Γαλλία Μεταφορα λαδοτυροτενεκεδων

paefstra

Member
Μηνύματα
13.668
Likes
43.919
Πάντως, με 300 ευρώ βγάζει σε έναν απο μας το εισιτήριο και του τα πάμε στη βαλίτσα μας :xmas_mrgreen:
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάντως, με 300 ευρώ βγάζει σε έναν απο μας το εισιτήριο και του τα πάμε στη βαλίτσα μας :xmas_mrgreen:
Εγώ προσφέρομαι πάντως....!!!!!!!!!!!!:xmas_biggrin:
και αν θες σου κάνω δώρο άλλο ένα τενεκέ με λάδι από την κρήτη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.668
Likes
43.919
Εγώ προσφέρομαι πάντως....!!!!!!!!!!!!:xmas_biggrin:
και αν θες σου κάνω δώρο άλλο ένα τενεκέ με λάδι από την κρήτη
Ωραία, θα γίνει πλειοδοτικός διαγωνισμός, απ' ευθείας ανάθεση ή κατά σειρά προτεραιότητας;
(πρόλαβα πρώτη, εντάξει; Λάδι δεν παράγω.)
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ωραία, θα γίνει πλειοδοτικός διαγωνισμός, απ' ευθείας ανάθεση ή κατά σειρά προτεραιότητας;
(πρόλαβα πρώτη, εντάξει; Λάδι δεν παράγω.)
Ωραία, ας αποφασίσει ο τριπάκιας... τριπακια, την paefstra χωρίς λάδι ή εμένα μαζί με έναν τενεκέ φρέσκο ελαιόλαδο, πικοιλία Κορωνέικη από την κρήτη?:xmas_lol:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Υπάρχει (υπήρχε για την ακρίβεια) και στο Παρίσι κοντά στη place d' Italie ένας Έλληνας που πωλούσε χονδρική λάδι, φέτα(δωδώνη), ελιες, κονσέρβες και τέτοια αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζει τώρα.....

ΥΓ..Οι παραγωγοί λαδιού του φόρουμ σε τι τιμές πωλούν;;για να ακούσω..όχι τίποτε άλλο αλλά πρέπει να κάνω και γω τιμολόγηση..:xmas_mrgreen:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.510
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ρε παιδιά ο άνθρωπος θέλει να στείλει λάδι παραγωγής του κι εσείς του λέτε για κονσέρβες,Δωδώνη και λοιπά τυποποιημένα;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είναι γιατί δεν έχεις δοκιμάσει λαδοτύρι Χαλκιδικής! :haha:

tripakias, sorry για το off topic. Αυτός που μας κανόνισε τη μεταφορά πήρε ένα χιλιάρικο για ένα σχεδόν γεμάτο φορτηγό από Φρανκφούρτη αλλά, απ' ότι μου λέει ο συνάδελφος, μόνο με Γερμανία συνεργάζεται. Εν πάση περιπτώσει, ψάχνω το τηλ. του anyway μήπως έχει και άλλες άκρες και όταν το βρω θα το ανεβάσω.
Απολαμβανω ιδιαιτερα οταν η συζητηση ξεφευγει ευχαριστα απο τον σκληρο πυρηνα του θεματος. Οποτε σορι και συγνωμη για οφφ τοπικ ποστ ειναι περιττα.

να σου πω ρε τριπάκια, δε παίζει να αγοράσεις φθηνό λάδι στην Γαλλία ελληνικό; Εγώ πχ στην Πολωνία σκάω 20 ευρώ για τενεκέ 5 λίτρα ελληνικό λάδι
Δυστυχως Θαναση δεν νομιζω απ' οτι μου εχουν πει. Το φθηνοτερο ελληνικο εξαιρετικα παρθενο που ειναι αμφιβολου προελευσης παιζει γυρω στα 6 ευρω το μισο λιτρο.

Υπάρχει (υπήρχε για την ακρίβεια) και στο Παρίσι κοντά στη place d' Italie ένας Έλληνας που πωλούσε χονδρική λάδι, φέτα(δωδώνη), ελιες, κονσέρβες και τέτοια αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζει τώρα.....

ΥΓ..Οι παραγωγοί λαδιού του φόρουμ σε τι τιμές πωλούν;;για να ακούσω..όχι τίποτε άλλο αλλά πρέπει να κάνω και γω τιμολόγηση..:xmas_mrgreen:
Χρηστο αν μπορεις να μαθεις δ/νση η επωνυμια θα σου ημουν υποχρεος.

Εδω πουλουν το λαδι γυρω στα 4-4,5 το λιτρο.

Ρε παιδιά ο άνθρωπος θέλει να στείλει λάδι παραγωγής του κι εσείς του λέτε για κονσέρβες,Δωδώνη και λοιπά τυποποιημένα;
Αυτο θα 'ταν ευχης εργον. Δεν με χαλαει ομως και η Δωδωνη απο την απαισια Salakis
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ο,τι εχω ψαξει μεχρι στιγμης ειναι απλησιαστο ως προς την τιμη. Περα απο τη λυση να μπουν σαν αποσκευες με την πτηση που ειναι καπως υποφερτη.
Θα στειλω και σ' αυτους αιτημα να δω τι θα μου απαντησουν.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το λάδι που βρίσκω στην πολωνία είναι (5 l)

Phileos 26 euro

Sitia 0.3 40 euro

Latzimas 27 euro

Crete Gold 26 euro

κάθε μέρα, από την Κρακοβία φεύγει κάποιο πούλμαν για Παρίσι ή Μεταφορική, αν θες μπορώ να ρωτίσω πόσο πάει το μαλί (να φανταστείς δέμα 50 κιλών από Αθήνα για Κρακοβία κάνει 30 ευρώ ;) )
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
από οτι κατάλαβα θέλει να πάρει το δικό του λάδι παραγωγής του....τι στο καλό μαζευε τις ελιές !!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ε και πάλι, ποιο φθηνό θα του βγει να το στείλει πολωνία, να τα πάρω και να του τα στείλω. όλο το κόστος θα βγει κοντά στα 60 ευρώ άντε 100 μαξ (για 30 με 40 κιλά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.501
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom