Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παρακολουθώ τα όσα γράφουν οι καλόγουστοι και σικάτοι Παρισόφιλοι με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον..
Μήπως έχετε κάτι να μας πείτε και για το δικό σας δέντρο???
Νόμιζα οτι το κιτς έχει κι αυτό όρια....
και φυσικά δεν έχει όρια το κιτς. άδικα τη λέω ντισνευ ενηλίκων? την ίδια φωτο θυμίζω ποστάρησε περήφανα ο taver. ενδεικτική φυσικά του γούστου των παρισόφιλων. να χαίρεστε τη πόλη του φωτός. το επόμενο war σας να είναι με το Ορλάντο όμως, για να συγκρίνουμε όμοια πράγματα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δηλαδή εδώ σου λέω ότι στα λίγα ταξίδια που έχω κάνει έχω επιλέξει να πάω Ρώμη κι όχι Παρίσι,κι αντί να με αγκαλιάσεις και να με φέρεις στον ορθό δρόμο με ρίχνεις στον εξτρεμισμό.

Αμ θα το πατήσω το Παρίσι στο τέλος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή εδώ σου λέω ότι στα λίγα ταξίδια που έχω κάνει έχω επιλέξει να πάω Ρώμη κι όχι Παρίσι,κι αντί να με αγκαλιάσεις και να με φέρεις στον ορθό δρόμο με ρίχνεις στον εξτρεμισμό.

Αμ θα το πατήσω το Παρίσι στο τέλος.
ε μα στο ξαναπα..ψηφισε! παιχνίδι είναι, όχι κρίση συνειδήσεων και ψυχών..
ρίξε την ψήφο σου εκεί που πρέπει..
ούτε χρειάζεται να έχει πάει καποιος κ στα 2 μέρη. άσχετα αν οι μισοί από τους ψηφοφόρους του παρισιού δεν έχουν πάει Ρώμη...
εδώ αναμετραται ο πολιτισμός με τη βαρβαρότητα, το Αιώνιο με το προσωρινό..



awww.molon.de_galleries_France_Paris_La_Defense_images01_08_20La_20Defense_20square.jpg
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ούτε ο Δημοσθένης τέτοιους Φιλιππικούς...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ούτε ο Δημοσθένης τέτοιους Φιλιππικούς...
:haha::haha:
φίλτατε εκνευρίζω 100 αλλά διασκεδάζω κ εγώ κ άλλοι 2-3 κι αυτό φτάνει..παιχνίδι είναι, όποιος εκνευρίζεται ας κοιτάει αλλού..
ελπίζω να σε διασκεδάζω...;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ελπίζω να σε διασκεδάζω...;)
Όσο δε φαντάζεσαι (και πολλούς άλλους αφανείς υποθέτω). Αν και, αν δεν το έχεις ήδη αντιληφθεί, η διασκέδαση έχει μεταφερθεί αλλού... ;)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εξάλλου μπορεί η Ιταλία να γιόρτασε φέτος 150 χρόνια ένωσης (για του χρόνου δεν ξέρει όμως Στην ανεξαρτησία της βόρειας Ιταλίας «επιστρέφει» η Λέγκα - Τελευταίες Ειδήσεις)
αν είναι δυνατόν να δίνεις σημασία κι εσύ σε γραφικούς μπουρδολόγους..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Il complesso del Vittoriano, in perfetto stile neoclassico e costruito con tecniche avanzate per l'epoca, celebra la grandezza e la maestà di Roma, eletta al ruolo di legittima capitale d'Italia, rappresentando l'unità del paese (Patriae Unitati) e la libertà del suo popolo (Civium Libertati).
Vittoriano - Wikipedia

aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_f_f5_Italien_Rom_Vittorio_Emmanule_Monument_1.JPG
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
900.068
Μέλη
39.270
Νεότερο μέλος
special traveler1

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom