Γαλλία Μεταφορα λαδοτυροτενεκεδων

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Ε αφου μου ζητησανε τη διευθυνση για να μου πουνε ακριβως ποσο θα στοιχισει.

Θα κοιταξω παντως και αυτο που εστειλες αυριο το πρωι και θα ποσταρω την τιμη που θα μου πουνε.
Παντως για βερολινο,που ηρθανε πηρανε κυριολεκτικα το σπιτι και το μετεφεραν πηρανε 6000.
Αλλα δεν εκανα τιποτα εγω,ηρθαν το συσκευασανε και τα ξαναβγαλανε εκει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
tripakias, τις προάλλες φέραμε βιβλιοθήκη (μιλάμε για πολλά βιβλία) από Γερμανία. Δεν είμαι σίγουρος για την τιμή, πάντως δεν ήταν πολλά, θα ρωτήσω αύριο το πρωί στο γραφείο και θα ποστάρω το όνομα της μεταφορικής κλπ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.749
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γιατί κάθε φορά που βλέπω αυτό το θέμα μου ανοίγει η όρεξη για λαδοτύρι Μυτιλήνης?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γιατί κάθε φορά που βλέπω αυτό το θέμα μου ανοίγει η όρεξη για λαδοτύρι Μυτιλήνης?
Είναι γιατί δεν έχεις δοκιμάσει λαδοτύρι Χαλκιδικής! :haha:

tripakias, sorry για το off topic. Αυτός που μας κανόνισε τη μεταφορά πήρε ένα χιλιάρικο για ένα σχεδόν γεμάτο φορτηγό από Φρανκφούρτη αλλά, απ' ότι μου λέει ο συνάδελφος, μόνο με Γερμανία συνεργάζεται. Εν πάση περιπτώσει, ψάχνω το τηλ. του anyway μήπως έχει και άλλες άκρες και όταν το βρω θα το ανεβάσω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.874
Likes
16.329
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ προ διμήνου έφερα εμπορεύματα από Ιταλία (Μπολόνια) οδικώς, 1 παλέτα 450 κιλά 1,5 κυβικό και πλήρωσα τελική τιμή με φπα 190 ευρώ.εάν ενδιαφέρει μπορώ να συνεχίσω σε παράθεση τηλεφώνων και λοιπών στοιχείων.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Συμφωνώ με renata! Αν θέλεις, ρώτα εδώ: Untitled Document
Μέχρι προσφάτως πήγαινε στο Παρίσι, αν έχει αλλάξει κάτι πλέον όμως...θα σου πούνε.
Λοιπον μιλησα μαζι τους.Αρχικα να πω οτι η παραπανω εταιρεια στελνει μονο τροφιμα και οχι αλλα ειδη,οπως τηλεορασεις,υπολογιστες κτλ.

Για Λονδινο θελουν 290 ευρω για την παλετα,η οποια ειναι 1.20Χ1.80 και βγαινει μεχρι 750 κιλα.Αλλα ειτε στειλεις 10 κιλα ειτε 750 η τιμη ειναι ιδια.
Αλλα οπως μου ειπανε πρεπει να τα στειλω εγω στη θεσσαλονικη και οτι στο Λονδινο δεν τα στελνουν στο σπιτι αλλα σε καποια κεντρικη αποθηκη στο Dover και απο εκει θα πρεπει να συνεννοηθω με καποια αποθηκη κοντα στο σπιτι στο Λονδινο,ωστε να τα στειλουν απο το Dover εκει και μετα να παω να τα παρω.

Και οπως ειναι λογικο το κοστος θα ανεβει και αλλο,περα απο τα 290 ευρω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.516
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάντως το'χω πάρει πολύ πατριωτικά το ζήτημα και θα στεναχωρηθώ αν τελικά δε τα καταφέρει ο τριπάκιας
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να σου πω ρε τριπάκια, δε παίζει να αγοράσεις φθηνό λάδι στην Γαλλία ελληνικό; Εγώ πχ στην Πολωνία σκάω 20 ευρώ για τενεκέ 5 λίτρα ελληνικό λάδι
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
να σου πω ρε τριπάκια, δε παίζει να αγοράσεις φθηνό λάδι στην Γαλλία ελληνικό; Εγώ πχ στην Πολωνία σκάω 20 ευρώ για τενεκέ 5 λίτρα ελληνικό λάδι
Ο άνθρωπος μάζευε τόσες μέρες ελιές και θα πάει να αγοράσει λάδι και μάλιστα από τη Γαλλία?:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.523
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom