Ηνωμένο Βασίλειο Εντυπώσεις απ'το λαμπρό Λονδίνο!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ευγενεια??? που?? μονο οι μεγαλοι σε ηλικια. οι αλλοι..... αστα.......

Βρεανικο Μουσειο?? καθε αλλο παρα Βρετανικο δεν ειναι. ελληνικα κ εγυπτιακα ολο το μοσειο.

tube?? που ηταν μεσα στην βρωμα?? που τα εισητηρια τους κοστιζουνε μια περιουσια?? που το βραδυ τα ποντκακια κανανε βολτιτσες παντου κ τα φωτογραφιζαμε? που δεν ειχε πουθενα κυλιωμενες?

2οροφο λεοφορειακι?? Big Bus?? ενα θα σου πω το πλρωσαμε 2 μερες και το πηραμε μια φορα το πρωτο πρωινο και καναμε 2 ωρες μεχρι την Τραφαλγκαρ. αποσταση 3 χμ. Το ξαναπηραμε το απογ της επομενης μερας και καναμε απο Big ben μεχρι την London Bridge 3 ωρες. Αηδια. τζαμπα το πληρωσαμε.

Κινηση?? μετα λεμε για την Αθηνα και την Θεσσαλονικη.

Αγγλοι?? δεν εβλεπες και πολλους. οι περισσοτεροι ηταν ξενοι. κινεζοι, ινδοι, πακιστανο, αφρκανοι, ελληνες, ιταλοι, ιρλανδοι. δεν εβλεπεσ και πολλους αγγλους κ δεν τους ξεχωριζες.

ακριβεια....... αστα...... να μην πω για τα βρωμοξενοδοχεια τους και τα εισητηρια τους στις μεταορεσ τους... φωτια.....

οσο για ψωνια..... οτι και στην Ελλαδα και ακριβως ιδιες τμες...... σε ολα. ρουχα, παπουτσια, καλλυντικα.
Σ'αλλη πολη πηγα εγω;;;;:shock:

Ολοι μου φανηκαν ευγενεστατοι και γλυκυτατοι. Και δε κανω πλακα. Με το χαμογελο μου εξηγουν ο,τι χρειαζομουν. Και μη τρελαθουμε! Εδω στο μετρο εισαι και ερχεται η αλλη να σε σπρωξει αν ειναι δυνατον να σε πεταξει κατω για να μπει πρωτη !

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ειχε εκθεματα της αγγλιας αλλα αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι ειναι ενα ενδιαφερον μουσειο με εκθεματα απ'ολο το κοσμο!

Tube! Προσωπικα μου αρεσε. Δε με ενοχλησε που ηταν βρωμικο αν και δε μου φανηκε εντονα. Προτιμω να'χει κανα σκουπιδακι κατω παρα να μη μπορω να αναπνευσω απ'τη βρωμα!!!! Κυλιομενες ειχε. Ανεβηκα πολλες σκαλες με τα ποδια αλλα σε καποια σημεια που ηταν πολλες οι σκαλες ειχε κυλιομενες. Το μετρο εκει ειναι πολυ παλιο. Μη το συγκρινεις με το δικο μας. Για τις τιμες θα συμφωνησω αλλα με μια Ουστερ ξεμπερδευεις.

Διοροφο λεωφορειο, ενα απ'τα πολλα που κυκλοφορουν στους δρομους. Με την ουστερ που εχεις για το tube μπορεις καλλιστα να μπεις και σε ενα απ'αυτα. Δε χρειαζεται να πληρωσεις κατι παραπανω. Δε μιλαω για αυτο το τουριστικο που σε παει βολτα.

Φυσικα με 11.000.000 πληθυσμο θα εχει κινηση, γι'αυτο αποφευγεις το λεωφορειο το πρωι. Τις βολτες μου τις εκανα το βραδυ πολυ γρηγορα και με ωραια θεα. ;)

Στην ακριβεια θα συμφωνησω αν και τελικα την εβγαλα πολυ οικονομικα χωρις να στερηθω τιποτα.Εχεις επιλογες στο Λονδινο.

Ψωνια.... μηπως υπερβαλεις λιγακι; Το δικο μας Zara ειναι πανακριβο μπροστα στα Primark. Τωρα αν μπηκες στα Harrod's και κανεις μ'αυτο τη συγκριση, τοτε τι να πω; Αγορασαμε μια τεραστια τσαντα με ρουχα, κοσμηματα κτλ με 60 λιρες, δηλ. 70 ευρω. Εδω τα ιδια θα τα αγοραζαμε με 160 ευρω. Και φυσικα αναφερομαι σε μαγαζια οπως τα παραπανω με χαμηλη ποιοτητα. Καλλυντικα επισης φτηνοτερα! Ασε που εκει επαιζε πολυ η προσφορα 3 στη τιμη των 2. Και η συγκριση εγινε σε προιοντα που αγοραζω συνεχεια στην Ελλαδα.


Με λιγα λογια, ξαναπηγαινα αυριο κιολας! Το παρεξηγησες το Λονδινακι.

Φυσικα το εχεις ζησει πολυ περισσοτερο. Αλλα σ'ενα βαθμο σε ενιωσα. :D

-Τα πολυχρωμα ταξι τους.????????????:shock::shock::shock:
Ναι ναι. Φουξια, ροζ, τιρκουαζ... ;)

aimg215.imageshack.us_img215_6019_1009766.jpg


aimg854.imageshack.us_img854_5959_1009957.jpg
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
φτιάξε τις φωτογραφίες σου γιατί εγώ βλέπω μόνο βατράχια!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βατραχια βλεπει γιατι ειναι μεθυσμενη. Μια χαρα φαινονται, εκτος απο την τελευταια που ειναι καπως θολη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Βατραχια βλεπει γιατι ειναι μεθυσμενη. Μια χαρα φαινονται, εκτος απο την τελευταια που ειναι καπως θολη.
θα με τρελάνετε???????
επαναλαμβάνω βλέπω βα-τρα-χια.
tripakia βαλε τους φακούς σου..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Βλεπει τα βατραχια επειδη βατραχι εχει η σελιδα απ'την οποια ανεβασα τις φωτογραφιες, το ImageShack® - Online Photo and Video Hosting. Αλλα δε ξερω πως να τα βγαλω...
και εγώ εκεί τα ανεβάζω.
έχε κατα νου οτι άν τις σβήσεις απο το image shack δεν τις βλέπομε ούτε εμείς..
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μια χαρά είναι οι φώτογραφίες(καλά εκτός από την τελευταία που είναι θολή)...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
και εγώ εκεί τα ανεβάζω.
έχε κατα νου οτι άν τις σβήσεις απο το image shack δεν τις βλέπομε ούτε εμείς..
Oxι δε τις εχω σβησει... Μηπως φταει κατι με το δικο σου pc; Δε ξερω.... :roll: Στις φωτογραφιες ειναι ενα ροζ κι ενα γαλαζιο ταξι :D
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες manelaki! Ευχαριστούμε πολύ! Και ωραίες φωτογραφίες!
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ελλάδα είναι αυτό ακριβώς που γίνεται στο παρόν θέμα,να λέει κάποιος την άποψη του και να τρέχουν οι άλλοι να του την αλλάξουν.Τελικά όσο και να ταξιδέψει κανείς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.341
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom