Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930
Α, και επειδή είμαι και λαϊκή (ποτέ δεν το 'κρυψα) θα τα φάω στα σκαλοπάτια της Τρινιτά ντέι Μόντι μαζί με τους άλλους γύφτους. Λιποθύμα τώρα από την αηδία, Traveller! :)
Αυτό πια πάει πολύ!! Δεν το ανέχομαι... ας την σταματήσει κάποιος πια... έχουμε πει πως δεν βρίζουμε σε αυτό το φόρουμ... διαβάζουν και μικρά παιδιά... δεν φτάνει που θα δοκιμάσει όλα τα υποπαράγωγα της λαικής Ιταλικής γευστικής υποκουλτούρας αλλά θα τα φάει και στο πόδι στα σκαλοπάτια της Πιάτσα ντι Σπάνια... λιποθυμώ όχι μόνο από αηδία αλλά και από το θράσος σου!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Α, και επειδή είμαι και λαϊκή (ποτέ δεν το 'κρυψα) θα τα φάω στα σκαλοπάτια της Τρινιτά ντέι Μόντι μαζί με τους άλλους γύφτους. Λιποθύμα τώρα από την αηδία, Traveller! :)
Πωπω!!!Τί μου θύμησες τώρα!!!Πρωτομαγιά με τη συντρόφισσα ευαγγελία,
κόκα και πίτσα με ατζούγια στο χέρι, στα σκαλάκια μιας εκκλησίας μεταξύ fontana di Trevi και Birreria Peroni!!!
Αυτά είναι!!!

Λίγο αργότερα ξαπλώσαμε στο γκαζόν μπροστά στο Colloseo κι απολαύσαμε μια παγωμένη μπύρα!!!!!
afarm5.static.flickr.com_4140_4776991758_b7543ba491.jpg


ΥΓ: Για μεγαλύτερες ηλικίες δεν συνίσταται...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εσύ άσχετη είσαι... αν ήξερες και είχες φάει παγωτό στο μυθικό Bertillion δεν θα ξεφτυλιζόσουν...

Α τώρα ψήφισα! πάει!
Αλλά για να σε ηρεμήσω λίγο η αλήθεια είναι ότι έφαγα θεϊκό εκλέρ κάπου στο Μαρέ!:bleh::bleh::bleh:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Πωπω!!!Τί μου θύμησες τώρα!!!Πρωτομαγιά με τη συντρόφισσα ευαγγελία,
κόκα και πίτσα με ατζούγια στο χέρι, στα σκαλάκια μιας εκκλησίας μεταξύ fontana di Trevi και Birreria Peroni!!!
Αυτά είναι!!!

Λίγο αργότερα ξαπλώσαμε στο γκαζόν μπροστά στο Colloseo κι απολαύσαμε μια παγωμένη μπύρα!!!!!
Αν και δε μου αρέσει η πίτσα με την ατζούγια μού αρέσουν όλα τα υπόλοιπα που περιγράφεις! Αχ!!
Θυμήθηκα κι εγώ μια ανατολή, ξαπλωμένη στο γκαζόν δίπλα στο Κολοσσαίο. Υπέροχες εικόνες... θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε επ' άπειρον, αλλά σταματώ γιατί φυσικά κάτι κύριοι εδώ θα πάθουν εγκεφαλικό με αυτά που διαβάζουν (μπορεί και από το πολύ βούτυρο της γαλλικής κουζίνας :bleh:)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
βρε Samion ξαναδωσε το λινκ με το μαγαζι με τα σιτσιλιανικα γλυκα κοντα στο κολλοσαιο!!
αντε για να σταματησουν να μασ πρηζουν με τα εκλαιρ τους και τα μπαγιατε παγωτα τους
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Σε συγχωρώ τότε... να πας να φας όμως και παγωτό στο Bertillon για να μην λες σάχλες...Maison Berthillon : la qualit? est notre passion
ε ,ένα έχεις και το διαφημιζεις !!!ασε που εμενα στο Παρισι ειτε χειμωνας είναι ειτε καλοκαιρι δε μου κανει αισθηση να φαω παγωτο,...αν κάτσουμε να πουμε που έχει ωραιο παγωτο στη Ρώμη(σχεδον σε καθε γωνια),θα μας πάρει καμμιά εικοσιπεντρια σελιδες......
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν και δε μου αρέσει η πίτσα με την ατζούγια μού αρέσουν όλα τα υπόλοιπα που περιγράφεις! Αχ!!
Θυμήθηκα κι εγώ μια ανατολή, ξαπλωμένη στο γκαζόν δίπλα στο Κολοσσαίο. Υπέροχες εικόνες... θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε επ' άπειρον, αλλά σταματώ γιατί φυσικά κάτι κύριοι εδώ θα πάθουν εγκεφαλικό με αυτά που διαβάζουν (μπορεί και από το πολύ βούτυρο της γαλλικής κουζίνας :bleh:)

Σταμάτα σταμάτα...Αν δει και τις φωτο απ το παραπάνω link κι αν μιλήσουμε κι άλλο για τα λατρεμένα ιταλικά "βρώμικα" θα του ρθει ντουβρουτζάς!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.755
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom