Διαγωνισμός ταξιδιωτικής ιστορίας από την Aegean..

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
eva kas δεν μπορώ να σου στείλω π.μ. γιατί λέει είμαι κάτω από το όριο μηνυμάτων (ό,τι να ναι) Σο, σου απαντάω δημοσίως. Κατ αρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα και ούτε νομίζω ότι θα το κάνω σύντομα αλλά έχω συνειδητοποιήσει ότι η ζωή συνεχίζεται. Εσύ πως το χειρίστηκες?
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Μου άρεσε πάρα πολύ η ιστορία σου...Αν και ήταν κάπως:klaps:Συγκινήθηκα πραγματικά..Και φυσικά σε ψήφισα..
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Πρέπει, (να προσπαθούμε τουλαχιστον) να βλέπουμε τα θετικά, και να κοιτάμε το μέλλον σε μια τέτοια δυσάρεστη κατάσταση..Το να μένεις πίσω δε βοηθάει, όσο δύσκολο κι αν είναι να κοιτάξεις μπροστά.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Κι εμένα μου άρεσε η ιστορία πολύ, όπως και καμια δυο άλλες από αυτές που διάβασα! Είναι πολύ γοητευτικό πάντως να βλέπει κανείς πόσες πολλές και πόσο διαφορετικές εμπειρίες μπορεί να αποκομίσει κανείς από ένα ταξίδι. Ο διαγωνισμός το αποδεικνύει περίτρανα πιστεύω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
eva kas δεν μπορώ να σου στείλω π.μ. γιατί λέει είμαι κάτω από το όριο μηνυμάτων (ό,τι να ναι) Σο, σου απαντάω δημοσίως. Κατ αρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα και ούτε νομίζω ότι θα το κάνω σύντομα αλλά έχω συνειδητοποιήσει ότι η ζωή συνεχίζεται. Εσύ πως το χειρίστηκες?
Sorry που παρεμβαίνω αλλά υπάρχει λόγος και μάλιστα σοβαρός που υφίσταται αυτό το όριο μηνυμάτων. Επομένως χαρακτηρισμοί όπως αυτός που έδωσες είναι άστοχοι.

Παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτησή σας, μόνο on topic. ;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ξέρω κι εμένα περίπου 2-3 ώρες πήρε να δημοσιευθεί, ίσως όντως να μη τις δημοσιεύουν όλες.. Εν τω μεταξύ το λίγο ξενερωτικό είναι ότι δε λέει προθεσμίες πουθενά, δηλαδή ο διαγωνισμός παίζει να κρατήσει και έναν μήνα; Η και παραπάνω; Αν είναι έτσι, θα εμφανίζονται συνεχώς νέα φαβορί!
Αντιγράφω απο τους όρους του διαγωνισμού

" 3.1 Ο διαγωνισμός αρχίζει στις 29 Οκτωβρίου 2009, ώρα 00:00 και λήγει στις 30 Δεκεμβρίου 2009 ώρα 23:59.

4. ΈΠΑΘΛΑ

4.1 Η Διοργανώτρια προσφέρει τα ακόλουθα έπαθλα υπό τους κάτωθι όρους:

α) Μετά το πέρας της διάρκειας του διαγωνισμού θα αναδειχθούν δέκα (10) ιστορίες οι οποίες θα έχουν τις περισσότερες ψήφους και ο/η συγγραφέας κάθε ιστορίας θα κερδίσει δύο (2) αεροπορικά εισιτήριά business class (μετ’ επιστροφής ) για οποιοδήποτε προορισμό της επιλογής του από αυτούς που εξυπηρετεί η Διοργανώτρια.

β) Από τις παραπάνω δέκα (10) νικήτριες ιστορίες, αυτή που θα συγκεντρώσει τη
μεγαλύτερη ψηφοφορία, θα αναδειχθεί η τελική νικήτρια του διαγωνισμού και ο/η
συγγραφέας της θα κερδίσει εκτός από τα δύο (2) αεροπορικά εισιτήρια business class και διαμονή τριών (3) ημερών (2 διανυκτερεύσεις) σε οποιοδήποτε προορισμό της Αegean σε Ελλάδα ή εξωτερικό. Επίσης, η νικήτρια ιστορία θα δημοσιευθεί στο περιοδικό BLUE της Αegean.

γ) Σε περίπτωση ισοψηφίας, βραβεύονται όλες οι ιστορίες που ισοψηφούν και από κοινού καταλαμβάνουν μία (1) θέση από τις δέκα (10) που βραβεύονται.

δ) Σε περίπτωση πολλαπλών συμμετοχών από τον ίδιο συμμετέχοντα και σε περίπτωση που περισσότερες ιστορίες κατατάχθηκαν στην ανωτέρω δεκάδα, ο συμμετέχων έχει δικαίωμα να λάβει μόνο λάβει μόνον ένα (1) έπαθλο.

4.2 Ρητά διευκρινίζεται ότι τα έπαθλα δεν μεταβιβάζονται σε τρίτους.

4.3 Η γνωστοποίηση των τυχερών του πρώτου ως άνω επάθλου θα πραγματοποιηθεί από εκπροσώπους της διοργανώτριας στις 15/01/2010 . Οι συμμετέχοντες συγγραφείς των ιστοριών που βραβεύονται (με βάσει το 4) θα ειδοποιηθούν με ηλεκτρονικό μήνυμα (email) στη διεύθυνση την οποία έχουν δηλώσει και τα ονοματεπώνυμά τους θα δημοσιευθούν στην ιστοσελίδα Aegean Airlines - Online Ticketerwerb, Hotelreservierung und Autovermietung. "

Εννοείται ότι η δική μου ιστορία δεν έχει δημοσιευθεί, αφού ούτε email πήρα απ'την εταιρία ούτε τίποτα. Θα τους στείλω ένα ζητώντας εξηγήσεις και είμαι περίεργος αν και τι θα απαντήσουν...
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Πωπω, εγώ περίμενα να διαρκέσει κανα μήνα, πανικός θα γίνει μέχρι τέλη Δεκεμβρίου..
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Πωπω, εγώ περίμενα να διαρκέσει κανα μήνα, πανικός θα γίνει μέχρι τέλη Δεκεμβρίου..

και ο μαρκος ειναι πρωτος!!!!αντε παλι πρωτια στο travelstories!!!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
και μενα δημοσιευτηκε!και εχω δυο ψηφους!!!!
εγω ειμαι κας!


eva ο 10ος ψήφος από μένα!!καλή επιτυχία σε σένα και σε όλους τους άλλους.
βρήκα την δική σου ιστορία και του Μάρκου και αυτές ψήφισα.
θα βρω και των άλλων όμως αργότερα που θα έχω περισσότερο χρόνο!!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Για την ώρα πάντως x'markos, RSking και patyyy από το φόρουμ μας είναι στο τοπ10. Για να δούμε, έχει ο καιρός γυρίσματα, είναι και δυστυχώς μεγάλη η διάρκεια του διαγωνισμού!

Babaduma, κι εγώ το χω απορία τι θα σου πούνε πάντως.. Δεν βρίσκω το λόγο αν η ιστορία σου δεν είχε προκλητικές αναφορές να μη στην δημοσιεύσουν. Εκτός αν ανέφερες κάπου την Ολύμπικ :p
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Babaduma, κι εγώ το χω απορία τι θα σου πούνε πάντως.. Δεν βρίσκω το λόγο αν η ιστορία σου δεν είχε προκλητικές αναφορές να μη στην δημοσιεύσουν. Εκτός αν ανέφερες κάπου την Ολύμπικ :p
Λοιπόν, ξέρεις κάτι; Το έψαξα λίγο και νομίζω ότι βρήκα την πιθανή εξήγηση: Η ιστορία μου διαδραματίζεται 10 χρόνια πριν, στη Ρώμη. Τότε, η Aegean δεν υφίστατο με τη σημερινή της μορφή (για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι με τι εταιρία πετάξαμε, μπορεί να ήταν η Cronus που υπήρχε τότε ή η Air Greece ή ίσως και η Ολυμπιακή). Το 1999 εξαγόρασε την Air Greece και το 2001 συγχωνεύθηκε με την Cronus. Το 1999, λοιπόν, η Aegean πιθανότατα δεν πετούσε για Ρώμη. Αυτό, όμως, δεν είναι απαγορευτικό απο τους όρους του διαγωνισμού - μιλάει για προορισμούς που πετάει σήμερα, δεν βάζει περιορισμό. Αλλιώς, θά έλεγε, π.χ. μη γράψετε ιστορίες αν δεν πετάξατε με Aegean για εκεί (άσε που, πού ξέρουμε π.χ. ότι σε μια ιστορία που αναφέρεται στο Λονδίνο δεν πέταξαν οι ήρωες με άλλη εταιρία, μήπως ζητάει να δείξουμε το boarding pass;).

Άλλη εξήγηση δε μπορώ να δώσω... Άβυσσος η ψυχή της εταιρίας! :shock:
 
Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Mε πληροφορησε ο Dva Scra οτι ψηφισατε την ιστορια μου (Stepa το nickname), ευχαριστω πολυ και θα ανταποδωσω!Καλη επιτυχια σε ολους!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom