Ηνωμένο Βασίλειο Εντυπώσεις απ'το λαμπρό Λονδίνο!

depy!!!

Member
Μηνύματα
767
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
ευγενεια??? που?? μονο οι μεγαλοι σε ηλικια. οι αλλοι..... αστα.......

Πουθενά αλλού δεν μου έχει συμβεί ο υπάλληλος στο σούπερ μάρκετ που ρωτήσαμε εαν έχει μετατροπέα για τη μπρίζα -καλά το λέω;- μόνο και μόνο για να μας εξυπηρετήσει να έρθει μαζί μας μια απόσταση 300 -400 μέτρα για να μας δείξει το κατάστημα που θα μπορούσαμε να το βρούμε.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.883
Likes
9.905
Ελλάδα είναι αυτό ακριβώς που γίνεται στο παρόν θέμα,να λέει κάποιος την άποψη του και να τρέχουν οι άλλοι να του την αλλάξουν.Τελικά όσο και να ταξιδέψει κανείς...

Aγαπητέ, κανένος τη γνώμη δεν πάμε να αλλάξουμε... τη δική μας εκφράζουμε... απλά χρησιμοποιούμε αγγλική πομπώδη ειρωνία...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πως το λεει ο mod; I love irony? Ε, αυτο!

Αμα θες σβησε με κι εσυ τωρα:bleh:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μπα δε μου πάει η καρδιά...

Αλλά ας μην ξεφύγουμε άλλο...
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ελλάδα είναι αυτό ακριβώς που γίνεται στο παρόν θέμα, κάποιος εκφράζει τη γνώμη του παραθέτοντας λάθος στοιχεία και όταν άλλοι επιχειρηματολογούν θεωρούνται δογματικοί. Τελικά όσα φόρουμ και να διαβάσει κανείς..
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Με αυτα που γραφεις αρχιζω να πιστευω πως τελικα οντως πηγες στο Λοδινο και οχι στο Λονδινο.
tripakia με πέθανες όμως!!!! έλιωσα!!!
manelaki.....συμφωνώ στα περισσοτερα...αφού με αυτά που λες αναρωτιέμαι μήπως πήγαμε μαζί και δεν το κατάλαβα!!!!! Για να μην αρχίσω να πλατιάζω με τα άλλα...ας αναφερθώ για αρχή μόνο στο θέατρο!!!! Κι εμείς αυτό είδαμε!!!!στο her majesty's theater!!!!! Και ξετρελάθηκα με τη μουσική, το τραγούδι....τα σκηνικά που ήταν φοβερά.....και φυσικά τα κουστούμια!!! Χώρια και που με το συγκεκριμένο έργο έχω και έναν ιδιαίτερο έρωτα....οπότε είμαι και αυστηρή κριτής αλλά τρελάθηκα!!! Για να μην σου πω πως στο τέλος θα με πιαναν και τα κλάματα!!!! Portobello τέλεια???? αχ....πότε πήγατε είπαμε?
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
αααα και κάτι άλλο!!!!!! Ζηλεύω!!!! Εγώ δεν μπόρεσα να φωτιογραφίσω τον chip τόσο καλά στημένο!!!! Σε προφίλ τον έπιασα!!!! Θα στην κλέψω μου φαίνεται!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
αααα και κάτι άλλο!!!!!! Ζηλεύω!!!! Εγώ δεν μπόρεσα να φωτιογραφίσω τον chip τόσο καλά στημένο!!!! Σε προφίλ τον έπιασα!!!! Θα στην κλέψω μου φαίνεται!!!
Νο problem... ;)

Portobello τέλεια???? αχ....πότε πήγατε είπαμε?
Πηγαμε Κυριακη πρωι στο Notting Hill. Σαββατο γινεται ο χαμος
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ελλάδα είναι αυτό ακριβώς που γίνεται στο παρόν θέμα, κάποιος εκφράζει τη γνώμη του παραθέτοντας λάθος στοιχεία και όταν άλλοι επιχειρηματολογούν θεωρούνται δογματικοί. Τελικά όσα φόρουμ και να διαβάσει κανείς..
Τελικά,θα μου ανακινήσετε το ενδιαφέρον να πάω Λονδίνο να δω τι γνώμη θ'αποκομίσω κι εγώ.:):):).

Και εν προκειμένω,ο καθένας έχει το γούστο του.Δεν υπάρχει λάθος ή σωστό.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συμφωνώ απόλυτα. Και μένα έχει τύχει να μη μου αρέσουν πόλεις/πράγματα που γενικά αγαπούν πολλοί. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πχ η Ρώμη είναι βρώμικη επειδή εγώ είδα κάποια σκουπίδια όταν πήγα. Αυτό εννοώ. (Η Ρώμη τυχαίο παράδειγμα)
Να πάς! Και να μας φέρεις και φωτογραφίες :)
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Εξαιρετικό το άρθρο σου!! Το λάτρεψα! :) Πέρσυ τέτοια εποχή πήγα πρώτη φορά Λονδίνο και πάνω κάτω στα περισσότερα που είπες συμφωνώ απόλυτα. Λες και τα έγραφα εγώ.. Κανονίζω να ξαναπάω μάλλον! Αλλά αυτή τη φορά με τόσες φορές που το έχω διαβάσει εδώ πέρα, το πήρα απόφαση. Θα πάω σε θέατρο!!! Οπότε, έχουμε και λέμε: 1.πως μπορώ να κλείσω εισιτήρια για θέατρο στο Λονδίνο και 2.τι dress-code παίζει με τα θέατρα; (όπως καταλαβαίνεις δεν πηγαίνω ούτε στην Ελλάδα σε θέατρο) :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.341
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom