Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.172
...αφήνουμε σε εσας τα λαπαδιασμένα ζυμαρικά...
Σας παρακαλώ, φωνάξτε τη γαστρονομική αστυνομία να χώσει τον κύριο μέσα....al dente τα τρώμε τα ζυμαρικά μας βρε Ούννοι, βρε ρυπαρά στοιχεία, ξεπεσμένοι αριστοκράτες, που έχετε τα μανταλάκι στη μύτη από τη βρώμα του βόθρου που αποκαλείτε ποταμό.

Ο ταβέρ βέβαια, με το ποστ Νο17 που ξέθαψε, μας διασκέδασε και πάλι, βάζοντας το Μιλάνο στην ίδια ζυγαριά με τη Ρώμη (άντε και με το Παρίσι). O tempora, o mores! Όχι άλλα παϊδάκια, πέφτουν βαριά και κάποιοι βλέπουν εφιάλτες τα βράδια!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μαλλον το παγωτο στο τσιγκινο (κυπελακι) τους χαλασε.....
Να ξεθαψω και γω ενα παλαιοτερο ποστ μου , (αν και εγω δεν βαριεμαι να τα ξαναγραφω σαν μερικους, μερικους) και να ζητησω απο καποιον Παρισοφιλο να μου γνωρισει εναν Παριζιανο αυτοχθονα ..... Που να μην φοραει τουρμπανι ή κελεμπια ετσι??:haha::haha::haha:

Υ.Γ 1)με συγχωρειτε για το συντακτικο μου , εχω επηρεαστει απο εγκριτο μελος του φορουμ .....
2) Ετσι ειμαστε οι Ρωμαιοι... γεματοι αγαπη για την πολη που μας τροφοδοτει με ΠΑΘΟΣ!!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ναι!!! και για του λογου το αληθες ιδου μια απλη παστα (γιατι εμεις δεν χρειαζομαστε φανφαρες στα πιατα μας για να εντυπωσιασουμε) που δοκιμασαμε σε μια σουπερ τρατορια στο Πανθεον
Tωρα εσυ αυτην την εικονα την καταθετεις ως υπερασπιστικο ή ενοχοποιητικο στοιχειο της ιταλικης κουζινας; Γιατι μονο καποιος που θα ηθελε να θαψει την Ιταλια θα ανεβαζε τετοια εικονα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία

Attachments

Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Tωρα εσυ αυτην την εικονα την καταθετεις ως υπερασπιστικο ή ενοχοποιητικο στοιχειο της ιταλικης κουζινας; Γιατι μονο καποιος που θα ηθελε να θαψει την Ιταλια θα ανεβαζε τετοια εικονα.
Γιατι δεν σου αρεσει??? Μιλαμε για αυθεντικες παραδοσιακες γευσεις!
Εμεις μιλαμε με ντοκουμεντα.. ΕΣΕΙΣ??????
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

Attachments

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
μαλλον το παγωτο στο τσιγκινο (κυπελακι) τους χαλασε.....
Μα συγνώμη, πήγαμε σε κρεπερί (οκ, σε κρεπερί α-λα-ελληνικά, καμμία σχέση με τις αυθεντικές κρέπες από τη Βρεττάνη, αλλά κρεπερί πάραυτα), κι εσείς θέλατε να φάμε gellato?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και ας μην ξεχνάμε οτι η κρεμα σαντιγυ που μπαινει για παραδειγμα σε πολλά πράγματα, οπως για παραδειγμα στον καπουτσινο η στην σοκολατα βιενουα ειναι γαλλικης επινόησης:clap:
 

Attachments

Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τι ειναι αυτο το αδειο γλυκο που μας ποσταρεις και καμαρωνεις βρε Ερση??
Μα ειναι δυνατον???? φαε ενα cannolo να στανιαρεις!!!
Y.Γ . δειτε εδω πως φτιαχνονται μπας και μαθετε και καμια σωστη συνταγη!
Rubber Slippers In Italy: How do they get that choco-coating inside the cannoli shell?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.753
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom