Η είδηση αυτή κυκλοφορεί τις τελευταίες ώρες και αν ισχύει μιλάμε για την απόλυτη παράνοια. Λέγεται λοιπόν οτι ο ηγέτης της Β. Κορέας αποφάσισε οι παίκτες της ομάδας του μουντιάλ που δεν πήγαν καθόλου καλά να τιμωρηθούν με το να πάνε να δουλέψουν σε ορυχεία. Είπε συγκεκριμένα πως...




αν κέρδιζαν θα έπαιρναν σπίτια, τιμές κλπ. Απο τη στιγμή που έχασαν πρέπει να γινει κάτι αντίστοιχο

Πηγη troktiko
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
7.001
Likes
20.155
Κάπου άκουσα ότι την, ήπια ομολογουμένως, τιμωρία των παικτών-προδοτών την εισηγήθηκε στο Μεγάλο Ηγέτη κάποιος Traveller....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.641
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom